اعلام زمان انتقال و مهمانی دانشجویان علوم‌پزشکی
اعلام زمان انتقال و مهمانی دانشجویان علوم‌پزشکی

دانانیوز: فرایند و جدول زمان‌بندی سامانه انتقال و مهمانی دانشجویان علوم‌پزشکی برای نیمسال نخست سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ اعلام شد.

به گزارش دانانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، فرایند انتقال دانشجویان دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور با ثبت درخواست توسط دانشجویان متقاضی در دانشگاه مبداء و بارگذاری مدارک لازم آغاز می‌شود و ثبت درخواست انتقالی و مهمانی از روز دوشنبه ۴ اردیبهشت آغاز می‌شود و روز یکشنبه ۳۱ خرداد به پایان می‌رسد.

پس از ثبت درخواست از سوی دانشجویان، دومین مرحله یعنی «بررسی مدارک و اعلام نقص توسط دانشگاه مبداء و رفع نقص توسط دانشجویان» آغاز می‌شود. بررسی مدارک دانشجویان متقاضی مهمانی یا انتقال به دانشگاه‌های دیگر از روز شنبه ۳ تیر آغاز می‌شود و در نیمه نخستین ماه از فصل تابستان به پایان می‌رسد.

نتایج اولیه درخواست انتقالی دانشجویان علوم‌پزشکی در یک بازه زمانی ۱۵ روزه یعنی از روز شنبه ۱۷ تا ۳۱ تیر از سوی دانشگاه مبداء به دانشجویان اعلام می‌شود.

دانانیوز: دانشگاه مقصد، نتیجه بررسی مدارک و نقص مدارک احتمالی را در یک بازه زمانی ۱۶ روزه یعنی از یک تا ۱۶ مرداد به دانشجویان اعلام می‌کنند. آخرین مرحله، یعنی «بررسی و نتیجه نهایی» از سوی دانشگاه مقصد از ۱۷ تا ۳۱ مرداد به دانشجویان اعلام می‌شود.