اعلام زمان برگزاری آزمون انگلیسی پیشرفته تولیمو
اعلام زمان برگزاری آزمون انگلیسی پیشرفته تولیمو

دانانیوز: دوره‌های ۲۱۴ الی ۲۱۹ آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو به روش الکترونیکی برگزار می‌شود. متقاضیان می‌توانند از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش اقدام به ثبت‌نام کنند.

به گزارش دانانیوز به نقل از روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، دوره‌های ۲۱۴ الی ۲۱۹ آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو به روش الکترونیکی برگزار می‌شود. آن دسته از افرادی که متقاضی شرکت در آزمون هستند، می‌توانند در زمان مقرر که از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اعلام می‌شود، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

متقاضیان لازم است منحصراً به مرکزی که در زمان ثبت‌نام آن را انتخاب کرده‌اند، مراجعه کرده و در سایر مراکز از آن‌ها آزمون به عمل نخواهد آمد. (اسامی مراکز در سامانه ثبت نام آزمون تولیمو اعلام شده است)

ماهدورهسه شنبه
مهر۲۱۴۱۴۰۲/۰۷/۰۴
آبان۲۱۵۱۴۰۲/۰۸/۰۲
آذر۲۱۶۱۴۰۲/۰۹/۰۷
دی۲۱۷۱۴۰۲/۱۰/۰۵
بهمن۲۱۸۱۴۰۲/۱۱/۰۳
اسفند۲۱۹۱۴۰۲/۱۲/۰۸

همچنین متقاضیان لازم است برای شرکت در جلسه آزمون در ساعت ۷:۳۰ صبح روز آزمون، به مرکز برگزاری که در زمان ثبت نام انتخاب نموده اند مراجعه کنند.

شروع فرآیند آزمون ساعت ۸:۰۰ صبح روز برگزاری خواهد بود و متقاضیان باید نیم ساعت قبل از شروع فرآیند آزمون در محل حوزه امتحانی حضور داشته باشند. حضور نداشتن به موقع تا فرآیند آزمون و تأخیر بیش از ۱۵ دقیقه منجر به لغو آزمون متقاضی خواهد شد.


الف – شرایط و مدارک مورد نیاز برای شرکت در آزمون:
از آنجائی که آزمون به صورت الکترونیکی و رایانه ای برگزار می‌شود، برای متقاضیان کارت ورود به جلسه آزمون پیش بینی نشده است و نیازی به ارائه کارت شرکت در جلسه آزمون در این روش نیست. متقاضیان لازم است با کارت شناسایی معتبر شامل: (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکس دار جدید یا گذرنامه، کارت پایان خدمت (برای آقایان) و گواهینامه رانندگی) به حوزه امتحانی ذیربط مراجعه کنند.

آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo)، شامل دو مرحله تستی و تشریحی است، که متقاضیان باید با رایانه، پاسخ سؤالات تستی و همچنین متن مربوط به پاسخ سؤال تشریحی را، تایپ و ثبت کنند.


ب – بخش‌ها، تعداد سؤالات و مدت زمان پاسخگویی به آن‌ها.
ب-۱- بخش‌های تستی: شامل ۱۰۵ سؤال است و متقاضیان باید جمعاً در مدت ۸۰ دقیقه به سؤالات پاسخ دهند.

بخش اول: ساختار و بیان نوشتاری (Structure and Written Expression)
تعداد سؤالات ۳۵ سوال (۱۵ سؤال تکمیل جمله و ۲۰ سؤال شناسایی خطا)، مدت پاسخگویی ۲۲ دقیقه

بخش دوم: درک مطلب شفاهی – شنیداری (Listening Comprehension)
تعداد سؤالات ۳۵ سوال (قسمت A «۲۰ گفتگوی کوتاه» با ۲۰ سؤال؛ قسمت B «۲ گفتگوی طولانی» با ۸ سؤال؛ قسمت C «۳ سخنرانی» با ۷ سؤال)، مدت پاسخگویی ۱۸ دقیقه.

سؤالات بخش شنیداری (درک مطلب شفاهی) بصورت مستقل برای هر متقاضی از طریق هدست پخش خواهد شد و متقاضیان باید با توجه به متن سؤال که از هدست پخش می‌شود، نسبت به انتخاب یکی از چهار گزینه‌ای که در رابطه با سؤال مربوط به این بخش (درک مطلب شفاهی) است، اقدام کنند. متقاضیان باید توجه داشته باشند، متن سؤالات شنیداری فقط یک‌بار پخش می‌شود و قابل تکرار نیست، لذا لازم است همه حواس و دقت خود را برای شنیدن صوت منتشره به کار ببندند، تا ضرری متوجه آنان نشود.

بخش سوم: خواندن و درک مطلب (Reading Comprehension)
تعداد ۳۵ سوال که در مدت ۴۰ دقیقه باید پاسخ داده شود.

ب -۲- بخش تشریحی: نوشتاری (Writing)
شامل یک سؤال است که متقاضیان باید در مدت ۳۰ دقیقه از طریق رایانه به سؤال مربوط پاسخ دهند. متقاضیان در این قسمت باید از مهارت تایپ جملات با صفحه کلید برخوردار باشند.

گفتنی است؛ آزمون TOLIMO یک آزمون زبان انگلیسی است که سازمان سنجش برگزار می کند و عمده شرکت کنندگان آن دانشجویان دوره دکتری  هستند که قصد شرکت در آزمون جامع دکتری را دارند.