منو
چهارشنبه, ۲۶ مهر ۱۳۹۶
اخبار دانشگاهی, اخبار ویژه, فرهنگی و اجتماعی /   /  مجید سرسنگی: دانشگاه تهران مرکز علم و دانش از گذشته‌های دور در کشور بوده است

حال و هوای “دانشجویان جدید” دانشگاه تهران؛ قدیمی‌ها پرچم را به تازه واردها سپردند!

حال و هوای “دانشجویان جدید” دانشگاه تهران؛ قدیمی‌ها پرچم را به تازه واردها سپردند!
دانشگاه تهران امروز میزبان نودانشجویان پُرشوری بود که پس از سالها تلاش و کوشش آمده بودند تا ثمره زحمات خود را ببینند و راهی نو و فصل جدیدی از زندگی را آغاز کنند.
۲۹ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۱۷:۴۴
/
/
149 بازدید
/
/

دانانیوز: از نخستین ساعات صبح امروز خیابان انقلاب و اطراف دانشگاه تهران شلوغ‌تر از روزهای عادی بود و ترافیک این منطقه بیشتر از سایر روزها بود. امروز دانشگاه تهران پر بود از شور و هیجان دانشجویان جدیدالورودی که با نگاه‌های پیروزمندانه در محوطه این دانشگاه قدم می‌زدند و خود را در کسوت دانشجو بر سر کلاس‌های دانشگاه تصور می‌کردند.

دانشگاه تهران همچنین امروز میزبان خانواده های دانشجویان جدیدالورودی بود که از سایر شهرها آمده بودند تا در این روز مهم در کنار فرزندانشان باشند و آن ها را یک قدم بیشتر در پیشرفت، استقلال و موفقیت همراهی کنند.

حدود ساعت ۹ صبح جشن دانشجویان جدیدالورود در محوطه مصلای دانشگاه تهران آغاز شد و در این محل دانشجویان توانستند برای اولین بار رییس و معاونین دانشگاه را ملاقات کنند و بشناسند و سخنرانی های مسئولین دانشگاه را برای خوش آمدگویی بشنوند.

در این جشن همچنین طی حرکت نمادین زیبایی، پرچم دانشگاه تهران توسط دانشجویان قدیمی این دانشگاه به نماینده‌ای از طرف دانشجویان جدید الورود سپرده شد تا از این پس آنها مسئولیت پیشبرد اهداف علمی و فناوارنه را در این دانشگاه بر عهده گیرند.

همچنین در آیین جدیدالورودی های دانشگاه تهران تعدادی از دانشجویان با دمام زنی به پیشواز ماه محرم رفتند و در ادامه مراسم نیز از رتبه‌های برتر کنکور که دانشگاه تهران را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده بودند تقدیر شد.

امروز نه تنها برای نودانشجویان دانشگاه تهران بلکه برای مسئولان دانشگاه نیز روز بزرگ و مهمی بود چرا که افرادی امروز در دانشگاه تهران حضور داشتند که تک تک آنها در آینده می‌توانند افراد مهم و سرنوشت‌سازی برای کشور باشند و روزها و رخدادهای مهمتری را در کشور رقم بزنند.

دانانیوز به نقل ازایسنا، در این مراسم دکتر مجید سرسنگی طی سخنانی اظهار کرد: دانشگاه تهران همواره نقش بی بدیلی در توسعه فرهنگی و علمی کشور داشته و دانش آموختگان فرزانه و توانمندی را به کشور تقدیم کرده است.

وی ادامه داد: دانشگاه تهران مرکز علم و دانش از گذشته‌های دور در کشور بوده است و فرصت حضور ورودی های جدید، فرصت ممتازی است تا در این دانشگاه در کنار علم آموزی در سایه توجه این دانشگاه تمام استعداد و ابعاد وجودی خود را توانمند کنند.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران خطاب به نودانشجویان این دانشگاه تصریح کرد: بی‌شک نسل شما پس از فراغت از تحصیل نقش مهمی در پیشرفت کشور خواهید داشت.

برخی می‌خواهند بین علم و دین فاصله بیندازند

در ادامه این مراسم حجت الاسلام کرمی رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران نیز طی سخنانی اظهار کرد: این دانشگاه قله و الگویی برای دانشگاه‌های دیگر است و اساتید برجسته ای از این دانشگاه فارغ التحصیل شده و در همین دانشگاه تدریس کردند.

وی ادامه داد: حضور در دانشگاه تهران نعمت کمی نیست و باید شکر ان را به جای آورد.

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با اشاره به اینکه برخی می خواهند بین علم و دین فاصله بیاندازند گفت: علم و دین جدا از هم نیستند و دومین نکته ای که در کنار علم اثر بخش است ایمان است.

وی افزود: اگر اقتدار و استقلال می خواهیم باید به طور طبیعی به سراغ علم برویم.

کرمی اظهار کرد: ارتباط کاری ما از امروز با دانشجویان جدیدالورود آغاز میشود و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری باید به مقوله فرهنگ توجه جدی داشته باشیم و به طور کلی لزوم توجه به مقوله فرهنگ در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: رسالت دانشجویان این است که علاوه بر علم آموزی خود را برای خدمت رسانی آماده کنید و فقط برای ادای تکلیف مسئولیت خود را انجام ندهند بلکه با عشق به فعالیت خود ادامه دهند.

متوجه مسئولیت خطیر خود در مقابل دانشجویان جدید الورود هستیم

رییس دانشگاه تهران نیز در این مراسم گفت: ما متوجه مسئولیت خطیر خود در قبال دانشجویان ورودی جدید و خانواده های آن ها هستیم و باید شرایط لازم را برای دانشجویان جدید و برای رسیدن آنها به قله های بلند توسعه و پیشرفت علم و فناوری فراهم کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، محمود نیلی رییس دانشگاه تهران نیز در این مراسم، اظهار کرد: امروز شاهد پیوستن بیش از ۴ هزار جوان فرهیخته، با ادب و با فرهنگ به دانشگاه تهران هستیم و امروز برای این دانشگاه روز بزرگی است.

وی ادامه داد: تصویر آینده کشور در چهره امروز نودانش آموختگان دیده می شود و همانگونه که پیشرفت های امروز ایران در حوزه های علمی و فرهنگی، ادبی و هنری در رشته های دیگر مرهون دانش آموختگان دانشگاه های این کشور به ویژه دانشگاه تهران است.

رییس دانشگاه تهران اظهار کرد: همان گونه که اساتید این دانشگاه آثار ماندگاری را در کشور از خود به جا گذاشتند قطعا آینده کشور مرهون فعالیت های نو دانش آموختگان امروز است.

وی با بیان اینکه بیشترین سهم را به نسبت اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه تهران در کشور به خود اختصاص داده است گفت: امروز دانشگاه تهران بالاترین رده های جهانی را در بین دانشگاه های ایران در دنیا به خود اختصاص داده است.

نیلی اظهار کرد: امیدواریم دانشجویان جدید همچون دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه تهران آثار ماندگاری را در دفاع مقدس و سایر حوزه ها از خود به جای بگذارندو محور توسعه پایدار باشند.

رییس دانشگاه تهران گفت: ما متوجه مسئولیت خطیر خود در قبال دانشجویان ورودی جدید و خانواده های آن ها هستیم و باید شرایط لازم را برای دانشجویان جدید و برای رسیدن آنها به قله های بلند توسعه و پیشرفت علم و فناوری فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروزه وارد دانشگاه های نسل سوم و پهارم می شویم گفت: دانشگاه تهران پیش قراول دانشگاههای نسل سوم و چهارم است و هم سو و هم راستا با پیشرفته ترین دانشگاه های جهان حرکت می‌کند.

وی تاکید کرد: دانشگاه تهران بیشترین جمعیت دانشجوی غیرایرانی در ایران را دارد و بیشترین تعاملات علمی با دنیا را برقرار کرده است.

نیلی با اشاره به موضوع اشتغال و خلق ثروت در جامعه گفت: دانشگاه فقط برای دستاوردها و توسعه علمی ایجاد نشده است و یکی از نشانه های دانشگاه های معتبر خدمت به جامعه است.

رییس دانشگاه تهران اظهار کرد: دانشگاه با جامعه یکی است و تعامل با جامعه یکی از محورهای اصلی است و باید دانشگاه دانشجویان کار آفرین را تربیت کند و از بدو ورود دانشجویان خلاقیت و نوآوری را در آن ها شکل دهد.

وی با بیان اینکه فرق دانش آموز و دانشجو در خلاقیت و نوآوری است گفت: ما سعی می کنیم در دانشگاه کسب و کار نو آورانه را به دانشجویان یاد دهیم و یکی از داشته های دانشگاه تهران در این زمینه پارک علم و فناوری است که روز به روز گسترش می‌یابد.

نیلی با اشاره به تعامل دانشگاه تهران در فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و علمی و سیاسی افزود: دانشگاه تهران یکی از با اخلاق ترین نهاد های دانشجویی در کل کشور است و یکی دیگر از برنامه‌هایی که در دانشگاه دنبال می‌شود اخلاق حرفه ای است و خوشحالیم که بگویم با اخلاق‌ترین و با فرهنگ ترین دانشجویان در دانشگاه تهران حضور دارند.

http://dananews.ir/?p=4802   :  لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 • انتخاب رشته ۳۴هزار نفر در تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶/ 3 بازدید
 • ثبت‌نام بیش از ۳۲هزار نفر در تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶/ 6 بازدید
 • امروز؛ آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶/ 7 بازدید
 • انتشار نتایج دکتری ۹۶ پردیس کیش دانشگاه تهران/ 14 بازدید
 • ۳۰ هزار نفر در تکمیل ظرفیت دکتری انتخاب رشته کردند/ 15 بازدید
 • وقتی داریوش، «دریای پارس» را بر کتیبه سوئز حک کرد/ 10 بازدید
 • هشتمین جایزه علمی “دکتر کاردان” اهدا می‌شود/ 12 بازدید
 • هدفگذاری صادرات ۲ میلیارد دلاری برای صنایع کوچک کشور تا پایان سال/ 13 بازدید
 • صد و سی و هفتمین نشست بین المجالس با حضور هیات بلندپایه ایران در سن پترزبوگ/ 14 بازدید
 • با عجیب‌ترین خرافات در کشور‌های مختلف جهان آشنا شوید!؟/ 12 بازدید
 • اسحاق جهانگیری: ما اهل گفتگو هستیم ولی یک قدم از برنامه ریزی های خود عقب نمی رویم / مگر ملت ایران فراموش می کند که سپاه پاسداران چگونه ۸ سال از کشور دفاع کرد/ 15 بازدید
 • بی بی سی خبر داد: قدرت‌های جهانی بر خلاف ترامپ از برجام حمایت می‌کنند/ روسای جمهوری را در تاریخ به خاطر پل‌هایی که ساخته‌اند قضاوت می‌کنند نه پل‌هایی که تخریب کرده‌اند!/ 14 بازدید
 • ساماندهی و ۱۶ الزام وشرط برای پیمانکار پارکینگ های مرز مهران/تامین امنیت با ۳۰ تیم پلیس آگاهی/ 11 بازدید
 • ضربه به برجام، ضربه به امنیت و ثبات جهان است/ /سوئیس همواره جایگاه بسیار خوبی نزد مردم ایران داشته است / شکستن میز مذاکرات هنر نیست!/ 13 بازدید
 • محسن پورسیدآقایی :مدیران شهرداری را براساس توانمندی و کارآمدی انتخاب می کنیم/نگاه اصلی ما افزایش بهره‌وری مترو با شاخص کمی و کیفی به مسافران است/ 19 بازدید
 • هیلاری کلینتون:سخنان ترامپ پایان اعتماد و اعتبار آمریکا در نزد جهانیان بود/ با این سخنان خطا، آمریکا تحقیر شد!/ 16 بازدید
 • مهلت تکمیل ظرفیت کنکور دکتری تمدید شد/ 18 بازدید
 • اعلام نتایج دکتری ۹۶ پردیس ارس دانشگاه تهران/ 20 بازدید
 • آخرین فرصت انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور دکتری ۹۶/ 17 بازدید
 • ثبت‎نام بیش از ۲۲هزار نفر در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری۹۶ تا صبح امروز/ 25 بازدید
 • کلاهبرداری زیرپوستی از مسافران ایرانی در فرودگاه‌های خارج از کشور/ هیچکس پاسخگو نیست؟/ 978 بازدید
 • محمد سلگی: وضعیت تولید کتاب در کشور مطلوب است و در منطقه رقیبی نداریم /سیاست تمرکز زدایی را در پیش گرفته ایم/ 883 بازدید
 • نخستین روز کنفرانس وین؛ صحنه حمایت جهانی از برجام و سردرگمی آمریکا!/دبیر کل سازمان ملل: برجام توافقی تاریخی و اثبات ارزش کار آژانس است/ 873 بازدید
 • دکتر روحانی در اجلاس‌گذشته مجمع عمومی سازمان ملل چه گفت؟/ 862 بازدید
 • اسحاق جهانگیری: مسئول اصلی رشد تروریسم و داعشی گری در منطقه آمریکا و اسرائیل هستند/ 513 بازدید
 • هشدارزنان خانه دار! این کانال‌های تلگرامی زندگی‌تان را خراب می‌کنند!/ 268 بازدید
 • آغاز ثبت نام آزمون دوره دکتری تخصصی مرکز بین الملل- شعبه دبی از ۲ مهر/ 244 بازدید
 • ۱۰کشور اول دنیا در سرعت اینترنت/ کره جنوبی همچنان پیشتاز/ 232 بازدید
 • تذکر به وزارت ارتباطات برای پیامکهای تبلیغاتی مزاحم!/ مشکل فنی وجود دارد/ 222 بازدید
 • مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: نمی‌توان درباره برجام دوباره مذاکره کرد/ آژانس مسئول نظارت بر اجرای توافق هسته‌ای ایران است نه رؤسای‌جمهور آمریکا و فرانسه/ 221 بازدید
 • برنامه صد روزه صالحی برای ارشاد/ انتقادات گزنده را هم می‌پذیرم/نبود انسجام در حوزه‌های فعالیتی وزارت ارشاد!/ 221 بازدید
 • شگفت انگیزترین شیوه درمانی برای آنها که از آمپول می‌ترسند/ 218 بازدید
 • حال و هوای “دانشجویان جدید” دانشگاه تهران؛ قدیمی‌ها پرچم را به تازه واردها سپردند!/ 149 بازدید
 • معاون پژوهشی وزیر علوم: تخصیص یک درصد از بودجه دستگاه ها برای امور پژوهشی/طرح های تحقیقاتی و پایان نامه های دستگاه ها باید در سامانه ‘سمات’ ثبت شود / 147 بازدید
 • سهم مردم از دعوای تعرفه های پزشکی/ درآمد کدام پزشکان بالاست؟/ 143 بازدید
 • رئیس بانک مرکزی: طرح ضربتی وام ازدواج دو هفته تمدید می‌شود/ پیش بینی و عملیاتی حداقل ۵۰ میلیارد دلار خطوط فاینانساز طریق منابع خارجی / 136 بازدید
 • اجرای طرح حذف برچسب قیمت‌ کالای خرده فروشی‌ها با دستور وزیر به تعویق افتاد/ 131 بازدید
 • «سندروم خوابگاهی»، مشکلی که دانشجویان خوابگاهی به آن دچارند/در خوابگاه‌ها با استرس‌های متفاوتی درگیر هستند!/ 59 بازدید
 • دلیل سنت‌شکنی‌های اخیر عربستان درباره زنان چیست؟/ 58 بازدید
 • «گاهشماری ایرانی» واقعه کربلا، ساعت به ساعت روز عاشورا چگونه گذشت؟/ 55 بازدید
 • امروز؛ اعلام نتایج آزمون دکتری ۹۶ / ۰ نظر
 • ایران ۳ – آمریکا ۲ / تعظیم آمریکا مقابل دلاوران والیبال ایران دومین پیروزی مردان والیبال ایران در سرزمین آفتاب / ۰ نظر
 • دکتر روحانی در اجلاس‌گذشته مجمع عمومی سازمان ملل چه گفت؟ / ۰ نظر
 • آغاز ثبت‌نام تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد از فردا/آغاز ثبت‌نام رشته‌های بدون‌آزمون کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد / ۰ نظر
 • ثبت‎نام بیش از ۲۲هزار نفر در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری۹۶ تا صبح امروز / ۰ نظر
 • آغاز ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دکتری ۹۶ دانشگاه آزاد از امروز / ۰ نظر
 • وزیر ارشاد : حوزه وزارتی ویترین وزیر و وزارتخانه‌ است و باید به اخلاق توجه ویژه‌ای داشته باشد / ۰ نظر
 • ۱۰کشور اول دنیا در سرعت اینترنت/ کره جنوبی همچنان پیشتاز / ۰ نظر
 • رشته‌ محل‌های جدید و تکمیل ظرفیت برخی از رشته‌های آزمون‌ ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال‌ ۱۳۹۶ منتشر شد. / ۰ نظر
 • صد و سی و هفتمین نشست بین المجالس با حضور هیات بلندپایه ایران در سن پترزبوگ / ۰ نظر
 • توسط محققان پژوهشگاه رویان؛رابطه آلزایمر و بیماری «دوقطبی» کشف شد / ۰ نظر
 • سامانه “صیاد” برای اعتبار چک به شبکه بانکی آمد/چک‌ها هم‌شکل شدند/امکان استعلام اطلاعات مربوط به صادرکننده چک ! / ۰ نظر
 • جلوه گاه عشق ؛ گذری بر عزاداری های پرشور محرم در اردبیل / ۰ نظر
 • رئیس ارشد بخش طراحی صنعتی اپل: ساخت آیفون ایکس ۵ سال طول کشید / ۰ نظر
 • هرنیم ساعت یک نفردرتصادف جان می بازد! /۷۰ تا ۹۰ درصد علت مرگ ها و آسیب های تصادفات ناشی از خطای انسانی است! / ۰ نظر
 • از عمو فردوس شهرک الفبا، چه خبر؟ / فردوس حاجیان، در بستر بیماری است! / ۰ نظر
 • اجرای طرح حذف برچسب قیمت‌ کالای خرده فروشی‌ها با دستور وزیر به تعویق افتاد / ۰ نظر
 • به بهانه «روز جهانی ناشنوایان»؛ انتقاد جدی به ممنوعیت استفاده از «زبان اشاره» در مدارس استثنایی! / ۰ نظر
 • آخرین فرصت انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور دکتری ۹۶ / ۰ نظر
 • اعلام برنامه زمانی آزمون MSRT نیمه دوم سال ۹۶ / ۰ نظر