منو
سه شنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۶
اخبار دانشگاهی, اخبار ویژه, فرهنگی و اجتماعی /   /  مجید سرسنگی: دانشگاه تهران مرکز علم و دانش از گذشته‌های دور در کشور بوده است

حال و هوای “دانشجویان جدید” دانشگاه تهران؛ قدیمی‌ها پرچم را به تازه واردها سپردند!

حال و هوای “دانشجویان جدید” دانشگاه تهران؛ قدیمی‌ها پرچم را به تازه واردها سپردند!
دانشگاه تهران امروز میزبان نودانشجویان پُرشوری بود که پس از سالها تلاش و کوشش آمده بودند تا ثمره زحمات خود را ببینند و راهی نو و فصل جدیدی از زندگی را آغاز کنند.
۲۹ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۱۷:۴۴
/
/
232 بازدید
/
/

دانانیوز: از نخستین ساعات صبح امروز خیابان انقلاب و اطراف دانشگاه تهران شلوغ‌تر از روزهای عادی بود و ترافیک این منطقه بیشتر از سایر روزها بود. امروز دانشگاه تهران پر بود از شور و هیجان دانشجویان جدیدالورودی که با نگاه‌های پیروزمندانه در محوطه این دانشگاه قدم می‌زدند و خود را در کسوت دانشجو بر سر کلاس‌های دانشگاه تصور می‌کردند.

دانشگاه تهران همچنین امروز میزبان خانواده های دانشجویان جدیدالورودی بود که از سایر شهرها آمده بودند تا در این روز مهم در کنار فرزندانشان باشند و آن ها را یک قدم بیشتر در پیشرفت، استقلال و موفقیت همراهی کنند.

حدود ساعت ۹ صبح جشن دانشجویان جدیدالورود در محوطه مصلای دانشگاه تهران آغاز شد و در این محل دانشجویان توانستند برای اولین بار رییس و معاونین دانشگاه را ملاقات کنند و بشناسند و سخنرانی های مسئولین دانشگاه را برای خوش آمدگویی بشنوند.

در این جشن همچنین طی حرکت نمادین زیبایی، پرچم دانشگاه تهران توسط دانشجویان قدیمی این دانشگاه به نماینده‌ای از طرف دانشجویان جدید الورود سپرده شد تا از این پس آنها مسئولیت پیشبرد اهداف علمی و فناوارنه را در این دانشگاه بر عهده گیرند.

همچنین در آیین جدیدالورودی های دانشگاه تهران تعدادی از دانشجویان با دمام زنی به پیشواز ماه محرم رفتند و در ادامه مراسم نیز از رتبه‌های برتر کنکور که دانشگاه تهران را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده بودند تقدیر شد.

امروز نه تنها برای نودانشجویان دانشگاه تهران بلکه برای مسئولان دانشگاه نیز روز بزرگ و مهمی بود چرا که افرادی امروز در دانشگاه تهران حضور داشتند که تک تک آنها در آینده می‌توانند افراد مهم و سرنوشت‌سازی برای کشور باشند و روزها و رخدادهای مهمتری را در کشور رقم بزنند.

دانانیوز به نقل ازایسنا، در این مراسم دکتر مجید سرسنگی طی سخنانی اظهار کرد: دانشگاه تهران همواره نقش بی بدیلی در توسعه فرهنگی و علمی کشور داشته و دانش آموختگان فرزانه و توانمندی را به کشور تقدیم کرده است.

وی ادامه داد: دانشگاه تهران مرکز علم و دانش از گذشته‌های دور در کشور بوده است و فرصت حضور ورودی های جدید، فرصت ممتازی است تا در این دانشگاه در کنار علم آموزی در سایه توجه این دانشگاه تمام استعداد و ابعاد وجودی خود را توانمند کنند.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران خطاب به نودانشجویان این دانشگاه تصریح کرد: بی‌شک نسل شما پس از فراغت از تحصیل نقش مهمی در پیشرفت کشور خواهید داشت.

برخی می‌خواهند بین علم و دین فاصله بیندازند

در ادامه این مراسم حجت الاسلام کرمی رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران نیز طی سخنانی اظهار کرد: این دانشگاه قله و الگویی برای دانشگاه‌های دیگر است و اساتید برجسته ای از این دانشگاه فارغ التحصیل شده و در همین دانشگاه تدریس کردند.

وی ادامه داد: حضور در دانشگاه تهران نعمت کمی نیست و باید شکر ان را به جای آورد.

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با اشاره به اینکه برخی می خواهند بین علم و دین فاصله بیاندازند گفت: علم و دین جدا از هم نیستند و دومین نکته ای که در کنار علم اثر بخش است ایمان است.

وی افزود: اگر اقتدار و استقلال می خواهیم باید به طور طبیعی به سراغ علم برویم.

کرمی اظهار کرد: ارتباط کاری ما از امروز با دانشجویان جدیدالورود آغاز میشود و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری باید به مقوله فرهنگ توجه جدی داشته باشیم و به طور کلی لزوم توجه به مقوله فرهنگ در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: رسالت دانشجویان این است که علاوه بر علم آموزی خود را برای خدمت رسانی آماده کنید و فقط برای ادای تکلیف مسئولیت خود را انجام ندهند بلکه با عشق به فعالیت خود ادامه دهند.

متوجه مسئولیت خطیر خود در مقابل دانشجویان جدید الورود هستیم

رییس دانشگاه تهران نیز در این مراسم گفت: ما متوجه مسئولیت خطیر خود در قبال دانشجویان ورودی جدید و خانواده های آن ها هستیم و باید شرایط لازم را برای دانشجویان جدید و برای رسیدن آنها به قله های بلند توسعه و پیشرفت علم و فناوری فراهم کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، محمود نیلی رییس دانشگاه تهران نیز در این مراسم، اظهار کرد: امروز شاهد پیوستن بیش از ۴ هزار جوان فرهیخته، با ادب و با فرهنگ به دانشگاه تهران هستیم و امروز برای این دانشگاه روز بزرگی است.

وی ادامه داد: تصویر آینده کشور در چهره امروز نودانش آموختگان دیده می شود و همانگونه که پیشرفت های امروز ایران در حوزه های علمی و فرهنگی، ادبی و هنری در رشته های دیگر مرهون دانش آموختگان دانشگاه های این کشور به ویژه دانشگاه تهران است.

رییس دانشگاه تهران اظهار کرد: همان گونه که اساتید این دانشگاه آثار ماندگاری را در کشور از خود به جا گذاشتند قطعا آینده کشور مرهون فعالیت های نو دانش آموختگان امروز است.

وی با بیان اینکه بیشترین سهم را به نسبت اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه تهران در کشور به خود اختصاص داده است گفت: امروز دانشگاه تهران بالاترین رده های جهانی را در بین دانشگاه های ایران در دنیا به خود اختصاص داده است.

نیلی اظهار کرد: امیدواریم دانشجویان جدید همچون دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه تهران آثار ماندگاری را در دفاع مقدس و سایر حوزه ها از خود به جای بگذارندو محور توسعه پایدار باشند.

رییس دانشگاه تهران گفت: ما متوجه مسئولیت خطیر خود در قبال دانشجویان ورودی جدید و خانواده های آن ها هستیم و باید شرایط لازم را برای دانشجویان جدید و برای رسیدن آنها به قله های بلند توسعه و پیشرفت علم و فناوری فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروزه وارد دانشگاه های نسل سوم و پهارم می شویم گفت: دانشگاه تهران پیش قراول دانشگاههای نسل سوم و چهارم است و هم سو و هم راستا با پیشرفته ترین دانشگاه های جهان حرکت می‌کند.

وی تاکید کرد: دانشگاه تهران بیشترین جمعیت دانشجوی غیرایرانی در ایران را دارد و بیشترین تعاملات علمی با دنیا را برقرار کرده است.

نیلی با اشاره به موضوع اشتغال و خلق ثروت در جامعه گفت: دانشگاه فقط برای دستاوردها و توسعه علمی ایجاد نشده است و یکی از نشانه های دانشگاه های معتبر خدمت به جامعه است.

رییس دانشگاه تهران اظهار کرد: دانشگاه با جامعه یکی است و تعامل با جامعه یکی از محورهای اصلی است و باید دانشگاه دانشجویان کار آفرین را تربیت کند و از بدو ورود دانشجویان خلاقیت و نوآوری را در آن ها شکل دهد.

وی با بیان اینکه فرق دانش آموز و دانشجو در خلاقیت و نوآوری است گفت: ما سعی می کنیم در دانشگاه کسب و کار نو آورانه را به دانشجویان یاد دهیم و یکی از داشته های دانشگاه تهران در این زمینه پارک علم و فناوری است که روز به روز گسترش می‌یابد.

نیلی با اشاره به تعامل دانشگاه تهران در فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و علمی و سیاسی افزود: دانشگاه تهران یکی از با اخلاق ترین نهاد های دانشجویی در کل کشور است و یکی دیگر از برنامه‌هایی که در دانشگاه دنبال می‌شود اخلاق حرفه ای است و خوشحالیم که بگویم با اخلاق‌ترین و با فرهنگ ترین دانشجویان در دانشگاه تهران حضور دارند.

http://dananews.ir/?p=4802   :  لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 • کرسی ملی یادگیری الکترونیکی یونسکو، به ریاست پروفسور علی اکبر جلالی ایجاد شد/ 2 بازدید
 • پروفسور رامین گلستانیان، مدیر علمی فیزیک مواد زنده در موسسه “ماکس پلانک” دانشگاه آکسفورد شد/ 3 بازدید
 • برگزاری آزمون زبان تولیمو دی ماه ۹۶ در روز پنجشنبه/ 14 بازدید
 • تعدیل دوره های پردیس خودگردان دانشگاه ها/ 15 بازدید
 • حضرت آیت‌الله جوادی آملی: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در فقه، اصول، انقلاب ، تدبیر و تربیت، سیاست و طهارت شدید القوا بود/این کار کوچکی و آسانی نیست، کسی در قله باشد و به او اهانت بشود، او تحمل کند!/ 24 بازدید
 • برگزاری نخستین کنگره بزرگداشت حضرت آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی (رحمه الله علیه)/ 13 بازدید
 • چرا اینستاگرام رفع فیلتر شد اما تلگرام نشد؟ معاون دادستان کل کشور :فرمان هدایت و مدیریت اینستاگرام در دست سرویسهای جاسوسی شیطان بزرگ است/ 10 بازدید
 • رئیس جمهوری:همه باید مسئولیت مشکلات را بپذیرند و با وحدت و همدلی، دولت را یاری نمایند/ اشتغالزایی و فقرزدایی؛ رویکرد اصلی بودجه ۹۷/ 13 بازدید
 • اعلام جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ سراسری/ 9 بازدید
 • امروز؛ اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ سراسری/ 11 بازدید
 • عیسی منصوری: متقاضیان وام اشتغال روستایی در “سامانه کارا “ثبت نام کنند/ابلاغ «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو)» به ادارات کل و استانداریها/ 18 بازدید
 • نمایشگاه CES 2018با بیش از ۳۵۰۰ شرکت‌کننده در لاس وگاس آغاز به کار کرد/ 13 بازدید
 • اصلاح ژن؛ چالشی برای استفاده یا سوءاستفاده؛ اطلاعات ژنی ۸۰۰ نفر در بانک “ایرانوم”/ایران در کمربند ازدواج‌های خویشاوندی!/ 17 بازدید
 • عدم پذیرش تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ دانشگاه آزاد در بهمن ماه/ 16 بازدید
 • سلسله نشست های تخصصی” اسطوره و اسطوره شناسی”با حضور ” دکتر راهب عارفی” برگزار می شود/ 55 بازدید
 • دکتر محمد سلگی، جایگزین دکترجوادی یگانه در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت ارشاد/ 16 بازدید
 • برگزاری آزمون زبان دی ماه دانشگاه تهران در روز جمعه/ 27 بازدید
 • مشروح نشست خبری نوبخت / اعلام موضع دولت درباره وقایع اخیر کشور/ 26 بازدید
 • معاون شهردار تهران ازطراحی «شهر انسان محور و اخلاق مدار در چشم انداز ۱۴۰۰» خبرداد/ 21 بازدید
 • دیپلم هنرستانی‌ها ۱۲ ساله شد / فراهم شدن امکان ادامه تحصیل در دوره کارشناسی پیوسته/ 30 بازدید
 • سلسله نشست های تخصصی” اسطوره و اسطوره شناسی”با حضور ” دکتر راهب عارفی” برگزار می شود/ 55 بازدید
 • پنجم دیماه؛ کنفرانس سالانه پژوهش در علوم انسانی و مطالعات اجتماعی در مرکز همایش صدا وسیما/ 51 بازدید
 • غلامعلی رجایی: عدم برخورد با فساد دولت احمدی‎نژاد ریشه اعتراضات است/فکر نکنیم هر مخالفی قصد ساقط کردن ما را دارد! /یک ایرانی جایی را برای خالی کردن اعتراضات و مخالفت‎هایش نمی بیند!/ 50 بازدید
 • «پشیمان نیستم!» نشان تدبیر جامعه ایران/ 48 بازدید
 • توضیح رسمی سازمان زمین شناسی درباره زلزله ملارد و گسل‌های تهران/ 48 بازدید
 • اعطای بورس دولت مجارستان در مقطع دکتری در سال ۲۰۱۸/ 47 بازدید
 • قیمت خرید سربازی در سال ۹۷ گران شد+ جدول قیمت‌ها/ 42 بازدید
 • حمید قبادی : صرف ادعا نمی‌شود، باید ساختارهای مبتنی بر اندیشه و فکر، مدرسه مد و مراکز اصلی را ایجاد کنیم/ 38 بازدید
 • خانواده های سرپرست معلولان، معافیت سربازی می گیرند/ 36 بازدید
 • فرهاد احتشام زاد: دستورالعمل واردات خودرو امروز ابلاغ می‌شود/ 35 بازدید
 • احکام جدید رئیس جمهوری برای فرجی دانا، ترکان، یونسی و امیری/ 35 بازدید
 • نظام مدیریت پاسخگویی به شکایت ها، به دستور وزیر صنعت بازنگری می شود/ 35 بازدید
 • عباس پاپی زاده: نمی‌دانیم از چه مرجعی بخواهیم که مراقب سلامت مردم باشد!/ واردات ۱۰ الی ۱۵ میلیون تن محصولات تراریخته به کشور// 34 بازدید
 • اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟/ 34 بازدید
 • شرایط ضمانت برای تسهیلات ازدواج آسان می‌شود!/ 33 بازدید
 • پیش ثبت نام رایگان کارت هوشمند ملی/ 32 بازدید
 • دیپلم هنرستانی‌ها ۱۲ ساله شد / فراهم شدن امکان ادامه تحصیل در دوره کارشناسی پیوسته/ 30 بازدید
 • سازماندهی مهدهای کودک و پیش دبستانی ها در توافق بهزیستی و آموزش و پرورش/ 29 بازدید
 • مهلت مجدد ثبت نام کنکور دکتری ۹۷/ 29 بازدید
 • اسحاق جهانگیری: باید با اجرای طرح ها به رونق اقتصادی و اشتغال زایی در مناطق محروم کشور کمک کرد/ 29 بازدید
 • لای فای LI_Fi چیست و چه تفاوتی با وای فای WI_Fi دارد؟ / ۰ نظر
 • مانورهای فرمایشی دوای درد زلزله نیست! / / ۰ نظر
 • وزیر ارتباطات : مردم گوشی ریجستر نشده، نخرند! / فاز دوم طرح ریجستری از ۱۴ آذر شروع می‌شود / ۰ نظر
 • توسعه تحصیلات تکمیلی در دستور کار دانشگاه پیام نور / ۰ نظر
 • مشروح نشست خبری نوبخت / اعلام موضع دولت درباره وقایع اخیر کشور / ۰ نظر
 • ثبت نام داوطلبان آزمون دکتری ۹۷ دانشگاه آزاد طبق روال سال گذشته / ۰ نظر
 • خانواده های سرپرست معلولان، معافیت سربازی می گیرند / ۰ نظر
 • چرا اینستاگرام رفع فیلتر شد اما تلگرام نشد؟ معاون دادستان کل کشور :فرمان هدایت و مدیریت اینستاگرام در دست سرویسهای جاسوسی شیطان بزرگ است / ۰ نظر
 • برگزاری آزمون زبان تولیمو آذر ماه ۹۶ در روز پنجشنبه / ۰ نظر
 • تحلیلگران اقتصادی می گویند: هنر دولت روحانی مهار تورم لجام گسیخته بود/دولت روحانی مسئول همه تقصیرها نیست! / ۰ نظر
 • اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟ / ۰ نظر
 • بورسیه نخبگان فرهنگی دانشگاه آزاد جهت تحصیل رایگان در مقطع دکتری / ۰ نظر
 • برگزاری آزمون زبان دی ماه دانشگاه تهران در روز جمعه / ۰ نظر
 • ظرفیت برگزاری آزمون مستقل دکتری توسط دانشگاه آزاد / ۰ نظر
 • پیش ثبت نام رایگان کارت هوشمند ملی / ۰ نظر
 • برگزاری نخستین کنگره بزرگداشت حضرت آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی (رحمه الله علیه) / ۰ نظر
 • زمان اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری ۹۶ شعبه دبی پیام نور / ۰ نظر
 • پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه زابل در بهمن ماه ۹۶ / ۰ نظر
 • آنچه در جشنواره فجر ۳۶ می‌بینیم! / ۰ نظر
 • گزارش عملکرد حوزه علم و فناوری کشور در دولت دوازدهم / ۰ نظر