منو
دوشنبه, ۰۶ اسفند ۱۳۹۷
آن سوی مرزها, اخبار ویژه, اقتصاد و بازار, پژوهش و فناوری, علمی و آموزشی, فرهنگی و اجتماعی, نمایشگاه ها, همایش و کارگاه ها, همایش و کنفرانس ها /  ثبت نام برای حضور در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال از 19 شهریورماه (امروز) آغاز شد

رئیس مرکز رسانه های دیجیتال: نمایشگاه رسانه های دیجیتال امسال متفاوت با قبل خواهد بود/ هدف ما توسعه و گسترش فضای دیجیتال « سالم،ایمن و مفید» است

رئیس مرکز رسانه های دیجیتال: نمایشگاه رسانه های دیجیتال امسال متفاوت با قبل خواهد بود/ هدف ما توسعه و گسترش فضای دیجیتال « سالم،ایمن و مفید» است
دانانیوز: مشاور وزیر و رئیس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد از برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال از 9 تا 15 آبان سال جاری در مصلای امام...
۱۹ شهریور ۱۳۹۷ , ساعت ۱۷:۵۲
/
/
79 بازدید
/
/
دانانیوز: مشاور وزیر و رئیس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد از برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال از ۹ تا ۱۵ آبان سال جاری در مصلای امام خمینی (ره) خبرداد و گفت: نمایشگاه امسال از لحاظ کمی و کیفی با دوره های قبل متفاوت خواهد بود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، سید مرتضی موسویان روز دوشنبه در نشست رسانه ای دوازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال با تشریح روند برگزاری دوره قبل این رویداد،گفت:’ محتوای دیجیتال پیشران اقتصاد دیجیتال’ به عنوان شعار نمایشگاه امسال انتخاب شده است.
موسویان، درکنار هم قرار دادن توزیع کننده ، سازندگان و محتواسازان در قالب های مختلف را از اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در ادامه درمورد اعلام فعالیت رسمی اتحادیه ناشران دیجیتال عضو اکو در این نمایشگاه افزود: مقدمات این کار فراهم شده، این اتحادیه در ایران به ثبت رسیده است در تلاش هستم با هماهنگی رایزنان فرهنگی در دیگر کشورهای عضو هم به ثبت برسد.
موسویان در ادامه، انقلاب و دفاع مقدس ، شبکه ملی فرهنگ ، سلامت و ایران ساخت را از بخش های مهم این نمایشگاه برشمرد.
رئیس دوازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال همچنین ناشران دیجیتال، کسب و کارهای نوپا، کودک و فضای مجازی، بین الملل، شبکه های اجتماعی، بازی و هنرهای دیجیتال، فناوری و دانش دیجیتال و نرم افزارهای تلفن همراه را از دیگر بخش های مهم این دوره برشمرد.

** توجه ویژه کودک و فضای مجازی
موسویان در ادامه سخنان خود موضوع توجه به کودکان را در این نمایشگاه به عنوان بخش ویژه و شاخص عنوان کرد و گفت: اهمیت این موضوع باعث شد تا اهتمام ویژه ای به کودک و فضای مجازی داشته باشیم.
وی یادآور شد در ایام برگزاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال طی برنامه های مختلف از محصولات ارائه شده جدید حوزه کودک و نوجوان رونمایی خواهیم داشت و همزمان با این نمایشگاه به بازدیدکنندگان ارائه خواهد شد.
** ایجاد درگاه دریافت صوت و تصویر از پیام رسان های داخلی
موسویان یکی از بخش های مهم این نمایشگاه را حضور شبکه های اجتماعی عنوان کرد و افزود: امسال حضور پررنگ و و فعال پیام رسان های داخلی را در نمایشگاه بصورت گسترده ای خواهیم داشت از این رو به دنبال رویدادی هستیم تا با ایجاد درگاهی، مردم بتوانند پیام، صوت و تصویر ارسال شده را ازهریک از پیام رسان های داخلی دریافت کنند.
وی اضافه کرد: با ایجاد شبکه ای تعاملی میان پیام‌ رسان‌های داخلی، کاربران شبکه‌های پیام‌رسان مختلف داخلی می توانند روی یک بستر واحد دیتا هر مطلبی را ارسال و یا دریافت کنند.
به گفته موسویان این موضوع با تشکیل کنسرسیوم پیام‌رسان‌های داخلی متفاوت است چراکه درصدد هستیم بستری مانند اوتلوک پیام‌رسان‌های داخلی ضمن حفظ منافع خود یک هماهنگی و یکپارچگی را در اختیار مخاطبان قراردهند.
** بازی و هنرهای دیجیتال
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از بخش بازی و هنرهای دیجیتال به عنوان یک بخش ویژه با مسئولیت بنیاد ملی بازی های رایانه ای این دوره یاد کرد و گفت: این بخش علاوه بر حضور فعال در موضوع بازی سازی، آموزش را محور اصلی فعالیت خود قرار خواهد داد.
موسویان از فناوری و دانش دیجیتال به عنوان دیگر بخش این رویداد نام برد و افزود: تمامی موسسات ارائه کننده خدمات آموزشی می توانند همزمان با این نمایشگاه ضمن ارائه محصولات خود دوره های آموزشی با قیمت های خاص و استثنایی را در قسمت نیم طبقه شبستان مصلای امام خمینی (ره) برگزار کنند.
** تولیدکنندگان نرم افزار تلفن همراه با برنامه های جدید
رئیس دوازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال دیگر بخش این دوره نمایشگاه را حضور فعال تولیدکنندگان نرم افزارهای تلفن همراه برشمرد و افزود: در این دوره نیز تولیدکنندگان نرم افزارموبایلی، اپراتورها و عرضه‌کنندگان محصولات دیجیتال نیز حضور و مشارکت فعالی داشته و به ارائه تولیدات و برنامه های جدید خود خواهند پرداخت.
موسویان تاکید کرد: هدف ما توسعه و گسترش فضای دیجیتال « سالم،ایمن و مفید» است ازاین رو تمامی ظرفیت ها و توان خود را بکار بسته ایم تا این مهم در این دوره نمایشگاه هم برای مخاطبان و بازدیدکنندگان از این رویداد بزرگ مجازی رقم بخورد.
** جشنواره رایانه ای خلیج فارس در نمایشگاه
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد در ادامه با اشاره به برگزاری بخش ها و برنامه های مختلف پنجمین دوره جشنواره ملی رایانه ای خلیج فارس، از برگزاری بخش آخر این رویداد ملی تحت عنوان رقابت برترین های استانی جشنواره بصورت زنده در ایام برگزاری این نمایشگاه خبر داد.
موسویان همچنین برگزاری کمپین فرهنگ سازی با عنوان «من شامد دارم» در فضای مجازی را از دیگر برنامه های این مرکز در دوره برپایی نمایشگاه عنوان کرد.
** ۵۳۰ هزار بستر فضای مجازی شامد دریافت کردند
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد در ادامه با ارائه آماری از ارائه و دریافت۵۳۰ هزار بستر فضای مجازی شامد نقره‌‌ای خبر داد و افزود: هویت‌ دارندگان بسترهای مجازی و مالکیت آنها با اتکا به شامد احراز می‌شود.
موسویان در عین حال گفت: هم اکنون دنبال راه‌اندازی سیستم بلاکچین برای امنیت بیشتر دربسترهای مجازی اینترنت جمهوری اسلامی ایران هستیم.
به گفته وی تمامی کانال‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی همچنین اپ‌ها، برنامه‌های موبایلی مانند گیم و برنامه‌های کاربردی حتی ال‌های ویژه آپارات و کانال‌های رسمی ارگان‌ها نیز می‌توانند شامد دریافت کنند.
مشاور وزیر ارشاد درعین حال با اشاره به اینکه تاکنون ۹۰ هزار سایت شامد دریافت کرده اند، گفت: با دریافت شامد، ناشناسی دارندگان و مالکان بسته‌های اینترنتی از بین خواهد رفت.
** دریافت شامد توسط ۴۴درصد کانال های بالای پنج هزار کابر
رئیس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد با اشاره به اینکه قبل از فیلترشدن تلگرام ۴۴ درصد از کانال‌های بالای پنج هزار عضو شامد شده بوند گفت: این رقم در بین کانال‌های بیش از۱۰۰ هزارعضو به ۹۰ درصد هم رسید.
موسویان یادآور شد:درحال حاضر هفت هزار و۵۰۰ کانال موثر تولیدکننده داریم و مابقی تنها به بازنشر می‌پردازند ازاین رو با دریافت شامد تخلف‌ها در کسب و کارهای اینترنتی به کمتراز پنج درصد رسیده‌اند اما در بین بسترهای بدون شامد ما همین چند وقت پیش در مدت کوتاهی بیش از۱۰ هزار شکایت داشتیم که تنها قادر به انعکاس شکایات‌ شدیم.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجتال به اهمیت تخصص و حرفه ای بودن ثبت و ارائه خبر و انعکاس آن در کانال ها و سایت های خبری اشاره کرد و گفت: باید کانال‌های تلگرامی خبری که بالای یکصد هزار کاربر دارند از نظر خبرنویسی و گزارش نویسی، آموزش های لازم را بصورت حرفه ای بگذرانند.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت گرایش ناشران سنتی به فعالیت در حوزه نشر دیجیتال با توجه به مشکلات اقتصادی و گرانی کاغذ، اظهار داشت: زمانی که اقبال به خرید کتاب کم می‌شود، حتی اگر کاغذی به قیمتی کمتر از قیمت فعلی عرضه شود مشکل خرید کتاب حل نمی‌شود در واقع ما باید به ناشران سنتی پیشنهاد کنیم که با اهمیت دادن بیشتر به دانشی که بن مایه کسب و کارشان است، شیوه نشر آن را یک ابزار ببینند و لذا به روش‌های جدید توزیع محتوا هم توجه داشته باشند.
درادامه این نشست پرویز کرمی مشاور علمی و فناوری ریاست جمهوری، دبیر جشنواره ملی ایران ساخت و دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان و رحیم سرهنگی مدیرکل دفتر توسعه امور کارآفرینان بهره‌وری نیروی کار، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز سخنانی را پیرامون این نمایشگاه ارائه کردند.
ثبت نام برای حضور در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال از ۱۹ شهریورماه (امروز) آغاز شد.
۰

امسال حضور پررنگ و و فعال پیام رسان های داخلی را در نمایشگاه بصورت گسترده ای خواهیم داشت از این رو به دنبال رویدادی هستیم تا با ایجاد درگاهی، مردم بتوانند پیام، صوت و تصویر ارسال شده را ازهریک از پیام رسان های داخلی دریافت کنند.
http://dananews.ir/?p=6420   :  لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 • رفتار محترمانه با زنان؛ طرحی برای “مرد شدن پسران”، ابتکار یک دبیرستان در پیتسبورگ آمریکا/ 6 بازدید
 • اسکار ۲۰۱۹؛ شبی خاطره‎انگیز برای کتاب سبز و آلفونسو کوارون/ 10 بازدید
 • فرصتی برای نظام درمانی ایران؛ بیماران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به دنبال درمان در آلمان!/ 14 بازدید
 • مدیرعامل هما: بدهی بزرگی داریم اما پروازهای اروپایی ادامه دارند/امکان خریداری هواپیمایی نو بسیار دشوار است!/ایران‌ایر قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه است/ 19 بازدید
 • صعود بسکتبال ایران به جام جهانی؛ زمانی برای پایان اختلاف‌ها/ 12 بازدید
 • دبیر هیئت دولت: مردم بیش از توطئه‌های دشمن، نگران داخل هستند!/ دولت آرایش خود برای سال ۹۸ را متفاوت طراحی و ترسیم کرده است/ 21 بازدید
 • مسئولان تامین اجتماعی برای عدم اجرای قوانین پرستاری رقابتی تنگاتنگ دارند!/ تا دلتان بخواهد، قوانین اجرا نشده داریم!/ 20 بازدید
 • وزیر امور خارجه قطر : شاهد شکافی بی سابقه میان کشورهای منطقه هستیم/ ایران باید در هر نشست مرتبط با این کشور، حضور داشته باشد/ 22 بازدید
 • مردم تاوان فساد در بخش صادرات را می‌دهند/ ضرورت توقف فعالیت بازار ثانویه ارز /اشخاصی که ارز حاصل از صادرات را برنمی‌گردانند، باید به اشد مجازات برسند/ 21 بازدید
 • محسن هاشمی : FATF به موضوعی برای دوقطبی‌سازی در کشور تبدیل شده است/ طیف مخالف همه توان لجستیکی خود را به میدان آورده است!/ 23 بازدید
 • افتتاح نمایشگاه بین‌المللی اسباب‌بازی با حضور یکصد کشور در نیویورک/ 24 بازدید
 • وزیر آموزش و پرورش : برخی خانواده‌ها به آموزش و پرورش اعتماد ندارند!/ما باید اشکالات‌مان را برطرف کنیم!/ 27 بازدید
 • سوءمدیریت تولیدکننده یا مدیریت درست دلالان؟/ برای مقابله با ترفند دلالان، فعلا خودرو نخرید!/ 15 بازدید
 • مریم طبرسا: ما قائده بازی در بازار جهانی را بلد نیستیم!/ ایکاش،بخش خصوصی در سایه اتاق بازرگانی،می توانست دین خود را به صادرات و واردات ادا کند!/ 59 بازدید
 • محسن عبدالتاجدینی: همایش حکمیت و داوری استان لرستان با حضور دکتر منصور کاظمی روزجمعه ۲۶ بهمن در خرم آباد برگزار می شود/ 141 بازدید
 • رئیس سازمان اوقاف: امکانات اوقاف را در جهت بهبود وضعیت اقتصادی مردم به کار می گیریم/شکست سرمایه گذاری در سازمان اوقاف و امور خیریه قابل قبول نیست!/ 27 بازدید
 • آغاز ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ برای رشته های با آزمون/چه کسانی می توانند در کنکور ۹۸ ثبت نام کنند/ اعلام ممنوعیت‌ها/ 23 بازدید
 • بیانیه مقام معظم رهبری :عدالت در صدر هدفهای اوّلیّه‌ی همه‌ی بعثتهای الهی است/ تسلیم در برابر دشمن برای حل مشکلات اقتصادی، خطایی نابخشودنی است/انقلاب اسلامی همچون پدیده‌ای زنده، همواره دارای انعطاف و آماده‌ی تصحیح خطاهای خویش است/ 30 بازدید
 • ملاک‌های داوری هشتمین جشنواره بین‌المللی مدولباس فجر اعلام شد/ 26 بازدید
 • وزیر رفاه: سازمانی مستقل برای زنان و خانواده وجود ندارد! / با مشکلات ساختاری، برای پیگیری امور زنان در کشور مواجه هستیم!/ 35 بازدید
 • محسن عبدالتاجدینی: همایش حکمیت و داوری استان لرستان با حضور دکتر منصور کاظمی روزجمعه ۲۶ بهمن در خرم آباد برگزار می شود/ 141 بازدید
 • پنج چیزی که مردان باید درباره یائسگی بدانند!/ 76 بازدید
 • عیسی کلانتری: بعد از انقلاب دستاوردی در زمینه محیط‌زیست نداشتیم! /وقتی شاخص‌های زیست محیطی رعایت نمی‌شود و حقوق نسل آینده قربانی می‌شود!/ 62 بازدید
 • مریم طبرسا: ما قائده بازی در بازار جهانی را بلد نیستیم!/ ایکاش،بخش خصوصی در سایه اتاق بازرگانی،می توانست دین خود را به صادرات و واردات ادا کند!/ 59 بازدید
 • شهیندخت مولاوردی: فعالیت در حوزه زنان در ایران، باید از یک امر سیاسی به موضوع اجتماعی تبدیل شود/ 53 بازدید
 • ترکیه رکورد خود در صنعت گردشگری را شکست! /جایگاه ایران در رتبه اول گردشگران خارجی به ترکیه/ 53 بازدید
 • سرنوشت عجیب مربیان تیم ملی ایران؛از فرار قطبی و برانکو تا ممنوع‌الورود شدن علی پروین به ورزشگاه‌ها!/ 51 بازدید
 • طراحان سه‌بعدی صحنه جرم؛ بازوی دیجیتال پلیس هلند/ 49 بازدید
 • دکتر محمد عارف: اغلب آثار به‌لحاظ تکنیکی ضعیف و از حیث محتوا شعاری هستند!/ ما زبان ایرانی، نمادهای ایرانی و ملی که بتوانیم آن‌ها را به دنیا صادر کنیم، نمی‌شناسیم!/ 47 بازدید
 • مرکزپژوهش‌های مجلس: افزایش قاچاق سوخت، ایران را مجبور به واردات بنزین می‌کند! /تاکنون هیچ مقام ایرانی درباره سود حاصل از تفاوت قیمت ارز وافزایش قاچاق سوخت سخن نگفته‌اند/ 46 بازدید
 • سازوکار مالی ویژه؛ استقبال ظریف و موگرینی از ثبت ‘ابزار حمایت از مبادلات تجاری’ اروپا و ایران/ 44 بازدید
 • معاون وزیر بهداشت: ۹۰ درصد ایرانیان ورزش نمی‌کنند!/ هر سال ۱۰ هزار ایرانی بر اثر سرطان روده بزرگ فوت می‌کنند/ 42 بازدید
 • مرغ‌هایی که تخم‌ ضد سرطان می‌گذارند!/داروهای به دست‌آمده از این تخم‌مرغ‌ها صد برابر ارزان‌تر از تولید صنعتی آن تمام می‌شود/ 41 بازدید
 • معرفی برگزیدگان جایزه جهانی کتاب سال؛ محمدعلی مهدوی‌راد: اطمینان می‌دهم که داوران عزیز، بدون سوگیری ارزیابی کرده اند/ 40 بازدید
 • مریم حضرتی: قانون تعرفه پرستاری ضمانت اجرایی ندارد/ ۱۹۴ دانشکده پرستاری داریم که ۱۰۹دانشکده آن دولتی است./افزایش خشونت علیه پرستاران!/ 38 بازدید
 • حسن خجسته:رفتارهای رسانه‌ای مارا «بی‌بی‌سی» تعیین می‌کند/در مورد بانوان، اصلاً یک تفکر سازمان‌یافته و منسجم و کاربردی نداریم!/ 38 بازدید
 • واکسن تزریقی فلج اطفال مکملی ایمن برای خوراکی آن/تمامی واکسن‌های توزیع شده از ابتدای سال ۹۵ تاکنون کاملاً سالم بوده و مشکلی نداشته‌اند!/ 35 بازدید
 • وزیر رفاه: سازمانی مستقل برای زنان و خانواده وجود ندارد! / با مشکلات ساختاری، برای پیگیری امور زنان در کشور مواجه هستیم!/ 35 بازدید
 • وزیر ارتباطات: نسل جدید اینترنت خانگی به بهره‌برداری رسید/ارتقا تکنولوژی ADSL به FTTC/ 34 بازدید
 • با قانع نشدن نمایندگان؛کارت زرد مجلس به غلامی، وزیرعلوم!/ 32 بازدید
 • معاون علمی رییس‌جمهوری: نیازمند مدل زیست‌بوم علمی در دانشگاه‌ها هستیم/ رییس دانشگاه فردوسی:  دانشگاه فردوسی بعد از چهارسال توانسته الگوی موفقی از گفتمان علم و فناوری را ایجاد کند / ۰ نظر
 • فراخوان جذب هیئت علمی پزشکی بهمن ماه منتشر می شود / ۰ نظر
 • اکبر ترکان: ارز کشور را مفت هزینه نکنیم/ مصرف بنزین از ۶۲ میلیون به صد میلیون لیتر در روز رسیده! / ۰ نظر
 • وزیر امور خارجه: پس از چهل سال انتخاب‌های اشتباه وقت آن رسیده که دونالد ترامپ در سیاست شکست خورده آمریکا بازنگری کند / ۰ نظر
 • برنامه کامل جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ به وقت ایران + نتایج / ۰ نظر
 • فراخوان مقاله و اعلام برگزاری یازدهمین همایش ملی آموزش / ۰ نظر
 • سازوکار مالی ویژه؛ استقبال ظریف و موگرینی از ثبت ‘ابزار حمایت از مبادلات تجاری’ اروپا و ایران / ۰ نظر
 • سوءمدیریت تولیدکننده یا مدیریت درست دلالان؟/ برای مقابله با ترفند دلالان، فعلا خودرو نخرید! / ۰ نظر
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی؛ دین پژوه برجسته و مفسر قرآن، بزرگمردی که ژرف اندیشی و مرامش پایان ندارد / ۰ نظر
 • «مد و فشن» آلوده‌ترین صنعت دنیا بعد از صنعت نفت!/استفاده از بیش از ۸۰۰۰ ماده شیمیایی مضر در صنعت مد و پوشاک / ۰ نظر
 • معرفی برگزیدگان جایزه جهانی کتاب سال؛ محمدعلی مهدوی‌راد: اطمینان می‌دهم که داوران عزیز، بدون سوگیری ارزیابی کرده اند / ۰ نظر
 • اسکار ۲۰۱۹؛ شبی خاطره‎انگیز برای کتاب سبز و آلفونسو کوارون / ۰ نظر
 • اسماعیل موحدی نژاد: تپش؛ طرحی برای کاهش تولید زباله و صرفه‌جویی در منابع است / ۰ نظر
 • رئیس جمهوری: آماده روابط دوستانه با یکی دو کشور منطقه هستیم/من در برابر عظمت و اعتماد مردم، سر تواضع فرود می آورم / ۰ نظر
 • منصور غلامی: دستگاه های اجرایی، مجاز به داشتن دانشگاه نیستند/ از بابت تحصیل جوانان در خارج از کشور نگرانی نداریم!/ تحقیقات به ذاته مشکل دارد! / ۰ نظر
 • رئیس جمهوری : مردم در منگنه تحریم از سوی آمریکا و صهیونیسم قرار دارند/ امروز دشمنان مجبورند با اعتراف به شکست هایشان از منطقه ما خارج شوند / ۰ نظر
 • اعظم انصاری: تنها ۳۰ درصد اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها را زنان تشکیل می‌دهند/ حسن طغرانگار: تنها ۱۰ درصد از پژوهش‌های دانشگاهی کاربردی هستند! / ۰ نظر
 • عاداتی که به تضعیف استخوان‌ها منجر می‌شوند! / ۰ نظر
 • مرغ‌هایی که تخم‌ ضد سرطان می‌گذارند!/داروهای به دست‌آمده از این تخم‌مرغ‌ها صد برابر ارزان‌تر از تولید صنعتی آن تمام می‌شود / ۰ نظر
 • وزیر آموزش و پرورش : برخی خانواده‌ها به آموزش و پرورش اعتماد ندارند!/ما باید اشکالات‌مان را برطرف کنیم! / ۰ نظر