منو
یکشنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۷

رامبد جوان: گانگستر نیستیم، برنامه‌سازیم! / چرا سپاه باید به «خندوانه» پول بدهد؟!/«خندوانه» حال بعضی‌ها را بد می‌کند

رامبد جوان: گانگستر نیستیم، برنامه‌سازیم! / چرا سپاه باید به «خندوانه» پول بدهد؟!/«خندوانه» حال بعضی‌ها را بد می‌کند
رامبد جوان با بیان اینکه «ما گانگستر نیستیم، بلکه برنامه‌سازیم»، درباره شائبه‌های مالی برنامه «خندوانه» و اینکه گفته می‌شود ارگانی مانند سپاه از آن حمایت می‌کند، توضیحاتی را ارائه داد. او که امروز در جمع نمایندگانی از رسانه‌ها حاضر شده بود، تاکید کرد برنامه‌اش تا عید نوروز پخش خواهد شد.
۴ شهریور ۱۳۹۷ , ساعت ۱۷:۰۴
/
/
26 بازدید
/
/
دانانیوز:نشست خبری «خندوانه» صبح یکشنبه ـ چهارم شهریور ماه ـ در استودیوی این برنامه برگزار شد. رامبد جوان در این نشست که برای پخش از شبکه نسیم ضبط می‌شد، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
چرا سپاه باید به «خندوانه» پول بدهد؟!
دانانیوز به نقل از ایسنا-علی احمدی، تهیه‌کننده برنامه «خندوانه» هم در پاسخ به پرسشی درباره شائبه‌های مالی برنامه و حمایت ارگانی مانند سپاه از آن، گفت: پیش از هر چیزی این سوال نشان‌دهنده قدرت و در عین حال بی‌قاعدگی شبکه‌های اجتماعی است. رسانه‌ها باید به این مواردی که سندی برایشان وجود ندارد توجه نکنند و این موضوعات را بزرگ نکنند. اگر هم سندی منتشر شده، مخدوش بوده است.
جوان نیز در این زمینه توضیح داد: چرا سپاه باید به «خندوانه» پول بدهد؟!؛ مگر خندوانه بودجه و اسپانسر ندارد؟! زدن این حرف‌ها و بیان این ادعاها کاری ندارد. آنقدر بعضی حرف‌ها خنده‌دار است که اصلا نیازی به جواب نیست. همانند اینکه گفتند عموی من سپاهی است که من اصلا عمو ندارم. ما گانگستر نیستم ما برنامه سازیم!؛ بنابراین چرا باید در تبریز پاساژ بالا بکشم؟ جالب است که بدانید همه مکانیزم درآمدسازی ما در حرفه خودمان است. اگر پولی دربیاوریم با آن فیلم می‌سازیم. ما امسال توانستیم بودجه‌هایی را تامین کنیم و از طریق درآمدی که داشتیم سه فیلم بسازیم و این اتفاق خیلی خوبی است که سه گروه توانستند کار بکنند. اینکه بتوانیم امکانات ببشتر برای همکاران خودمان فراهم کنیم، قطعا اتفاق خوبی است.
او ادامه داد: باید به این سولات توجه کرد که اگر سپاه به ما پول بدهد تعهد ما به او چیست؟ پس ما برای چه آنقدر وقت برای اسپانسرمان می‌گذاریم؟ الان سپاه با عنوان اوج کار فرهنگی می‌کند و نیازی به این حرف‌ها نیست که بخواهد ما را حمایت کند. همه ما می‌توانیم درباره هم حرف‌های زیادی بزنیم. سواد رسانه‌ای که قطعا اهالی رسانه از ان بهره‌مند هستند، یعنی تشخیص بدهیم چه اخباری درست و چه اخباری غلط است و تشخیص درست یا غلط بودن این حرف‌ها بیش از هر کسی وظیف شماست.
جوان در نشست با اهالی رسانه با طرح این پرسش که «چقدر شما در «خندوانه» آدم‌هایی را دیدید که قبلا نمی‌دید؛ کسانی که توانستند استعداد خودشان را نشان بدهند» ادامه داد: کار شما اهالی رسانه حمایت از خندوانه است، چون اگر شما نباشید این سال‌ها تلاش «خندوانه» به باد می‌رود. قطعا برای ما راحت‌تر بود سریال نمایش خانگی بسازیم تا اینکه پنج سال روی یک اصل و موارد اخلاقی مد نظرمان کار کنیم. با انرژی که در خندوانه صرف می‌شود به راحتی می‌توان همزمان دو فیلم سینمایی ساخت. انررژی که صرف برنامه می شود خیلی زیاد است.
مگر آمده‌ایم خواستگاری؟!
در بخش دیگری از نشست رامبد جوان بار دیگر با پرسش‌هایی درباره شائبه‌های مالی که درباره اسپانسر برنامه «خندوانه» در فضای مجازی مطرح می‌شود، از سوی چند خبرنگار مواجه شد که توضیح داد: رابطه ما و تلویزیون رابطه‌ای محترمانه و قاعده‌مند است؛ چرا من باید میزان درآمدم را توضیح بدهم؟ من هیچگاه مستقیم از اسپانسر برنامه مبلغی نگرفته‌ام. سندی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد که من از اپلیکیشن آپ پول گرفته‌ام. اپلیکیشن آپ چه ارتباطی با «خندوانه» دارد؟ من ۱۰ سال کار تبلیغاتی کرده‌ام و به غیر از «خندوانه» کارهای دیگری هم انجام می‌دهم.
او در ادامه به اصرار یکی از خبرنگاران مبنی بر اعلام درآمد خود، با بیان اینکه واقعا نیازی به بیان این مطالب وجود ندارد، گفت: من به عنوان کارگردان، مجری، ایده‌پرداز و … در فصل اول ۳ میلیون، فصل دوم ۵ میلیون و در فصل‌های بعدی با همین درصد افزایش، حقوق گرفته‌ام. مدل ما این نیست که بگوییم‌ بدبخت و بی‌چاره‌ایم، ما سرمان را بالا می‌گیربم و حرف می‌زنیم. ما حتی از جیبمان هم در «خندوانه» خرج کرده‌ایم، قرض گرفته‌ایم و به دلیل مشکلات مالی تلویزیون منتظر تزریق پول از طرف رسانه نمانده‌ایم. ما داریم با شرف کار می‌کنیم و قطعا هر جای دیگری در دنیا بود برای این کار باید خیلی بیشتر پول درمی‌آوردیم. اما لزومی نمی‌بینم بگویم که چقدر درآمد دارم! من کار می‌کنم و باید دستمزد بگیرم. «خندوانه» برنامه ویژه تلویزیون است و باید شرایط مالی ویژه‌ای هم داشته باشد که البته ندارد! ما خیلی وقت‌ها به دلیل اینکه مواردی را در برآورد نگفته بودیم، از جیب خودمان خرج کردیم؛ به عنوان مثال حضور تماشاچی در فصل اول یا ادابازی در فصل‌های بعد در ابتدا جزو برآوردهای ما نبود و از جیب خودمان خرج کردیم.
مجری و کارگردان برنامه خندوانه بیان کرد: درآمدزایی ما از طریق حرفه‌مان است، هیچگاه نمی‌رویم ساختمان بسازیم و ماشین بخریم. ما در این حرفه کار و درآمدزایی می‌کنیم و در همین حرفه‌ هم آن پول را به کار می‌گیریم. خدا را شکر از پول بیت‌المال و صداوسیما هم استفاده نمی‌کنیم و اتفاقا برای تلویزیون درآمدزایی هم می‌کنیم. هر جای دنیا وقتی برای برنامه تلویزیون اسپانسر آورده شود، حق آورندگی می‌گیرند، اما ما هیچگاه این پول را نگرفته‌ایم. اگر بخواهیم توضیح دهیم از آن طرف بام می‌افتیم و شما برای ما گریه خواهید کرد.
احمدی نیز خطاب به خبرنگاری که به اعلام درآمد برنامه خندوانه و دستمزد رامبد جوان اصرار داشت، تذکر داد: این مدل پرسش درست نیست‌: این سوال باید وقتی مطرح شود که یا آمده باشیم خواستگاری یا اینجا محکمه باشد.
تهیه‌کننده همچنین توضیح داد: اسپانسرها وارد تلویزیون می‌شوند و با امضای مدیر شبکه قرار داد می‌بینند و وجوه را مستقیم به خزانه پرداخت می‌کنند. ما هیچ رابطه مستقیمی با اسپانسر نداریم. پیش برآورد می‌دهیم و بر آن اساس قرادادی با ما منعقد می‌شود و بر اساس پیشرفت کار اقساط دریافت می‌کنیم؛ بنابراین هیچ کاری در خارج از چهارچوب تلویزیون انجام نمی‌شود. خندوانه نسبت به برنامه‌های دیگر قدری سریع‌تر اقساط را دریافت می‌کند؛ به این دلیل که درآمد مستقیم و غیرمستقیم دارد. ما خوشحالیم که برنامه‌ «قاچ» بلافاصله بعد از پخش اولین قسمت، آن هم در وانفسای جام جهانی توانست آگهی بگیرد.
تلاش رامبد جوان برای حضور کمتر در خندوانه
رامبد جوان همچنین در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر انتقادهایی که درباره استفاده شخصی او از آنتن مطرح می‌شود، اظهار کرد: این انتقادها را اصلا قبول ندارم و انقدر برای دیگران در «خندوانه» فضا ایجاد کرده‌ام که استفاده از این میزان، حق و سهم من است.
او همچنین در پاسخ به پرسش دیگر ایسنا درباره‌ی نقطه پایان «خندوانه» گفت: تا روزی که مخاطب، «خندوانه» را بخواهد ادامه خواهیم داد؛ حالا یا با من یا بدون من. اما تمام تلاشم این است که حضور خودم را در «خندوانه» کمتر کنم. اصلا حضور احسان کرمی به همین خاطر است تا حضور من کمتر باشد. اما به هر حال خندوانه و رامبد جوان با هم گره خورده‌اند و مخاطب خندوانه را با لحن و صدای رامبد جوان شناخته است. بنابراین باید به گونه‌ای حضورم در برنامه کمتر شود که آسیبی به مخاطب وارد شود.
«خندوانه» حال بعضی‌ها را بد می‌کند
مجری برنامه «خندوانه» درباره علت بیان چنین شایعه‌هایی درباره این برنامه توضیح داد: الان تصور همه این است که هر کسی کار می‌کند یا وابسته به جایی است یا دارد می‌خورد. شاید عده‌ای خوششان نیاید که خندوانه این سال‌ها دارد کار می‌کند و تا اندازه‌ای هم موفق بوده است. مثلا تصور کنید برنامه‌سازی در تلویزیون فکر کند که نمی‌تواند اسپانسر بگیرد و به سختی از تلویزیونی که شرایط اقتصادی سختی دارد، بودجه‌ای میگرد و برنامه دیده نمی‌شود و بازخود منفی از سازمان می‌گیرد. اولین چیزی که حال او را بد می‌کند ابن است که خندوانه‌ که برای تلویزیون هزینه‌ای ندارد و درآمدزایی هم می‌کند. ممکن است او پیش خودش فکر می‌کند که حتما خندوانه‌ای‌ها وابسته هستند و پول می‌خوردند و دست و صورتشان را با پول می‌شویند.
احمدی در بخشی از این نشست نظارت در صداوسیما را امری بدیهی خواند و گفت: اصولا تطبیق شوخی‌ها با هنجارها در پخش انجام می‌شود و وقتی برنامه‌ها مهم‌تر می‌شوند، این نظارت در متن هم صورت می‌گیرد. خود ما از نظارت‌ها استقبال می‌کنیم و با این مدیران هم گفت‌وگو و تعامل می‌کنیم. در واقع با همه مدیران شبکه‌ رفاقت‌های جدی داریم و سعی می‌کنیم اختلاف‌نظرها را با تکیه بر همین فصای مثبت برطرف کنیم.
او همچنین درباره نقدهایی که از سوی رسانه‌ها به برنامه «خندوانه» وارد می‌شود، اظهار کرد: تفاوت است میان نقد سازنده و تخریب‌کننده. گاهی ما نقدهای سازنده را می‌خوانیم و بررسی می‌کنیم و موارد را برطرف می‌کنیم. طبیعتا برنامه‌ای که هیچگاه میزان مخاطبش زیر ۷۰ درصد نیامده و سطح رضایتمندی زیر ۹۰ درصد نیامده، حتما به این موارد توجه می‌کند.
توضیح درباره محدودیت شرکت‌کنندگان در «خنداننده شو»
جوان درباره نظارت بر شوخی‌های خنداننده شو از سوی صداوسیما توصیح داد: نظارت در تلویزیون کلی است و همه شبکه‌ها نظارت کلی دارند. برخی شبکه‌ها بنا به تعریفی که دارند کارکرد و وظایفی مشخصی دارند. در این میان شبکه نسیم هم تعریف سرگرمی و کمدی دارد و قرار است شوخی‌های زیادی در آن دیده شود. برنامه خندوانه هم در این پنج فصل روی کمدی و خندیدن کار کرده است و شاید خودش به تعریف جامع‌تری از شوخی رسیده باشد. اگر کسی فکر می‌کند دست خندوانه در برخی موارد بازتر است به این خاطر است که شبکه نسیم شبکه کمدی است و برنامه هم به دستور زبان مشخصی با شبکه و مخاطبان رسیده است.
او همچنین درباره گله‌هایی که بعضا از سوی شرکت‌کنندگان در مسابقه خنداننده شو مبنی بر محدودیت‌های زیاد عنوان می‌شود، گفت: اگر دوستان خنندانده شو گله می‌کردند که محدودیت دارند به خاطر عدم آشنایی با ساختار تلویزیون است. از طرفی دیگر هم یکی از عناصر مهم در اینکه شوخی‌ها وقیح به نظر بیاد یا جا بیفتد، رسانه‌ها هستند. اینکه چقدر از این شوخی‌ها حمایت می‌کنند. اگر دقت کنید بیشتر شوخی بچه‌ها مربوط به خانواده است تا دیگر گله‌ای وجود نداشته باشد.
به گزارش ایسنا، سید علی احمدی ـ تهیه‌کننده خندوانه ـ در پاسخ به پرسشی مبنی بر مثبت ۱۸ بودن شوخی‌های مطرح شده در خنداننده شو، بیان کرد: به نظرم این عبارت خوب نیست و درباره خندوانه معنی نمی‌دهد؛ اینکه ما در مرز شوخی برویم و در این میان نکته‌ای بگوییم یکی از متداول‌ترین مکانیزم‌های شوخی‌ سازی در دنیا است. ما تمام شوخی‌هایی که در خنداننده شو انجام دادیم را قابل دفاع می‌دانیم. معتقدم کار رسانه‌ها ضمن رصد برنامه این است که باید با کارشناسان و صاحب‌نظران گفت‌وگو و نشست‌هایی برگزار کنند تا به تعریف مشخصی از کمدی و به چارچوب و حد و مرز مشخصی برسیم. تا بدانیم کارشناسان و حرفه‌ای‌ها چه نظراتی دارند و آن زمان می‌توان به نگاه درستی رسید.
او ادامه داد: باید به این نکته توجه کرد که دست ما واقعا بسته است. سریالی چند سال در چالش است چون نمی‌توانند با قومیتی گفتمان درستی برقرار کنند. به همین خاطر تلاش کردیم که احترام قومیت‌ها در شوخی‌های خنداننده شو نگه داشته شود. به همین خاطر هم پرداخت به خاله و عمه و خانواده در شوخی‌ها از سر ناچاری است.
شوخی‌های «خندوانه» با رامبد جوان
جوان نیز در این زمینه اظهار کرد: مشکل اینجاست که متاسفانه هنوز این نگاه وجود دارد و من به این موضوع ایراد می‌گیرم. ببشترین شوخی که در خندوانه می‌شود با من است؛ از مردانگی‌ام گرفته تا اصل بودنم و زن گرفتنم. پیشنهاد من این است که ظرفیت‌ها را بالا ببریم و بگذاریم با همه چیز و همه کسی شوخی شود. متاسفانه گاهی شوخی و توهین در کنار هم قرار می‌گیرند. اگر اینجور باشد باید بگویم که در خندوانه به من هم توهین می‌شود!؛ بنابراین بگذاریم با بزرگترها و حتی با رییس جمهور و مسوولان هم شوخی شود. کمدی می‌تواند حال آدم را خوب کند و فشار عصبی را کم کند. اگر بخواهیم در برابر کمدی بایستیم یا ما را له می‌کند یا اگر بتوانیم جلوی آن را بگیریم جامعه آسیب‌های زیادی می‌بیند.
او ادامه داد: اگر شما اهل خندیدن باشید شب راحت‌تر می‌خوابید. شوخی کردن باعث ایجاد ظرفیت‌های جدید می‌شود. کمدی باید رشد کند و قدرت بگیرد چون حال آدم‌ها را خوب می‌کند. اینکه می‌گویند «خندوانه» حواس آدم‌ها را پرت می‌کند که مشکلات یادشان برود، به نظرم نگاهی کوته‌فکرانه‌ است. اصلا مگر ما چند ساعت در روز برنامه داریم؟ یا مگر اشکال دارد که در دو ساعت برنامه مردم به دور از مشکلات حس بهتری داشته باشند؟ مگر ما در مشکلات امروز جامعه سهیم نیستیم؟ مگر گرانی دلار بر روی ما تاثیر ندارد؟ شاید درآمد من از شما بیشتر باشد، اما آنقدر نیست که گرانی دلار تاثیری بر ما نداشته است.
خط‌قرمزها نسب به قبل جابه‌جا شده
مجری برنامه «خندوانه» همچنین درباره خط‌قرمزهای مسابقه «خنداننده شو»، گفت: قطعا خط قرمزها نسبت به سال‌های قبل جابه‌جا شده است. به هر حال چند سال پیش استندآپ وجود نداشت و به همین خاطر خط قرمزها هم طبیعتا بیشتر بود. استندآپ مقوله تازه‌ای برای ماست و همه باید صبر کنیم تا به نقطه معقول خود برسد. افراد شرکت‌کننده در خنداننده شو هم جوان هستند و ما باید به آنها کمک کنیم و تاکنون هم این کار را کرده‌ایم. همه تلاشمان را می‌کنیم و هر جا هم که نشده دیگر زورمان نرسیده است. از طرفی هم کمدی‌نویس‌های زیادی نداریم و از همان‌هایی که می‌شناختیم در گروه نویسندگان کمک گرفتیم.‌ کسانی که با مهران مدیری و دورهی کار کرده بودند از ژوله گرفته تا محراب قاسم‌خانی با گروه نویسندگان ما همکاری داشته‌اند.
جوان درباره شهرت مقطعی شرکت‌کنندگان در خنداننده شو و آسیب‌های احتمالی به آنها نیز توضیح داد: ما همیشه از پیش به این دوستان موضوع شهرت و توجه زیاد را توصیح داده‌ایم و از آنجایی که این شهرت در یک دوره است و بعد تمام می‌شود این افراد ممکن است دچار افسردگی شوند. ما نمی‌توانیم در این حد تخصصی از آنها مراقبت کنیم ولی از اینکه بتوانند کار بکنند و ماندگار بشوند، حمایت می‌کنیم. این اتفاق هم افتاده است؛ از استقبال کارگردانان از برخی افراد گرفته تا حمایت خود ما همانند اینکه می‌توانند ماهی یک بار در خندوانه استندآپ اجرا کنند.
احمدی در ادامه سخنان جوان، گفت: بعد از نسل اول کمدی‌ها که الان میانگین سنی آنها ۵۰ سال است هیچ زایشی صورت نگرفت تا سری اول خنداننده شو. به هر حال ما تلاشمان این است که از آنها حمایت کنیم.
اگر کسی در فضای مجازی مخاطب دارد بخاطر این است که بانمک بوده
جوان درباره حضور چهره‌های معروف شبکه‌های اجتماعی در خنداننده شو نیز توضیح داد: ما دلمان می‌خواهد با فضای مجازی ارتباط داشته باشیم و اصلا پیج من دومین پیج پرمخاطب اینستاگرم در ایران است. برای ما مهم مخاطب است که بتوانیم با او ارتباط برقرار کنیم. ایده‌هایی برای بهره‌مندی از فضای مجازی را داریم، اما هیچگاه از بچه‌های فضای مجازی برای جذب مخاطب استفاده نکرده‌ایم. باید به این موضوع نگاه دیگری داشت. اگر کسی در فضای مجازی مخاطب دارد به این خاطر است که بانمک بوده و چون بانمک بوده می‌توانسته در خندوانه هم حضور داشته باشد.
او همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تفاوت‌هایی که درباره معرفی برخی تئاترها در برنامه خندوانه قائل می‌شود، گفت: حوصله جواب دادن به این سوال‌ را ندارم. ما در «خندوانه» فرهنگ به تئاتر رفتن را تبلیغ می‌کنیم و حتی در برنامه بلیط تئاتر به حاضران هدیه می‌دهیم.
جوان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود درباره پایان فصل پنجم خندوانه اظهار کرد که این برنامه تا عید روی آنتن است، ولی هنوز مشخص نیست که به صورت قطعی در عید هم برنامه داریم یا نه. در این مدت بخش‌های جدیدی همانند ادابازی و جشنواره تئاترهای کمدی که فعلا در مرحله تئوری هست را در نظر گرفته‌ایم.
مراقبت از جناب‌ خان
رامبد جوان همچنین در بخشی از نشست خود با اهالی رسانه در پاسخ به سوالی درباره کم شدن حضور جناب خان در فصل پنجم «خندوانه»، اظهار کرد: حضور جناب خان همیشه همین قدر بوده و شاید هم در این فصل بیشتر شده است. به طور کلی سعی می‌کنیم آنقدر از جناب خان مراقبت کنیم که حتما در زمان حضورش موضوع جالبی وجود داشته باشد تا تبدیل به شوخی‌های تکراری نشود.
احمدی نیز در سخنانی اظهار کرد: ما تا زمانی که محتوا و حرف داشته باشیم خندوانه را ادامه خواهیم داد و سعی می‌کنیم وارد شوخی‌های سطحی و تکراری نشویم. خندوانه یک سرمایه ملی است و باید از آن مراقبت کنیم.
* این گزارش تا پایان برگزاری نشست به‌روزرسانی شده است.
۰

http://dananews.ir/?p=6319   :  لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 • ۱۷۳ کالای دیگر از پرداخت مابه‌التفاوت ارزی معاف شدند/ 2 بازدید
 • چرا ظریف بهترین گزینه ایران، برای رویارویی با ترامپ در جلسه شورای امنیت است؟/آقای ظریف شناخت خوبی از مقررات داخلی و آئین‌نامه‌ «شورای امنیت» دارد/ 4 بازدید
 • لعیا جنیدی: به طور مطلق آموزش برای همه است و هر گونه مقررات مغایر، ملغی است/ جاسوسی، محاربه و قاچاق انسان مشروط بر محکومیت قطعی کیفری است!/ 3 بازدید
 • وزیر کشور: با ابلاغ منع بکارگیری بازنشستگان، تعدادی از استانداران جابجا می‌شوند/ 4 بازدید
 • از چالش آب سیستان تا تراژدی هیرمند و هامون! / مشکلات آبی بین دو کشور ایران و افغانستان، قدمتی به اندازه تأسیس کشور افغانستان دارد/ 5 بازدید
 • توقف تخفیف‌های ۴۰ درصدی شرکت پُست به کُتب و مطبوعات!/ 7 بازدید
 • وزیر بهداشت:‏ آمریکا شرکت های دارویی را از معامله با ایران می ترساند! / تحریم‌ها فقط مردم را هدف قرار می‌دهد و بنای آن بر ‏افزایش نارضایتی عمومی  است!/ 22 بازدید
 • رئیس مرکز رسانه های دیجیتال: نمایشگاه رسانه های دیجیتال امسال متفاوت با قبل خواهد بود/ هدف ما توسعه و گسترش فضای دیجیتال « سالم،ایمن و مفید» است/ 18 بازدید
 • نشست سرمایه‌گذاری فناوری «دی-هشت» در تهران برگزار می شود/ 17 بازدید
 • رسول سراییان: چهار هدف راهبردی وزارت ارتباطات در تحول دیجیتال/ افزایش فرصتهای شغلی/ 12 بازدید
 • با رأی دیوان عدالت اداری؛حکم حذف آبونمان تلفن ثابت به مخابرات ابلاغ شد!/ 18 بازدید
 • افزایش بیکاری وبی‌توجهی به بسته شدن پی‌درپی کارخانه‌ها و کارگاه‌ها! / واردات از مبادی رسمی و قاچاق کمر صنعت وتولید را خم کرده است/واردات غیرضروری را متوقف کنید!/ 16 بازدید
 • وزیر ارشاد : نیازمند توازن در ژانرهای سینمایی هستیم/افزایش قیمت کاغذ شوکی بر پیکره نحیف نشر کتاب و مطبوعات!/ 21 بازدید
 • اعلام برندگان هفتادو پنجمین دوره جشنواره ونیز ۲۰۱۸/ 19 بازدید
 • معیارهای جدیدجشنواره شهید رجایی؛دستگاهی که آب، برق و گاز کمتر مصرف می کندیا با کارمند کمتر خدمات بیشتری ارائه دهد باید معیار شود!/ 20 بازدید
 • سواد آموزی ایران در فهرست جایزه بین‌المللی سوادآموزی ۲۰۱۸ یونسکو/ 25 بازدید
 • وقتی اینترنت وفضای مجازی با ۴ فناوری در آینده، پوست می‌اندازد!/ 17 بازدید
 • احتکار و ذخیره‌سازی خانگی بهانه بی‌اعتمادی به مدیران ومتولیان تنظیم بازار!/ 20 بازدید
 • رییس پردیس دانشکده‌های فنی: در ۲۵ سال گذشته صنعت درک درستی از فناوری نداشت ودانشگاه‌ها با تحقیقات آشنا نبودند!/ 22 بازدید
 • سرپرست دانشگاه آزاد: بی‌دقتی‌های به‌کارگیری اساتید شاخص دانشگاه آزاد جبران می‌شود / امکان بازگشت اساتید شاخص!/ 18 بازدید
 • کارگاه تخصصی ” چالش های قراردادها در شرایط رکود و بحران” برگزار می شود/ مصطفی خلیلی: برای آسیب کمتر از رکود وبحران کنونی، همه مدیران باید دانش روز و راهکارهای حقوقی وقانونی را بیاموزند!/ 280 بازدید
 • افزایش ارزش سهام و کاهش قیمت دلار!/ 59 بازدید
 • مدیرکل گلخانه ها و گیاهان دارویی:بالا بودن ضایعات حین برداشت گل و گیاه! / ۶۰درصد محصول گل و گیاه کشور صادراتی است/ لزوم رفع موانع صادراتی/ 48 بازدید
 • خوشبینی محتاطانه سرمایه گذاران! در نوسانات شدید بازار جهانی سهام و ارزهای نوظهور/ 41 بازدید
 • رونمایی از جنگنده ایرانی  «کوثر» باحضور رئیس جمهوری/ روزنامه ایتالیایی:ایران از معدود کشورهای سازنده جنگنده های نسل ۴ است/ 38 بازدید
 • دکتر حسین مهری مدیر عامل بانک صنعت ومعدن شد/حسین مهری: توجه ویژه به سرمایه انسانی از مهم‌ترین موضوعات اصلی من در بانک صنعت معدن است/ 37 بازدید
 • محققان توصیه می کنند؛افراد دیابتی روزانه دو بار مسواک بزنند/بیماری لثه می تواند کنترل دیابت را سخت تر کند/ 37 بازدید
 • بزرگداشت حماسه جنگ چالدران؛ کتاب های درسی از تاریخ و فرهنگ ایران تهی شده است!/جوان امروز نه علی را می شناسد و نه رستم را!/ 36 بازدید
 • مدیر اکوسیستم‌های تالابی: دریاچه مصنوعی تبریز، ناقض سیاست دولت در احیای دریاچه ارومیه/ 35 بازدید
 • پروفسور نوآم چامسکی:با امریکای خطرناکی مواجه هستیم! /اروپا تمایل ندارد به منظور مقابله با تحریمهای ایران جلوی امریکا بایستد/ 34 بازدید
 • امیر امینی: پرداخت‌۷ هزار میلیارد از مطالبات ۱۸ هزار میلیارد تومانی پیمانکاران، به شرط همکاری سازمان برنامه!/ 30 بازدید
 • محمد علی وکیلی: روحانی مدتهاست در تله بازی باخت -باخت گرفتارست! /علی شکوری راد:رییس جمهور بازنده شد ولی مجلس نیز برنده نشد!/ 28 بازدید
 • رامبد جوان: گانگستر نیستیم، برنامه‌سازیم! / چرا سپاه باید به «خندوانه» پول بدهد؟!/«خندوانه» حال بعضی‌ها را بد می‌کند/ 26 بازدید
 • رئیس پارک فناوری پردیس خبر:صادرات محصولات دانش بنیان پارک فناوری پردیس به ۱۲ کشور/ 26 بازدید
 • امیررضا خادم: ۱۰۰ هزار میلیارد ریال برای طرحهای نیمه کاره ورزشی نیاز است// 26 بازدید
 • سواد آموزی ایران در فهرست جایزه بین‌المللی سوادآموزی ۲۰۱۸ یونسکو/ 25 بازدید
 • پروفسور مهدی محقق:نظام علمی ما غیرپویا است/ باید به میراث اصیل گذشته خود توجه کنیم!/ 25 بازدید
 • بعد از «یودن یا نبودن»ْ کیانوش عیاری دوباره سوژه‌ی اهدای عضو می‌سازد/ نقد کردن حق ماست و نشان دادن کاستی‌ها شاید وظیفه ما!/ 24 بازدید
 • جزئیات طرح های اتحادیه اروپا برای تجارت با ایران اعلام شد/ 24 بازدید
 • وزیر خارجه آلمان:ایجاد کانال های پرداخت مستقل از ایالات متحده و تاسیس نهاد مالی اروپایی و نظام سوئیفت بدون وابستگی، کاملا ناگزیر و ضروری است/ 24 بازدید
 • عزت الله انتظامی؛ پیشکسوت عرصه بازیگری در کنار یاران هنرمند خود آرام گرفت / ۰ نظر
 • وقتی اینترنت وفضای مجازی با ۴ فناوری در آینده، پوست می‌اندازد! / ۰ نظر
 • علی‌اکبر پورفتح‌الله: جمع‌آوری خون ساماندهی می‌شود/در آینده، آزمایش‌ها و فرآیندهای‌مان را از طریق متمرکزسازی ارتقاء می دهیم / ۰ نظر
 • رامبد جوان: گانگستر نیستیم، برنامه‌سازیم! / چرا سپاه باید به «خندوانه» پول بدهد؟!/«خندوانه» حال بعضی‌ها را بد می‌کند / ۰ نظر
 • توقف تخفیف‌های ۴۰ درصدی شرکت پُست به کُتب و مطبوعات! / ۰ نظر
 • واکاوی رویکرد ترامپ در قبال ایران / از ایران چه می‌خواهند؟ / ۰ نظر
 • برات قبادیان: اجرای طرح «سرباز صنعت» برای دانش‌آموختگان نخبه دانشگاهی/ برای کاربرد علم در جامعه و صنعت سیاست‌گذاری نکرده ایم! / ۰ نظر
 • چرا سامانه کارا معلق شد!؟ /طرح‌های اشتغال از سقف مجاز عبور کرد! / ۰ نظر
 • سواد آموزی ایران در فهرست جایزه بین‌المللی سوادآموزی ۲۰۱۸ یونسکو / ۰ نظر
 • شرایط معافیت تحصیلی مشمولان خدمت سربازی اعلام شد / ۰ نظر
 • محمد علی وکیلی: روحانی مدتهاست در تله بازی باخت -باخت گرفتارست! /علی شکوری راد:رییس جمهور بازنده شد ولی مجلس نیز برنده نشد! / ۰ نظر
 • از چالش آب سیستان تا تراژدی هیرمند و هامون! / مشکلات آبی بین دو کشور ایران و افغانستان، قدمتی به اندازه تأسیس کشور افغانستان دارد / ۰ نظر
 • سیدحسن رسولی: معاملات بالای یک میلیارد تومان بر روی سامانه قرار گرفت/ روابط و مناسبات لهجه‌ای شاخص جذب نیرو نیستند! / ۰ نظر
 • وندی شرمن: برجام هنر دیپلماسی حرفه ای چندجانبه است/سیاست های ترامپ در قیاس با اوباما فاقد منطق است! / ۰ نظر
 • تکلیف نمایشگاه مطبوعات هنوز مشخص نیست! /احتمال منتفی شدن به دلیل مشکلات مالی دولت و مطبوعات! / ۰ نظر
 • معیارهای جدیدجشنواره شهید رجایی؛دستگاهی که آب، برق و گاز کمتر مصرف می کندیا با کارمند کمتر خدمات بیشتری ارائه دهد باید معیار شود! / ۰ نظر
 • سید مرتضی موسویان: سامانه حمایت از کپی رایت راه‌اندازی می‌شود/ حسین انتظامی: باید قوانین ۴۰ یا۵۰ ساله کسب و کار اصلاح شود! / ۰ نظر
 • رئیس پارک فناوری پردیس خبر:صادرات محصولات دانش بنیان پارک فناوری پردیس به ۱۲ کشور / ۰ نظر
 • وزیر کشور: با ابلاغ منع بکارگیری بازنشستگان، تعدادی از استانداران جابجا می‌شوند / ۰ نظر
 • دلنوشته مهم وزیر اقتصاد: چه پرهیزی بدتر از اینکه، این الگوهای موفق و ملی کسب و کار رابه جامعه معرفی نکنیم! /حمایت جدی وتکریم و تقدیر بخش خصوصی واقعی! / ۰ نظر