سرپرست دانشگاه آزاد: بی‌دقتی‌های به‌کارگیری اساتید شاخص دانشگاه آزاد جبران می‌شود / امکان بازگشت اساتید شاخص!

dananews

چاپ

به گزارش دانانیوز، محمدمهدی طهرانچی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مصوبه هیئت جذب دانشگاه آزاد در خصوص به‌کارگیری اساتید شاخص بازنشسته اظهار کرد: معاونت آموزشی مامور شده که تا در جلسه آینده هیئت مرکزی جذب شیوه‌نامه‌ای را در این جهت تعریف کند و تمهیدات دانشگاه را در جهت بهره‌گیری بیشتر از این عزیزان را ارائه دهد، دوستان در حال تدوین و تطبیق کار هستند.

با توجه به قطع همکاری با برخی از اساتید این دانشگاه در سال گذشته، وی درباره این تصمیم توضیح داد: دانشگاه آزاد و هیئت امنا هیچ‌گاه بنابر عدم بهره گیری از اساتید شاخص و ممتاز نداشته است، اما شاید در عمل و اجرا کمی بی‌دقتی شده باشد که با این بحث ان شاءالله جبران خواهد شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی درباره اینکه شرایط همکاری دانشگاه با اساتید بازنشسته چیست، گفت: در جلسه آتی هیئت جذب ان شاءالله معاونت آموزشی گزارش را می‌دهد، البته منظور فقط آن‌هایی که قبلا در دانشگاه آزاد بودند نیست، ما افراد دیگری که در کشور هستند را هم دعوت خواهیم کرد.

طهرانچی یادآور شد: این مربوط به کسانی است که به عنوان سرمایه‌های کشور محسوب می‌شوند و الان به عنوان عضو فعال دانشگاه‌ها نیستند و توانمندی‌های شاخصی دارند که در کشور به آن شهره هستند، این‌ها عمدتا بعضی‌هایشان بازنشسته شدند، آن‌هایی هم که در حال حاضر در دانشگاه‌ها فعال هستند، با هماهنگی دانشگاه‌ها از وجودشان بهره خواهیم برد.

وی درباره زمان بهره‌مندی دانشگاه از این اساتید گفت: شورای جذب در هفته جاری تشکیل می‌شود و ان شاءالله به سال تحصیلی جدید خواهد رسید.

به گزارش ایسنا هفته گذشته در جلسه هیئت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی، مصوبه‌ای مبنی بر امکان بازگشت استادان شاخص به این دانشگاه بدون توجه به سن و شرایط بازنشستگی آنان تصویب شد.

۰