موسوی چلک: هفتمین مراسم آیینی – مازندرانی “تتی” یا جشن شکوفه» در ۱۹خردادماه در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزار می شود
موسوی چلک: هفتمین مراسم آیینی – مازندرانی “تتی” یا جشن شکوفه» در ۱۹خردادماه در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزار می شود

دانانیوز: هفتمین مراسم آیینی – مازندرانی “تتی” یا جشن شکوفه(وشکوه) مازندرانی‌ها عصر روز شنبه ۱۹ خرداد در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزار می‌شود.

به گزارش گروه همایش و رویداد دانانیوز به نقل از  مدیتوریست، موسوی چلک دبیر هفتمین مراسم آیینی – مازندرانی “تتی” یا جشن شکوفه(وشکوه) با اعلام این خبر گفت:یکی از نیاز های بشر ایجاد فرصت های برای شادمانه زیستن است. زنده یاد «فرهود جلالی کندلوسی» طلایه دار فرهنگ و  شعر مازندران در همین راستا جشن ها وآئین های مختلفی را خلق کرد که از جمله آنها آیین مازندرانی «تتی یا شکوفه» است .یکی از اهداف برگزاری مراسم گسترش فرهنگ و آیین‌های سنتی مازندران می باشد.«تتی» نشانه حیات و زندگی دو باره است و به همین دلیل مردم مازندران رویش شکوفه را به فال نیک گرفته و گرامی می‌دارند. جشنواره «تتی» گرامی داشت زیبایی‌ها و نعمت‌های خدادادی است. اجرای قطعات ماندگار از موسیقی محلی مازندرانی توسط دو گروه موسیقی «مازرون» و«آوای سوادکوه»، شعر خوانی و اجرای برنامه آئینی با شعار «آری، آری، شاد بودن به همین آسانی است» بخش هایی از این مراسم هستند.

موسوی چلک در ادامه ضمن تشکر از کلیه عوامل مدیریتی و اجرایی و همچنین حمایتهای دلگرم کننده مقامات و فعالان محلی و علاقمندان فرهنگ مازندرانی اظهار داشت: این مراسم به همت موسسه فرهنگی،هنری پارپیرار و با همکاری فرهنگسرای ارسباران ، همیاران پارپیرار، گروه مازرون و علاقمندان به فرهنگ و هنر ایران زمین بویژه مازندران روز شنبه مورخ ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ از ساعت ۱۷ لغایت ۱۹ در محل فرهنگسرای ارسباران واقع در تهران: پل سید خندان، خیابان جلفا برگزار می‌شود.مراسم آئینی نیم ساعت قبل از آغاز برنامه در محوطه فرهنگسرا اجرا می شود. مشتاقانه منتظر حضور همه شما علاقمندان به فرهنگ و هنر ایران زمین بویژ مازندرانی های مقیم تهران با پوشش لباس محلی هستیم. بر این باوریم که در کنار غم ها و مشکلات متعددی که ممکن است با آنها  درگیر باشیم، ولی فرصت های شادمانه را با بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی اقوام ایران زمین از جمله مازندران و در چارچوب مقررات جاری کشور، باید خلق کرد.