کاترین اشتون: خروج آمریکا از برجام یعنی این کشور نمی‌تواند به تعهداتش پایبند بماند! / آنچه در نتیجه برجام حاصل شد، فوق العاده بود

dana

چاپ

دانانیوز: کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی سابق اتحادیه اروپا در اظهاراتی در اندیشکده انگلیسی چتم هاوس درباره ارزیابی توافق هسته ای ایران بعد از گذشت دو سال گفت: اگر آمریکا از توافق هسته ای ایران خارج شود، پیامی را به جهان مخابره می کند مبنی این کشور نمی تواند به تعهداتش پایبند بماند.

کاترین اشتون افزود: آنچه در نتیجه برجام حاصل شد، فوق العاده بود. هیچ کس چند ماه قبل از این توافق، بر روی موفقیت آن شرط‌بندی نمی کرد.

وی تاکید کرد: به اعتقاد من توافق هسته ای ایران از مهمترین و پیچیده ترین توافق نامه هایی است که با ایران امضا شده است. هنگامی که من مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بودم، توافق با ایران بزرگ ترین چالش ما بود، توافق هسته ای با ایران توافقی استثنایی است.

دانانیوز به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان؛ مسئول سیاست خارجی سابق اتحادیه اروپا تاکید کرد: افراد به جای نگاهی کلی‌تر به این توافق، درگیر جزئیات آن شده اند و با آن مخالفت می کنند.

همچنین اولیویا بیر، رئیس اداره آموزش امور بین الملل اندیشکده چتم هاوس انگلیس همزمان با برگزاری میزگردی در این اندیشکده درباره برجام با حضور جان کری، وزیر امور خارجه سابق آمریکا و کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی سابق اتحادیه اروپا، در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت برجام همچون الگویی برای کره شمالی عمل می کند و امنیت بیشتر منطقه را تضمین می کند. کنار گذاشتن این توافق اعتبار آمریکا را تضعیف می کند.

۰