منو
سه شنبه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۶

۱۰ زن قدرتمند جهان از نگاه فوربس

۱۰ زن قدرتمند جهان از نگاه فوربس
زن‌ها همان‌قدر که در حیطه زنانگی‌شان قدرتمند هستند می‌توانند در عین حال در دنیاهای دیگر نیز مصمم و پرقدرت باشند؛ آن‌قدر که با قدرت و نفوذ بی‌حدشان در جهان شناخته شوند. آن‌ها خودشان را درگیر چالش‌های سیاسی و اقتصادی پیچیده می‌کنند تا لقب "قدرتمندترین زنان جهان" را از آن خود کنند.
۱۴ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۲۳:۰۵
/
/
711 بازدید
/
/

دانانیوز:  از سال ۲۰۰۴ تا کنون، نشریه اقتصادی فوربس هر ساله فهرستی از یکصد زن قدرتمند جهان را منتشر می‌کند که بر اساس برخی معیارهای اقتصادی و اجتماعی رتبه‌بندی شده‌اند. سال‌هاست که «آنگلا مرکل» به جز سال ۲۰۱۰ در صدر این فهرست قرار دارد و قدرتمندترین زن جهان شناخته می‌شود؛ اما ۱۰ زن قدرتمند جهان طبق آخرین فهرست «فوربس» چه کسانی هستند؟

«مرکل» نخستین صدراعظم زن تاریخ آلمان

آنگِلا دوروتِئا مِرکِل متولد سال ۱۹۵۴ در هامبورگ در رده نخست فهرست صد زن قدرتمند جهان است. او سیاست‌مدار آلمانی و دبیرکل اتحادیه دموکرات‌مسیحی آلمان است که از نوامبر ۲۰۰۵ صدر اعظم کنونی و اولین بانوی صدراعظم در تاریخ آلمان است. پدرش یک کشیش و مادرش معلم بود. اندکی پس از تولد او خانواده‌اش به آلمان شرقی مهاجرت کردند. در زمان تحصیل در دبیرستان، نمرات خوبش در دروس مختلف به‌ویژه ریاضی و زبان روسی مورد توجه معلمان قرار گرفت. آنگلا در سال ۱۹۷۳ در دانشگاه لایپزیک به تحصیل فیزیک پرداخت و پس از آن دکترای خود را در مقطع شیمی فیزیک در سال ۱۹۸۶ به‌دست‌آورد.

نام کامل او در آن زمان و تا پیش از ازدواج اولش، “آنگِلا دوروتِئا کزنر” بود. زمانی که وارد دانشگاه شد با “اولریش مِرکِل” دانشجوی فیزیک آشنا شد و ازدواج کرد. این ازدواج در سال ۱۹۸۲ به جدایی کشید؛ اما آنگِلا نام خانوادگی همسر اولش را برای خود حفظ کرد و تبدیل به «آنگِلا مرکل» کنونی شد.

آنگلا مرکل
مرکل در سال ۱۹۸۸ در مرکز آکادمی علوم با همسر دوم خود، “یواخیم زاوِر” آشنا شد و پس از مدتی ازدواج کردند. آنگِلا مِرکِل بدون اینکه از دو ازدواج خود فرزندی داشته‌ باشد با فرزندان همسر دوم خود که حاصل ازدواج قبلی او هستند، زندگی می‌کند.

در سال‌های پایانی دولت کمونیستی آلمان شرقی، مرکل در اعتراضات خیابانی شرکت فعالی داشت و به عضویت حزب تازه‌تأسیس “حرکت دموکراتیک” درآمد و در زمان فروپاشی دیوار برلین به‌عنوان سخنگوی حزب فعالیت کرد. در سال ۱۹۹۰ مرکل عضو حزب مسیحی دموکرات و در پایان همین سال به‌عنوان نماینده این حزب وارد مجلس آلمان شد.

او در سال ۲۰۰۰ به‌ عنوان دبیر کل حزبش انتخاب شد. با این وجود در سال ۲۰۰۲ “ادموند شتویبر” دبیر کل اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن که با دموکرات‌مسیحی‌ها در پارلمان متحد است به‌عنوان نماینده دو حزب متحد برای صدر اعظمی کاندیدا شد.

در انتخابات بوندستاگ در سال ۲۰۰۵ مرکل خود را به نامزدی صدر اعظمی از طرف دو حزب متحد کرد. بر خلاف انتظار همه سوسیال‌دموکرات‌ها رأی بالایی آوردند؛ به طوری که اتحادیه دموکرات مسیحی‌ها و سوسیال مسیحی‌های بایرن و یا سوسیال دموکرات‌ها هیچ‌کدام به تنهایی نتوانستند اکثریت پارلمانی را بدست بیاوردند. ائتلاف دموکرات مسیحی‌ها و سوسیال مسیحی‌های بایرن مجبور شدند برای اداره کشور با سوسیال دموکرات‌ها ائتلاف بزرگ را تشکیل دهند. طبق مذاکرات ائتلاف بزرگ، سوسیال دموکرات‌ها به صدر اعظمی مرکل و کناره‌گیری “شرودر” از سیاست رضایت دادند به شرط این‌که هشت وزارت‌خانه بزرگ در دست آن‌ها باقی بماند. به این صورت آنگلا مرکل اولین صدر اعظم زن در آلمان معرفی شد.

****

بانوی اول آمریکا؛ دومین زن قدرتمند جهان

هیلاری دایَن رادام کلینتون متولد ۱۹۴۷ در ایالت ایلینوی سیاستمدار آمریکایی و نامزد حزب دموکرات برای ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ بود که در مقابل رقیب منتسب به حزب جمهوری خواه‌اش، “دونالد ترامپ” شکست خورد. او نخستین نامزد زنی است که توانسته به چنین جایگاهی در یکی از احزاب اصلی آمریکا برسد.

هیلاری رادام که اهل منطقه شیکاگو است، در سال ۱۹۶۹ از کالج ولزلی که در آن نخستین دانشجوی سخنران مراسم دانش‌آموختگی هم شد، فارغ‌التحصیل شد. او در سال ۱۹۷۳، جی.دی (درجه تخصصی) خود را از مدرسه حقوق ییل دریافت کرد. پس از گذراندن مدت کوتاهی به عنوان مشاور حقوقی در کنگره ایالات متحده آمریکا به آرکانزاس نقل مکان و در سال ۱۹۷۵ با “بیل کلینتون” ازدواج کرد.

او در سال ۱۹۷۷ تشکل “مدافعان کودکان و خانواده‌های آرکانزاس” را بنیان گذاشت و در سال ۱۹۷۸ نخستین رئیس زن ابرشرکت خدمات قانونی شد.

هیلاری کلینتون
ابتکار اصلی او به عنوان بانوی اول ایالات متحده، برنامه “مراقبت بهداشتی کلینتون” بود که از به رای گذاشته شدن در سنا بازماند. در سال‌های ۱۹۹۷ و ۱۹۹۹ او نقشی رهبری‌کننده در دفاع از ایجاد برنامه ایالتی بیمه سلامت کودکان، لایحه فرزندخواندگی و خانواده‌های ایمن و لایحه استقلال نگهداری از کودکان بی‌سرپرست را ایفا کرد.

کلینتون به عنوان وزیر امور خارجه در دولت اوباما از ژانویه ۲۰۰۹ تا فوریه ۲۰۱۳ سکاندار پاسخ آمریکا به جریان موسوم به “بهار عربی” و مدافع مداخله نظامی در لیبی بود. کلینتون به آنچه “سازمان‌دهی رژیم تحریم‌های بین‌المللی و منزوی کردن دیپلماتیک ایران در تلاش برای مجبور ساختنش به محدودسازی برنامه هسته‌ای‌” خوانده شد، کمک کرد.

کلینتون نخستین زنی شد که از سوی یکی از احزاب اصلی آمریکا برای ریاست‌جمهوری نامزد شده است.

****

رتبه سوم برای رییس بانک مرکزی آمریکا

جنت لوییز یلن اقتصاددان آمریکایی و پروفسور بازنشسته دانشگاه برکلی است که ریاست فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) را از فوریه ۲۰۱۴ بر عهده دارد. یلن اولین زن در تاریخ ۱۰۰ ساله تاسیس بانک مرکزی آمریکاست که عهده‌دار سمت ریاست بانک مرکزی این کشور می‌شود.

جنت یلن در یک خانواده یهودی در نیویورک به دنیا آمد. پدرش، جولیوس یلن، پزشک بود. او در سال ۱۹۶۷ از دانشگاه براون مدرک کارشناسی اقتصاد گرفت. سپس در سال ۱۹۷۱ مدرک دکترای خود را از دانشگاه ییل دریافت کرد.

جنت یلن
یلن بین سال‌های ۱۹۷۷-۱۹۷۸ در فدرال رزرو به عنوان اقتصاددان مشغول به کار بود. از سال ۱۹۸۰ او در دانشگاه برکلی مشغول به کار شد و اکنون استاد بازنشسته این دانشگاه است. یلن در سال ۱۹۹۷ به عنوان رئیس مشاوران اقتصادی کلینتون انتخاب شد. او بین سال‌های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۷ به عنوان عضو هیئت مدیره فدرال رزرو کار می‌کرد. یلن بین سالهای ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ رئیس بانک فدرال رزرو سان‌فرانسیسکو بود. در سال ۲۰۱۰ باراک اوباما جانت یلن را به سمت نایب رئیس بانک فدرال رزرو انتخاب کرد. یلن نخستین دموکراتی است که از ۱۹۷۹ به ریاست فدرال رزرو می‌رسد.

همچنین، یلن نخستین زن در تاریخ ۱۰۰ ساله تاسیس بانک مرکزی آمریکاست که عهده‌دار سمت ریاست بانک مرکزی این کشور می‌شود.

****

مدال آزادی فعالیت خیرخواهانه برای ملیندا گیتس

ملیندا فرنچ گیتس همسر “بیل گیتس” و مدیر سابق بخشی از شرکت مایکروسافت است که چهارمین زن پرقدرت دنیاست. ملیندا در شهر دالاس در ایالت تگزاس در آمریکا به دنیا آمد. او دانشجوی نمونه در آکادمی اورسولین بود و مدرک لیسانس خود را در رشته علوم کامپیوتر و اقتصاد از دانشگاه دوک در سال ۱۹۸۶ میلادی و مدرک MBA را از مدرسه تجارت فوکوآ دانشگاه دوک در سال ۱۹۸۷ میلادی دریافت کرد.

ملیندا گیتس
ملیندا گیتس بین سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۳ میلادی عضو هیئت‌ مدیره دانشگاه دوک بود. بیل و ملیندا یکدیگر را در انتشارات مایکروسافت در سال ۱۹۸۷ میلادی در منهتن ملاقات کردند.

در دسامبر سال ۲۰۰۵ میلادی او و همسرش همراه با “بونو” عضو اصلی گروه موسیقی ایرلندی یوتو، در مجله تایم به‌ عنوان اشخاص برتر سال انتخاب شدند. ملیندا گیتس مدال آزادی دولت اسپانیا را در ۴ ماه مه سال ۲۰۰۶ میلادی برای فعالیت‌های خیرخواهانه‌اش دریافت کرد.

****

پرقدرت‌ترین زن خودروساز چه کسی است؟

عنوان پنجمین زن پرقدرت جهان برای مری بارا کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است که به‌ عنوان مدیر عامل اجرایی شرکت جنرال موتورز فعالیت می‌کند. بارا نخستین زنی است که تا کنون به ریاست یکی از خودروسازان اصلی منصوب شده‌ است. پدرش ۳۹ سال در شرکت پونتیاک که از زیرمجموعه‌های جنرال موتورز به‌ شمار می‌آید، مشغول به کار بود. بارا نیز از ۱۸ سالگی به جنرال موتورز پیوست.

مری بارا
او مدرک کارشناسی‌ را از انیسیتوی جنرال موتورز (که امروز دانشگاه کترینگ نام دارد) دریافت کرد. سپس در سال ۱۹۸۸ با بورسیه کمپانی جنرال موتورز وارد دانشگاه استنفورد و در ۱۹۹۰ در رشته ام‌بی‌ای فارغ‌التحصیل شد. مری بارا در ماه ژانویه ۲۰۱۴ از سوی هیئت‌مدیره جنرال موتورز به ریاست این شرکت انتخاب و جانشین “دنیل آکرسون” شد. او در سال ۲۰۱۳ از در فهرست قدرتمندترین زنان جهان قرار دارد و از رتبه ۳۵ به رتبه پنج ارتقا پیدا کرده است.

****

«لاگارد» بانوی پول!

کریستین مادلین اودته لاگارد متولد اول ژانویه ۱۹۵۶ حقوقدان فرانسوی، وزیر اقتصاد و دارایی پیشین فرانسه و رییس صندوق بین‌المللی پول است.

لاگارد در پاریس و در یک خانواده دانشگاهی به دنیا آمد. پدر او رابرت لالواِت استاد زبان انگلیسی بود و مادرش نیکول به عنوان یک معلم کار می‌کرد. لاگارد در نوجوانی، عضو تیم ملی شنای موزون فرانسه بود. پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان فرانسوی فرانسوا با یک بورس تحصیلی به مدرسه نظامی هولتون که یک مدرسه دخترانه در ایالات متحده آمریکا بود، رفت. سپس در رشته حقوق از دانشگاه پاریس فارغ‌التحصیل شد و مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم سیاسی دریافت کرد.

کریستین لاگارد
در ژوئن ۲۰۰۷ از طرف “نیکولا سارکوزی” به عنوان وزیر دارایی انتخاب شد. او پیش از این نیز در زمان دولت “دومینیک دو ویلپن” به عنوان وزیر تجارت و وزیر کشاورزی و ماهیگیری انتخاب شده بود. او اولین وزیر اقتصاد زن در دولت‌های عضو جی ۸ است. همچنین او اولین زنی است که به عنوان رئیس صندوق بین‌المللی پول انتخاب می‌شود.

ششمین زن قدرتمند جهان یک گیاهخوار است و هرگز الکل نمی‌نوشد. سرگرمی او غواصی، شنا و باغبانی است.

****

قدرت فیس‌بوکی شریل سندبرگ

شریل سندبرگ مدیر حوزه فناوری، کنشگر و نویسنده آمریکایی و هفتمین زن قدرتمند جهان است. او مدیر ارشد عملیات فیس‌بوک است. سندبرگ در ژوئن ۲۰۱۲ برای عضویت در هیئت‌ مدیره فیس‌بوک انتخاب شد تا نخستین زن در این مقام باشد.

این در حالیست که او قبل از پیوستنش به فیس‌بوک، نایب‌رئیس بخش عملیات و فروش برخط جهانی گوگل بود و در راه‌اندازی بنیاد گوگل، شاخه‌ انسان‌دوستانه‌ این شرکت نیز نقش داشت. سندبرگ قبل از حضور در گوگل، رئیس ستاد وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا بود.

شریل سندبرگ
با در نظر گرفتن سهامی که او از فیس‌بوک و شرکت‌های دیگر دارد، میزان ارزش دارایی او در ژوئن ۲۰۱۵ بیش از ۱ میلیارد دلار برآورد شده است.

****

اوج قدرت در گاراژ!

سوزان دایان وویچیتسکی کارآفرین اهل ایالات متحده آمریکاست. او مدیرعامل کنونی یوتیوب است که جایگزین “سالار کمانگر” مدیرعامل سابق یوتیوب شده است. وی تحصیلات خود را در کالج هاروارد، دانشگاه کالیفرنیا، سانتا کروز و مدرسه مدیریت یوسی‌ال‌ای اندرسن انجام داده است.

سوزان وویچیتسکی
در سال ۱۹۹۸ سرگئی برین و لری پیج (بنیان‌گذاران گوگل) گاراژ خانه وویچیتسکی را اجاره کرده و نخستین دفتر گوگل را برپا کردند. او در سال ۱۹۹۹ نخستین مدیر بازاریابی گوگل شد و هم‌اکنون هشتمین زن پرقدرت است.

****

بانوی کسب و کار

مارگارت ویتمن که هم‌اکنون نهمین زن پر قدرت دنیاست، یک مدیر کسب و کار امریکایی است. او رییس و مدیر ارشد اجرایی هیولت-پاکارد است که برای فرمانداری کالیفرنیا در سال ۲۰۱۰ نامزد شد ولی نتوانست رقابت را از “جری براون” ببرد.

مارگارت ویتمن
****

قدرت در دست بانکدار اسپانیایی

آنا پاتریسیا بوتین کارآفرین، بانکدار و مدیر ارشد اجرایی اسپانیایی است که هم‌اکنون در جایگاه دهمین زن قدرتمند جهان ایستاده است. او در حال حاضر به‌ عنوان رییس هیئت‌مدیره گروه سانتاندر فعالیت می‌کند.

آنا پاتریسیا بوتین
سانتاندر یک گروه بانکداری اسپانیایی است که با مرکزیت بانکو سانتاندر ، بزرگترین بانک منطقه یورو محسوب می‌شود و یکی از بزرگترین بانک‌های جهان از نظر میزان ارزش بازار سرمایه به‌شمار می‌آید.

http://dananews.ir/?p=2666   :  لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 • پذیرش دانشجو دکتری دوره‌ بین‌الملل پردیس کیش دانشگاه تهران/ 10 بازدید
 • کرسی ملی یادگیری الکترونیکی یونسکو، به ریاست پروفسور علی اکبر جلالی ایجاد شد/ 7 بازدید
 • پروفسور رامین گلستانیان، مدیر علمی فیزیک مواد زنده در موسسه “ماکس پلانک” دانشگاه آکسفورد شد/ 5 بازدید
 • برگزاری آزمون زبان تولیمو دی ماه ۹۶ در روز پنجشنبه/ 16 بازدید
 • تعدیل دوره های پردیس خودگردان دانشگاه ها/ 17 بازدید
 • حضرت آیت‌الله جوادی آملی: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در فقه، اصول، انقلاب ، تدبیر و تربیت، سیاست و طهارت شدید القوا بود/این کار کوچکی و آسانی نیست، کسی در قله باشد و به او اهانت بشود، او تحمل کند!/ 26 بازدید
 • برگزاری نخستین کنگره بزرگداشت حضرت آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی (رحمه الله علیه)/ 15 بازدید
 • چرا اینستاگرام رفع فیلتر شد اما تلگرام نشد؟ معاون دادستان کل کشور :فرمان هدایت و مدیریت اینستاگرام در دست سرویسهای جاسوسی شیطان بزرگ است/ 12 بازدید
 • رئیس جمهوری:همه باید مسئولیت مشکلات را بپذیرند و با وحدت و همدلی، دولت را یاری نمایند/ اشتغالزایی و فقرزدایی؛ رویکرد اصلی بودجه ۹۷/ 14 بازدید
 • اعلام جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ سراسری/ 13 بازدید
 • امروز؛ اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ سراسری/ 13 بازدید
 • عیسی منصوری: متقاضیان وام اشتغال روستایی در “سامانه کارا “ثبت نام کنند/ابلاغ «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو)» به ادارات کل و استانداریها/ 19 بازدید
 • نمایشگاه CES 2018با بیش از ۳۵۰۰ شرکت‌کننده در لاس وگاس آغاز به کار کرد/ 14 بازدید
 • اصلاح ژن؛ چالشی برای استفاده یا سوءاستفاده؛ اطلاعات ژنی ۸۰۰ نفر در بانک “ایرانوم”/ایران در کمربند ازدواج‌های خویشاوندی!/ 18 بازدید
 • عدم پذیرش تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ دانشگاه آزاد در بهمن ماه/ 17 بازدید
 • سلسله نشست های تخصصی” اسطوره و اسطوره شناسی”با حضور ” دکتر راهب عارفی” برگزار می شود/ 58 بازدید
 • دکتر محمد سلگی، جایگزین دکترجوادی یگانه در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت ارشاد/ 17 بازدید
 • برگزاری آزمون زبان دی ماه دانشگاه تهران در روز جمعه/ 32 بازدید
 • مشروح نشست خبری نوبخت / اعلام موضع دولت درباره وقایع اخیر کشور/ 29 بازدید
 • معاون شهردار تهران ازطراحی «شهر انسان محور و اخلاق مدار در چشم انداز ۱۴۰۰» خبرداد/ 22 بازدید
 • سلسله نشست های تخصصی” اسطوره و اسطوره شناسی”با حضور ” دکتر راهب عارفی” برگزار می شود/ 58 بازدید
 • اعطای بورس دولت مجارستان در مقطع دکتری در سال ۲۰۱۸/ 55 بازدید
 • غلامعلی رجایی: عدم برخورد با فساد دولت احمدی‎نژاد ریشه اعتراضات است/فکر نکنیم هر مخالفی قصد ساقط کردن ما را دارد! /یک ایرانی جایی را برای خالی کردن اعتراضات و مخالفت‎هایش نمی بیند!/ 53 بازدید
 • توضیح رسمی سازمان زمین شناسی درباره زلزله ملارد و گسل‌های تهران/ 50 بازدید
 • حمید قبادی : صرف ادعا نمی‌شود، باید ساختارهای مبتنی بر اندیشه و فکر، مدرسه مد و مراکز اصلی را ایجاد کنیم/ 39 بازدید
 • خانواده های سرپرست معلولان، معافیت سربازی می گیرند/ 38 بازدید
 • فرهاد احتشام زاد: دستورالعمل واردات خودرو امروز ابلاغ می‌شود/ 37 بازدید
 • اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟/ 36 بازدید
 • شرایط ضمانت برای تسهیلات ازدواج آسان می‌شود!/ 34 بازدید
 • پیش ثبت نام رایگان کارت هوشمند ملی/ 33 بازدید
 • برگزاری آزمون زبان دی ماه دانشگاه تهران در روز جمعه/ 32 بازدید
 • دیپلم هنرستانی‌ها ۱۲ ساله شد / فراهم شدن امکان ادامه تحصیل در دوره کارشناسی پیوسته/ 31 بازدید
 • سیاست جدید بانکی، دوست یا دشمن تولید کننده!؟/ 30 بازدید
 • مهلت مجدد ثبت نام کنکور دکتری ۹۷/ 30 بازدید
 • مشروح نشست خبری نوبخت / اعلام موضع دولت درباره وقایع اخیر کشور/ 29 بازدید
 • آغاز ثبت نام آزمون زبان EPT دی ماه ۹۶/ 28 بازدید
 • آیا وقایع اخیر بودجــــــه را به حـــاشیــــه برده است؟!/رئیس جمهوری: مردم باید بر کار ما نظارت کنند،در نقد بودجه چقدر قشنگ. همه مردم به صحنه آمدند/ 28 بازدید
 • مانورهای فرمایشی دوای درد زلزله نیست! // 28 بازدید
 • تحلیلگران اقتصادی می گویند: هنر دولت روحانی مهار تورم لجام گسیخته بود/دولت روحانی مسئول همه تقصیرها نیست!/ 28 بازدید
 • آنچه در جشنواره فجر ۳۶ می‌بینیم!/ 27 بازدید
 • ثبت‌نام آزمون دکتری علوم پزشکی آزاد در زمستان سال جاری / ۰ نظر
 • انتشار اطلاعیه دانشگاه تهران درخصوص نحوه پذیرش دانشجویان دکتری پژوهشگاه شاخص پژوه / ۰ نظر
 • دیپلم هنرستانی‌ها ۱۲ ساله شد / فراهم شدن امکان ادامه تحصیل در دوره کارشناسی پیوسته / ۰ نظر
 • پیشنهاد افزایش مبلغ وام ویژه دکتری تا ۸۰۰ هزار تومان / ۰ نظر
 • پنجم دیماه؛ کنفرانس سالانه پژوهش در علوم انسانی و مطالعات اجتماعی در مرکز همایش صدا وسیما / ۰ نظر
 • اعلام جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ سراسری / ۰ نظر
 • اموات یارانه‌بگیر، شناسایی می‌شوند! /احتمال شروع نام‌نویسی از جاماندگان یارانه / ۰ نظر
 • صادق زیباکلام: برای عبور از ابرچالش‌ها باید مردم را در جریان اهمیت این مشکلات قرار داد / ۰ نظر
 • آخرین فهرست اسامی کشته شدگان زلزله استان کرمانشاه اعلام شد / ۰ نظر
 • انتشار اطلاعیه دانشگاه تهران درخصوص نحوه پذیرش دانشجویان دکتری پژوهشگاه شاخص پژوه / ۰ نظر
 • معاون شهردار تهران ازطراحی «شهر انسان محور و اخلاق مدار در چشم انداز ۱۴۰۰» خبرداد / ۰ نظر
 • امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام آزمون دکتری ۹۷ / ۰ نظر
 • شرایط ضمانت برای تسهیلات ازدواج آسان می‌شود! / ۰ نظر
 • رئیس جمهوری:همه باید مسئولیت مشکلات را بپذیرند و با وحدت و همدلی، دولت را یاری نمایند/ اشتغالزایی و فقرزدایی؛ رویکرد اصلی بودجه ۹۷ / ۰ نظر
 • لای فای LI_Fi چیست و چه تفاوتی با وای فای WI_Fi دارد؟ / ۰ نظر
 • مانورهای فرمایشی دوای درد زلزله نیست! / / ۰ نظر
 • وزیر ارتباطات : مردم گوشی ریجستر نشده، نخرند! / فاز دوم طرح ریجستری از ۱۴ آذر شروع می‌شود / ۰ نظر
 • توسعه تحصیلات تکمیلی در دستور کار دانشگاه پیام نور / ۰ نظر
 • مشروح نشست خبری نوبخت / اعلام موضع دولت درباره وقایع اخیر کشور / ۰ نظر
 • ثبت نام داوطلبان آزمون دکتری ۹۷ دانشگاه آزاد طبق روال سال گذشته / ۰ نظر