«فراخوان ملی امتداد» فضایی برای ایده نوآورانه ‌در مورد ایام محرم و صفر
«فراخوان ملی امتداد» فضایی برای ایده نوآورانه ‌در مورد ایام محرم و صفر

به گزارش دانانیوز به نقل از مهر، فراخوانی در بستر فضای مجازی تحت عنوان «فراخوان ملی امتداد» منتشر شده است که هدف آن حمایت از افراد و مجموعه‌هایی است که در مورد ایام محرم و صفر ایده نوآورانه‌ای داشته و قصد پیاده سازی آن را دارند. کاظمی، مسئول کارگروه تبلیغات نوین ستاد محرم سازمان تبلیغات […]

به گزارش دانانیوز به نقل از مهر، فراخوانی در بستر فضای مجازی تحت عنوان «فراخوان ملی امتداد» منتشر شده است که هدف آن حمایت از افراد و مجموعه‌هایی است که در مورد ایام محرم و صفر ایده نوآورانه‌ای داشته و قصد پیاده سازی آن را دارند.

کاظمی، مسئول کارگروه تبلیغات نوین ستاد محرم سازمان تبلیغات گفت: این فراخوان مربوط به حمایت از ایده‌های فناورانه و نوآورانه در ماه محرم و صفر و ایام اربعین است. احتمالاً ویروس کرونا سفر اربعین حسینی امسال را نیز تحت الشعاع قرار می‌دهد، به همین دلیل ایده‌های نوآورانه‌ای که در این ایام قابلیت پیاده سازی دارند مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی بازه زمانی ثبت نام در این فراخوان را تا پایان شهریورماه عنوان کرد و گفت: جزئیات این فراخوان در سایت امتداد در دسترس است.

کاظمی برنامه دیگر سازمان تبلیغات برای ایام محرم امسال در فضای مجازی را مربوط به پویش «قرار دل‌ها حسین» برای تولید لب آهنگ نوحه و سرود محرم عنوان کرد و گفت: در قالب این طرح، یک نوحه و سرود مربوط به ماه محرم به یک پویش تبدیل شده و به صورت قالب‌های مختلفی از جمله لب اهنگ پخش می‌شود.

وی در مورد نحوه حضور در این پویش گفت: این نوحه و سرود محرمی می‌تواند توسط گروههای مختلف مردمی اجرا و فیلم آن برای ما ارسال شود. این فیلم با همکاری سازمان صدا وسیما تبدیل به یک پویش شده و در فضای مجازی و صدا و سیما پخش می‌شود.

مسئول کارگروه تبلیغات نوین ستاد محرم سازمان تبلیغات ادامه داد: فراخوان این پویش از ابتدای محرم ۹۹ در فضای مجازی و صدا وسیما اعلام شده و پس از ضبط کار در بازه زمانی محر م و صفر، از کارهای منتخب مردمی که در این پویش شرکت کرده‌اند استفاده شده و کلیپ مورد نظر پخش می‌شود.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه پخش زنده هیئت‌هایی عزاداری در شبکه‌های اجتماعی بر بستر پلتفرم «تکیه» نیز گفت: این پلتفرم در محرم امسال رونمایی می‌شود و یکی از ویژگی‌های آن پخش محتوای زنده مراسم عزاداری امام حسین است. در این سامانه، امکان چندپخشی مراسم عزادارای یک هیئت به صورت آنلاین روی اکانت‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی فراهم شده است. به این معنی که کاربر با یک دسترسی، یک بار فیلمبرداری، یکبار بارگذاری و با تعریف چندین اکانت، می‌تواند مراسم عزاداری هیئت موردنظر را در شبکه‌های اجتماعی مختلف پخش فیلم به اشتراک بگذارد.

کاظمی خاطرنشان کرد: با توجه به تفاهماتی که با «ساترا» داشتیم، اینترنت استفاده شده برای این پلتفرم چه برای بارگذاری و چه برای مشاهده، رایگان خواهد بود و این یکی از مزیت‌هایی است که برای این سامانه دیده شده است.