اطلاعیه پذیرش دوره های MBA و DBA موسسه آموزش عالی آزاد زبدگان
اطلاعیه پذیرش دوره های MBA و DBA موسسه آموزش عالی آزاد زبدگان

دانانیوز: پذیرش دوره‌های حرفه‌ای مدیریت کسب و کار MBA و DBA در شش گرایش تخصصی با بررسی مدارک تحصیلی و سوابق کاری داوطلبین در موسسه آموزش عالی زبدگان آغاز شد: اطلاعیه جدید موسسه نشان می‌دهد که مرکز آموز‌ش‌های عالی تخصصی موسسه به عنوان یکی از پیشروترین مراکز علمی کشور دوره‌های مدیریت کسب و کار MBA […]

دانانیوز: پذیرش دوره‌های حرفه‌ای مدیریت کسب و کار MBA و DBA در شش گرایش تخصصی با بررسی مدارک تحصیلی و سوابق کاری داوطلبین در موسسه آموزش عالی زبدگان آغاز شد:

اطلاعیه جدید موسسه نشان می‌دهد که مرکز آموز‌ش‌های عالی تخصصی موسسه به عنوان یکی از پیشروترین مراکز علمی کشور دوره‌های مدیریت کسب و کار MBA و DBA را در شش گرایش برگزار خواهد کرد که علاقه مندان به توسعه مهارت‌های مدیریتی می‌توانند از این فرصت ویژه استفاده کرده و با حضور در این دوره‌ها عملکرد علمی و اجرایی خود را به طور چشمگیری افزایش دهند.
 مقرر است درپایان این دوره‌ها، دانش‌پژوهان به عنوان عضوی از جامعه متخصصین مرکز آموزش‌های عالی تخصصی موسسه شناخته شده و با دریافت گواهینامه معتبر از وزارت علوم ، بتوانند توانمندی علمی و اجرایی کسب شده از دوره‌ MBA و دوره DBA را اثبات نمایند.

دوره MBA و DBA آنلاین:

لازم به ذکر است برای اولین بار سیستم جدید آموزشی پخش زنده آنلاین در این دوره‌ها به کار گرفته خواهد شد که ارتباط دانش‌پذیر از هرکجای ایران و حتی سراسر دنیا را بصورت مستقیم با اساتید دوره فرآهم می‌آورد. در این سیستم نوین آموزشی ضمن ارتقای چشم‌گیر کیفیت آموزش، هزینه‌های رفت و آمد به کلاس و نیز خطر ابتلا به ویروس کرونا به شدت کاهش یافته است.
گرایشات تخصصی DBA
دوره DBA موسسه در شش گرایش عمومی، مدیریت مالی و سرمایه گذاری، مدیریت پروژه، مدیریت استراتژیک، مدیریت بازاریابی ، مدیریت گردشگری و توریسمو مدیریت بازرگانی تعریف شده است که بنا به علاقه یا زمینه کاری، هر داوطلب می‌تواند در یکی از گرایشات نام نویسی نماید.
دوره‌های ام بی ای و دی بی ای موسسه مبتنی بر تجربه و دانش فنی اساتید حرفه‌ای، متشکل از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران، دانش‌آموختگان نخبه دانشگاه تهران، مفاخر برجسته کشور و متخصصان موفق و صاحب نظر می باشد .
جهت اطلاع مخاطبین می‌توان به این نکته نیز اشاره نمود که مرکز آموزش‌های عالی تخصصی موسسه به عنوان عضوی از خانواده بزرگ وزارت علوم، با درنظرگیری خلاء آموزشی موجود در فضای کسب و کار کشور و با هدف انتقال دانش ارزش آفرین ویژه فعالان حوزه کسب و کار و دانش‌پژوهان علاقه مند به یادگیری بنا شده است.

دوره DBA چیست؟

گذراندن دوره DBA برای چه افرادی ضرورت دارد؟ مرکز آموزش عالی زبدگان با سال‌ها تجربه در برگزاری دوره‌های مدیریتی در این مطلب درباره دوره DBA یا مدیریت اجرایی برایتان گفته است. در ادامه مطلب بیشتر با این دوره تخصصی آشنا شوید.

DBA مخفف عبارت «Doctorate of Business Administration» و به معنای «دکتری مدیریت حرفه‌ای کسب و کار» است. در این مطلب به تعریف این تخصص و تفاوت DBA با MBA و Phd پرداخته‌ایم. با مطالعه این مطلب می‌توانید تصمیم بگیرید که گذراندن دوره DBA مناسب جایگاه فعلی و یا هدف شما در آینده هست یا خیر؟

دوره DBA یا دوره مدیریت اجرایی، یکی از بالاترین سطوح آموزشی مدیریت برای مدیران سازمان‌ها است. مدیران با گذراندن دوره دی بی ای می‌آموزند چطور و چگونه مدیریت  کسب و کار خود را از حالت سنتی و استاد شاگردی به سمت مدیریت مدرن، رهبری و هدایت سازمان ارتقا دهند. در واقع مدیران با گذراندن این دوره، سازمان خود را رهبری می‌کنند.
دوره DBA در دست مدیران ابزارهای مختلفی قرار می‌دهد تا در رویارویی با شرایط مختلف مناسب‌ترین راه را انتخاب کنند و بهترین تصمیم را بگیرند.
هدف این دوره گسترش مرزهای دانش و آگاهی به‌همراه توانمندسازی مدیران است. این دوره با تمرکز بر شیوه‌های کاربردی و عملیاتی مدیران را قادر می‌سازد تا در حوزه‌های مختلف کسب و کار مانند ایده‌پردازی، بازاریابی، تأمین منابع، طراحی، تولید، عرضه محصولات و خدمات، منابع انسانی، فناوری اطلاعات، مالی، برنامه‌ریزی و هر فرآیندی در سازمان که نیاز به مدیریت داشته باشد را در سطح عالی هدایت و رهبری کنند.

مدیران با پشت‌سر گذاشتن دوره DBA سازمان خود را رهبری می‌کنند

تفاوت دوره DBA و PHD

باید بگوییم در مدرک پایانی، عنوان دکتری و یا معادل آن قید نخواهد شد، ولی با توجه به جایگاه حرفه­‌ای این دوره و معنای لغوی آن دکتری محسوب می‌­شود. پذیرفتن مدرک DBA به عنوان مدرک آکادمیک دکتری و یا PHD کاملا بستگی به سازمان و شرکتی که باشما همکاری می‌کند، دارد.
 

این دوره مناسب چه افرادی است؟

این دوره مناسب تمام افرادی است که دوره MBA را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند و یا در هر رشته دیگری مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت نموده‌اند. همچنین این دوره به مدیران و کارآفرینان، مدیران ارشد و میانی سازمان‌ها و شرکت‌ها، کارشناسان ارشد با انگیزه در زمینه کارآفرینی و به صاحبان موفق کسب و کارها پیشنهاد می‌شود.

تفاوت DBA و MBA

اگر چه بسیاری از افراد و سازمان‌ها دو مدرک DBA و MBA را یکی می‌دانند، باید به این نکته توجه کرد که تفاوت‌های مهارتی بین این دو دوره وجود دارد. در دوره‌ی MBA مدیران روش‌های موفق مدیریتی روز دنیا که تثبیت شده است و قطعیت دارد را می‌آموزند. حال آن که در DBA مدیران با توجه به تجربه و دید مدیریتی خود سعی می‌کنند نظریه‌ها و روش‌های جدید مدیریتی را بهبود و توسعه دهند. مهم‌ترین کاربرد DBA  پیاده و مناسب‌سازی نظریه‌های علمی مدیریتی برای استفاده در فضای واقعی کسب و کار است.
در رشته DBA مدیران تلاش می‌کنند نظریه‌های علمی مدیریتی را بهبود ببخشند

بازار کار برای دانش آموختگان دوره DBA

این دوره فرصت­‌های کاری، بسته به زمینه تخصصی و علاقه شغلی فرد را ایجاد می­‌کند. این فرصت‌ها می‌تواند در سطح مدیرعاملی یک شرکت­ سهامی، سازمان غیرانتفاعی و موسسات دولتی باشد. همچنین شما با این مدرک می­‌توانید تدریس در زمینه‌های مختلف و پرطرفداری چون مدیریت مالی، کسب و کار، بازاریابی و اقتصاد را نیز تجربه کنید. در کنار این فرصت­‌های شغلی، دوره‌ دی بی ای موقعیت انجام تحلیلگری مالی و تهیه طرح­‌های تحقیقاتی تجاری را نیز برای شما فراهم می­‌سازد.

سرفصل‌هایی DBA

ما در مرکز آموزش عالی زبدگان این دوره را با ۱۲ سرفصل مدیریتی که پیش‌تر آمده است در مدت زمان مشخص، حدود بین ۳۰۰ الی ۴۰۰ ساعت، تدریس می‌کنیم که موضوعات آن به شرح زیر است:

مدل‌های ذهنی مدیران موفق

مدیریت منابع انسانی پیشرفته

مدیریت استراتژیک پیشرفته

مدیریت بازاریابی و برندینگ

تصمیم‌گیری و سیستم‌های پیشرفته اطلاعات

تحقیقات و مطالعات کسب و کار

آینده پژوهی و کار آفرینی

حقوق تجارت بین‌الملل و مدیریت بر مبنای ارزش‌ها، اخلاق و مسئولیت اجتماعی

مدیریت ریسک و سرمایه‌گذاری

حسابداری مدیریت 

اقتصاد کلان پیشرفته

مدیریت پروژه

بدون مدرک MBA و کارشناسی ارشد می‌توان در دوره DBA شرکت کرد؟

بدون مدرک MBA می‌توانید در این دوره شرکت کنید و برای دریافت مدرک DBA از سوی وزارت علوم کافی است، مدرک کارشناسی ارشد از هر رشته‌ای را ارائه دهید.
بدون مدرک کارشناسی ارشد نیز می‌توانید در دوره DBA شرکت کنید اما برای دریافت مدرک نهایی از وزارت علوم در پایان دوره، داشتن مدرک کارشناسی ارشد الزامی است.

اعتبار مدرک DBA در ایران

شما با گذراندن دوره DBA در مرکز آموزشی عالی  زبدگان می‌توانید مدرکی معتبر دریافت کنید، این مدرک از سوی وزارت علوم صادر می‌شود. به صورت کلی هر مدرکی که این وزارت‌خانه صادر می‌کند دارای اعتبار بین‌المللی است و قابلیت ترجمه رسمی دارد.
 
در پایان، تمام مدیرانی که دوره دی بی ای را گذرانده یا قصد شرکت در این دوره را دارند باید در نظر داشته باشند که در اصل DBA پایانی ندارد و تخصصی پویا است. هر چقدر به عنوان مدیر ارشد یک سازمان، پژوهنده باشید و تجربیات جدیدی در شرایط و موقعیت‌های سیاسی و اقتصادی بدست آورید، DBA رشد می‌کند و بزرگ‌تر می‌شود. نشانی اینترنتی: https://zobdegan.net