: معاون آموزش متوسطه: برنامه هفتگی مدارس در سه حالت/ به‌روزرسانی ” شبکه شاد “در آغاز سال تحصیلی
: معاون آموزش متوسطه: برنامه هفتگی مدارس در سه حالت/ به‌روزرسانی ” شبکه شاد “در آغاز سال تحصیلی

دانانیوز – معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گفت: در آغاز سال تحصیلی شبکه شاد به‌روزرسانی و زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن تقویت خواهد شد. به گزارش دانانیوز مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش روز سه شنبه اعلام کرد، علیرضا کمرئی با اشاره به دستورالعمل بازگشایی مدارس در قالب سه سناریو در وضعیت‌های سه‌گانه […]

دانانیوز – معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گفت: در آغاز سال تحصیلی شبکه شاد به‌روزرسانی و زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن تقویت خواهد شد.

به گزارش دانانیوز مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش روز سه شنبه اعلام کرد، علیرضا کمرئی با اشاره به دستورالعمل بازگشایی مدارس در قالب سه سناریو در وضعیت‌های سه‌گانه اعلام‌شده از طرف ستاد ملی کرونا اظهار داشت: در وضعیت سفید بازگشایی عادی با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود. در شرایط زرد دانش‌آموزان با رعایت فاصله‌گذاری‌ها به مدرسه می‌روند و در وضعیت قرمز آموزش از طریق فضای مجازی و تلویزیون و سایر روش‌ها خواهد بود.

وی افزود: وضعیت متغیر است. این موضوع را ستاد ملی کرونا اعلام می‌کند و طبق دستورالعمل‌ها کار خواهیم کرد. هر وضعیتی ممکن است تبدیل به وضعیت دیگر شود.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش‌وپرورش ادامه داد: برنامه هفتگی مدارس در سه حالت برنامه پایداری خواهد بود و تکلیف دانش ‌آموزان مشخص است. در وضعیت زرد در مدارس پرتراکم ناچار به حفظ فاصله‌گذاری هستیم. در وضعیت زرد، طبق پیش‌بینی ۳۵ درصد مدارس کمتر از۵۰ دانش‌آموز دارند و مشکلی از نظر فاصله‌گذاری ندارند، ولی در بقیه ۶۵ درصد باقی‌مانده باید با تقسیم‌بندی دانش‌آموزان به دو گروه زوج و فرد به آموزش حضوری ادامه دهیم.

وی درباره نحوه حضور دانش‌آموزان در وضعیت زرد در مدارس متراکم گفت: در مدارس متوسطه اول دو روز شاهد حضور گروه زوج و دو روز گروه فرد در مدرسه خواهیم بود و یک روز هم به آموزش غیرحضوری اختصاص دارد. در متوسطه دوم دو روز حضور گروه فرد، دو روز گروه زوج و دو روز آموزش غیرحضوری خواهیم داشت.

آموزش در مناطق قرمز غیرحضوری است

کمرئی درباره مناطقی که ستاد کرونا آن را قرمز اعلام کرده است، گفت: در مناطق قرمز آموزش‌ها غیرحضوری است.

وی درباره پلتفرم آموزشی برای آموزش‌های آنلاین گفت: پلتفرم اصلی شبکه شاد است، ولی در مدارس غیردولتی پلتفرم‌های دیگر هم استفاده خواهند شد که به شبکه شاد اتصال و ارتباط خود را حفظ خواهند کرد. پیش‌بینی‌های فنی لازم در این زمینه صورت گرفته است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش‌وپرورش درباره مشکلات نرم‌افزار شاد گفت: از زمان شروع به کار شاد تا امروز قابلیت‌های شبکه شاد مورد تحلیل قرار گرفته و امکانات تازه‌ای به آن افزوده‌ شده است. این هفته نیز از نسخه جدید شاد رونمایی خواهد شد. در اپلیکیشن جدید شاد شاهد تقویت زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خواهیم بود. بازنویسی نسخه وب انجام شده، بانک سؤالات و سرویس آزمون ساز اضافه ‌شده، مشکلات احراز هویت برطرف و پخش زنده به برنامه اضافه‌ شده است. همچنین صفحه شخصی معلمان اضافه‌ شده و جذابیت‌های بصری برنامه تغییر کرده است. امکان برگزاری مسابقات در آن ایجاد شده است که همه این امکانات در نسخه جدید شاد ظرف یکی دو روز آینده رونمایی خواهد شد. معلمان با شاد جدید راحت‌تر می‌توانند آموزش دهند و قابلیت‌های خود را نشان دهند.

کمرئی درباره آمار دانش‌آموزانی که هنوز از شبکه شاد استفاده نمی‌کنند، گفت: این ارقام در حال تغییر است. می‌توانیم اطلاعات دانش‌آموزان را در سناد بررسی کنیم و ببینیم عضو شاد هستند یا خیر.

وی همچنین درباره مشکلات دسترسی به آموزش مجازی در مناطق دورافتاده گفت: امکان دارد در بعضی مناطق محروم دانش‌ آموزان دستگاه نداشته باشند یا به اینترنت دسترسی نداشته باشند که از آموزش‌های جایگزین برای آن‌ها استفاده می‌کنیم.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش از تلویزیون به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای آموزشی نام برد و گفت: تلاش می‌کنیم با کمک تلویزیون فضای فراگیر آموزشی ایجاد کنیم تا افرادی که به فضای مجازی دسترسی ندارند از این طریق ادامه تحصیل دهند. چنانچه دانش‌آموزی از هیچ‌یک از این امکانات برخوردار نباشد برای آن‌ها درس‌نامه‌هایی در نظر می‌گیریم تا به کمک آن آموزش آنها تداوم یابد