ابلاغ شروع سال تحصیلی دانشجویان علوم پزشکی/پذیرش حضوری در برخی دانشگاه ها از فردا(شنبه)
ابلاغ شروع سال تحصیلی دانشجویان علوم پزشکی/پذیرش حضوری در برخی دانشگاه ها از فردا(شنبه)

معاون آموزشی وزارت بهداشت از ابلاغ شروع سال تحصیلی دانشجویان علوم پزشکی از فردا به دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: شروع سال تحصیلی در برخی دانشگاه‌ها حضوری است. به گزارش دانانیوز، دکتر علی اکبر حق‌دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: سال تحصیلی دانشگاه های علوم […]


معاون آموزشی وزارت بهداشت از ابلاغ شروع سال تحصیلی دانشجویان علوم پزشکی از فردا به دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: شروع سال تحصیلی در برخی دانشگاه‌ها حضوری است.

به گزارش دانانیوز، دکتر علی اکبر حق‌دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: سال تحصیلی دانشگاه های علوم پزشکی برای نیم سال جاری ۹۹-۱۴۰۰ از فردا آغاز می شود و مطمئن هستم سال تحصیلی جاری سالی موفق و پربار برای همه کشور همچنین دانشجویان علوم پزشکی کشور خواهد بود و تلاش ما این است که فضای مناسبی از لحاظ علمی و بهداشت سلامت برای دانشجویان فراهم کنیم.
وی در ادامه تصریح کرد: شروع سال تحصیلی جدید از روز شنبه به همه دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شده است البته به دلیل اینکه ترم تابستانی برخی دانشگاه ها طول کشیده است در نتیجه این مراکز بسته به شرایطی که دارند ممکن است شروع سال تحصیلی ترم جاری خود را چند روزی به تاخیر بیندازند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت همچنین در خصوص شیوه برگزاری کلاس های آموزشی دانشجویان علوم پزشکی در ترم جدید نیز خاطرنشان کرد: تصمیم داریم دانشگاه ها کلاس های آموزشی خود را به صورت تلفیقی یعنی مجازی و حضوری برگزار کنند. دانشگاه هایی که از نظر شیوع ویروس کرونا وضعیت ثابت‌تری داشته باشند می‌توانند کلاس‌های عملی را به شکل حضوری برگزار کنند.
دکتر حق دوست با بیان اینکه خط و مشی دانشگاه‌های علوم پزشکی برای ترم جاری مشخص شده است، گفت:حتی ممکن است برخی دانشگاه ها به خصوص در رشته های پزشکی سال تحصیلی خود را به شکل حضوری آغاز کنند.
وی با بیان اینکه سال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود در عمده رشته ها از بهمن ماه شروع می شود تا دانشگاه ها در ترم جاری کمی خلوت تر باشند اما ما حتما به صورت مختصر ورودی آبان نیز خواهیم داشت. به طور کلی نحوه پذیرش این دانشجویان در دانشگاه های مختلف متفاوت است.