راه هاي مقابله با کرونا براي ديابتي‌ها!
راه هاي مقابله با کرونا براي ديابتي‌ها!

دانانیوز: راه هاي مقابله با کرونا براي ديابتي‌هاخبرگزاری آریا- مبتلایان به دیابت در اوج همه‌گیری ویروس کرونا باید حداقل برای ۹۰ روز انسولین بخرند، ورزش کنند، غذای سالم بخورند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.دویچه وله نوشت: کارشناسان معتقدند مبتلایان به دیابت در اوج همه‌گیری ویروس کرونا باید حداقل برای ۹۰ روز انسولین بخرند، ورزش […]

دانانیوز: راه هاي مقابله با کرونا براي ديابتي‌هاخبرگزاری آریا- مبتلایان به دیابت در اوج همه‌گیری ویروس کرونا باید حداقل برای ۹۰ روز انسولین بخرند، ورزش کنند، غذای سالم بخورند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.
دویچه وله نوشت: کارشناسان معتقدند مبتلایان به دیابت در اوج همه‌گیری ویروس کرونا باید حداقل برای ۹۰ روز انسولین بخرند، ورزش کنند، غذای سالم بخورند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.
به گزارش هلث‌لاین و براساس بیانیه منتشر شده از سوی انجمن غدد درون‌ریز بالینی آمریکا (AACE)، افراد بالای ۶۰ سال مبتلا به دیابت، به ویژه در معرض خطر هستند. سطح بالای گلوکز با افزایش عوارضی از جمله نارسایی تنفسی و مرگ و میر در بیماران بستری با کووید ۱۹ همراه است.
فراتر از انسولین، مبتلایان به دیابت باید توجه ویژه‌ای به شستشوی کامل دست‌ها و ضدعفونی کردن سطوح داشته باشند.

دانانیوز: پزشکان همچنین در مجله Diabetes & Metabolic Syndrome برخی روش‌ها را برای افراد دیابتی در پیشگیری از عفونت کووید ۱۹ توصیه می‌کنند:

  • قند خون خود را کنترل کنید. این کار می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به عفونت و همچنین شدت بیماری کمک کند.
  • غذای سالم بخورید. توجه به تغذیه و مصرف کافی پروتئین و همچنین جلوگیری از کمبود مواد معدنی و ویتامین‌ها بسیار مهم است.
  • حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته فعالیت بدنی داشته باشید. البته نه در باشگاه‌های ورزشی یا اماکن شلوغ. می‌توانید با رعایت فاصله اجتماعی، به پارک‌های خلوت بروید و پیاده‌روی کنید.
  • واکسن آنفلوآنزا را دریافت کنید.
  • اگر مبتلا به دیابت هستید و فکر می‌کنید که احتمالاً به عفونت دچار شده‌اید، اولین قدم این است که با پزشک خود تماس بگیرید و خود را برای قرنطینه آماده کنید.
  • مایعات زیادی برای جلوگیری از کم‌آبی بدن مصرف کنید.
  • وسایل و تجهیزات درمانی دیابت را تمیز و ضد‌عفونی کنید.
  • هر ۲ تا ۳ ساعت قند خون خود را چک کنید.
  • مطمئن شوید که دارو‌های بدون نسخه برای درمان تب و علائم دیگر دارید. البته فراموش نکنید که برخی از دارو‌های بدون نسخه که برای درمان سرماخوردگی آنفلوآنزا استفاده می‌شوند، مانند شربت‌های ضد سرفه، آسپرین در دوز‌های بالا و ایبوپروفن، ممکن است بر قند خون شما تأثیر بگذارد؛ بنابراین با پزشک‌تان در مورد مصرف این دارو‌ها مشورت کنید. خبرگزاری آریا