بانک صنعت و معدن؛ وزیرامور اقتصادی: فلسفه وجودي بانک صنعت و معدن،  پيشگام بودن در مقوله توسعه اقتصادي است/جدیت در واگذاري اموال مازاد توجه ویژه به تحقيق و توسعه(R&D)/حسین مهری: اقدامات اساسی و اثربخش دربانكداري ديجيتال و اجراي حاكميت شركتي در بانک صنعت و معدن شده است
بانک صنعت و معدن؛ وزیرامور اقتصادی: فلسفه وجودي بانک صنعت و معدن،  پيشگام بودن در مقوله توسعه اقتصادي است/جدیت در واگذاري اموال مازاد توجه ویژه به تحقيق و توسعه(R&D)/حسین مهری: اقدامات اساسی و اثربخش دربانكداري ديجيتال و اجراي حاكميت شركتي در بانک صنعت و معدن شده است

دانانیوز: وزیر امور اقتصاد و دارایی در جلسه مجمع عمومي عادی ساليانه بانك صنعت و معدن اظهار داشت: بانك صنعت و معدن از نظر اصول و خدمات بانكداري باید بانكی مدرن و پيشرو باشد.به گزارش دانانیوز به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، جلسه مجمع عمومي عادی ساليانه اين بانك با حضور “دكتر […]

دانانیوز: وزیر امور اقتصاد و دارایی در جلسه مجمع عمومي عادی ساليانه بانك صنعت و معدن اظهار داشت: بانك صنعت و معدن از نظر اصول و خدمات بانكداري باید بانكی مدرن و پيشرو باشد.
به گزارش دانانیوز به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، جلسه مجمع عمومي عادی ساليانه اين بانك با حضور “دكتر فرهاد دژپسند” وزير امور اقتصادي و دارايي، “عباس معمار نژاد” معاون بانكي، بيمه و شركت هاي دولتي وزارت امور اقتصادي و دارايي، “حسين مهري” مديرعامل، اعضاي هيأت مديره و ديگر اعضاي مجمع عمومي اين بانك، برگزار و در این جلسه صورت هاي مالي مربوط به سال مالي منتهي به پايان سال ۱۳۹۸ تصویب شد.
بنابراین گزارش، وزیر اقتصاد با اشاره به ماهيت بانك صنعت و معدن اظهار داشت: از اين بانك به واسطه اهداف و مأموريت هاي توسعه اي آن، انتظار می رود در راستای توسعه صنعتی گام هایی را بردارد که تصوير اميدبخشی را بتوان داشت. گزارش امسال نشان می دهد که به این سمت حركت کرده اما، می طلبد که گام هاي قوی تر بردارد تا به سطحی برسد که رضایت بخش تر باشد.
وزیر اقتصاد یادآور شد: بانک صنعت و معدن یک بانک تخصصی است و متناسب با آن وظایف، اهداف و انتظاراتی از این بانک وجود دارد.
وی افزود: از منظر تخصصي نیز، انتظار مداوم از بانک صنعت و معدن این است که از نظر اصول و خدمات بانکداری یک بانک پیشرو و مدرن باشد؛ این بانک در همه زمينه ها، به خصوص بانكداري ديجيتال، مي بايست رتبه برتر را کسب کند و بتواند با سرعت بيشتري به سمت بانكداري هوشمند حرکت کند.

وزیر اقتصاد با بيان اینکه براي مدرن كردن اين بانك تخصصي نياز است تا در بخش پژوهش و تحقيق و توسعه(R&D) كارهاي بيشتري صورت بگيرد، گفت: فعالیت هايي توسط بانك صنعت و معدن با دانشگاه ها و مراكز علمي انجام شده است كه ضرورت دارد بانك به عنوان يك بنگاه، از نتايج تحقيقات و پژوهش هاي اين مراكز در جهت ارتقاي سطح خدمات، توسعه بازار و رفع مشكلات موجود بهره برداري نمايد و آثار و نتایج آن را ارایه کند.
رییس مجمع عمومی بانک صنعت و معدن تأکید کرد: لازم است، بانک صنعت و معدن عمليات واگذاري اموال مازاد خود را مانند سال گذشته با جديت دنبال كند.
وی افزود: بانک صنعت و معدن باید توجه ویژه ای را به صنايع نوين و دانش بنيان، که نقشي پیشران و کلیدی در اقتصاد کشور دارند، مبذول دارد، چراكه فلسفه وجودي اين بانك نيز پيشگام بودن در مقوله توسعه اقتصادي است.
دکتر دژپسند استقرار حاکمیت شرکتی را موضوعي اساسی برای حفظ پیشرو بودن بانک صنعت و معدن در بين سایر بانک ها قلمداد نمود و اضافه کرد: در حوزه بين الملل هم انتظار داريم اين بانك با برقراري ارتباط مناسب با بانك هاي خارجي كه امكان فعاليت با بانك هاي داخلي را دارند و با تشكيل كنسرسيوم هاي منطقه اي در شرايط تحريم، فرصت هاي طلايي را شناسايي كرده و از آنها بهره برداري نمايد.
دانانیوز: دكتر مهري مدیرعامل بانک صنعت و معدن نيز ضمن تشریح اهداف و استراتژی های اين بانک در کسب برتری تخصصی و عملیاتی در بانکداری توسعه ای به بیان مهمترین استراتژی های بانک در سال جاري پرداخته و عنوان داشت: اقدامات اثربخشي در خصوص بانكداري ديجيتال و اجراي حاكميت شركتي در اين بانك انجام شده است و در سال گذشته در اين زمينه حائز رتبه دوم در بين ديگر بانك ها شديم ولي همچنان تلاش براي كسب رتبه نخست را با جديت دنبال مي كنيم و با وجود كاركنان متخصص و مشاوران مجرب از بين ذينفعان و مشتريان به زودي شاهد تحولات اساسي در اين دو حوزه خواهيم بود.
وی خاطرنشان كرد: در سال جاري سرمايه بانك ۱۴۰۰ ميليارد ريال افزايش داشت و براي راه اندازي سامانه هاي نوين، شفاف سازي و واگذاري شركت ها و اموال مازاد بانك اقدامات مطلوبي صورت گرفت كه طي آن تعداد ۶ شركت به طور كامل واگذار گرديد و در چندين مرحله براي واگذاري شركت هاي صنايع شيميايي ايران، آتيه دماوند و احيا استيل فولاد بافت آگهي منتشر شده و اقدام شد.
دكتر مهري يادآور شد: در سال ۹۸ رشد قابل توجهي در شاخص هاي عملكردي بانك ملاحظه مي شود كه نتيجه تلاش هاي بدون وقفه تمامي كاركنان اين بانك است به طوريكه در پرداخت ها ۳۸ درصد، در وصولي ها ۴۵ درصد، در مانده سپرده هاي چهارگانه ۴۵ درصد و در سود حاصل از شركت ها نيز ۱۶۴ درصد رشد را در ۱۲ ماهه سال ۹۸ شاهد بوده ايم.
دانانیوز: در اين جلسه گزارش مفصلي توسط اصغر پاك طينت رييس هيأت مديره بانك صنعت و معدن ارائه شد و وي ضمن اشاره به كسب سود ۲۸۰ ميليارد ريالي در سال ۹۸ تأكيد كرد: با توجه به برنامه هاي تدوين شده در پايان سال ۱۴۰۱ اين بانك از زيان خارج و به سوددهي خواهد رسيد.
در اين نشست همچنين سایر اعضای مجمع نیز ضمن ارائه نقطه نظرات خود بر استفاده بهینه از منابع موجود و یافتن راهکارهای مناسب برای برون رفت از مشكلات کنونی تأكيد نمودند.