افتتاح پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضایی؛ اببراهیم رئیسی: تسهیل دسترسی به عدالت و ارزان شدن خدمات قضایی برای مردم هدف این مرکز است
افتتاح پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضایی؛ اببراهیم رئیسی: تسهیل دسترسی به عدالت و ارزان شدن خدمات قضایی برای مردم هدف این مرکز است

دانانیوز: پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضایی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف رفع مسایل قضایی و رفع ۴۰۰ نیار فناوره حوزه قضایی صبح امروز افتتاح شد. به گزارش دانانیوز به نقل از ایسنا، پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضایی صبح امروز با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و با هدف رفع مسائل قضایی و […]

دانانیوز: پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضایی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف رفع مسایل قضایی و رفع ۴۰۰ نیار فناوره حوزه قضایی صبح امروز افتتاح شد.

به گزارش دانانیوز به نقل از ایسنا، پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضایی صبح امروز با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و با هدف رفع مسائل قضایی و حقوقی شرکت‌های دانش‌بنیان، تسهیل در راه‌اندازی و استمرار فعالیت آنها و همچنین ایجاد قوه قضاییه دانش‌بنیان و استفاده از ظرفیت استارتاپ‌ها در رفع نیازهای فناورانه این دستگاه در مراسمی با حضور رئیس قوه قضائیه، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی آغاز به کار کرد.

در این مراسم آیت‌الله سید ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه از پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضایی به ظرفیت و توانایی جوانان در حل مسائل کشور اشاره کرد و گفت: همانطور که امام(ره) در دفاع مقدس به نیروهای جوان و مبتکر اعتماد کردند، ما نیز با توکل به خدا و اعتماد به ظرفیت عظیم علمی و نوآوری در کشور می‌توانیم تمام مشکلات و مصائب را برطرف کنیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری نیز گفتند که با تمام توان از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور حمایت می‌کنند و باید ظرفیت علمی و قدرت نیروی خلاق و نوآور را به خوبی شناخت. در این راستا شرکت‌های دانش‌بنیان علاوه بر حمایت قانونی و حمایت مالی به حمایت حقوقی و قضایی نیز نیاز دارند که با راه‌اندازی پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضایی از این مسئله منتفع خواهند شد.

دانانیوز: رییس قوه قضاییه در مورد اقدامات پیش روی پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضایی، گفت: این مرکز برای تسهیل دسترسی به عدالت و ارزان شدن خدمات قضایی برای مردم گام بر می‌دارد و تاکنون نزدیک به ۴۰۰ نیاز فناورانه احصا شده است که با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و شتابدهنده می‌توان آنها را برطرف کرد و به تصمیم‌گیری و افزایش شفافیت در امر قضاوت به قضات کمک کند.

وی در مورد طرح تحول قوه قضاییه نیز توضیح داد و گفت: تحول بدون علم و فناوری وجود ندارد و راه‌اندازی این مرکز می‌تواند مقدمه تحول در قوه قضاییه باشد، اما باید به مرحله‌ای برسد که مردم شاهد این تحول باشند. نیازها شناسایی شده و جوانانی که می‌توانند این نیازها را برطرف کنند نیز شناسایی شده‌اند، به عبارت دیگر با عرضه‌کننده علم و فرمول حل مشکل ارتباط برقرار شده است.

آیت‌الله رئیسی در مورد دولت الکترونیک نیز خاطرنشان کرد: تشکیل دولت الکترونیک در پرتو اتصال بخش‌های اطلاعاتی و بانک‌ها به یکدیگر است که در حال حاضر به جایگاه مورد انتظار نرسیده است. راه‌اندازی دولت الکترونیک می‌تواند مکاتبات و استعلامات دادرسی را کوتاه و تبادل لوایح و کارشناسی‌ها را تسریع کند.

بر اساس اعلام روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، رئیس قوه قضائیه در ادامه ضمن تقدیر از نهادهای همکار در تاسیس پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضایی، گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی به همراه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اخلاص محورهای مورد نظر ما را پیگیری کردند و امروز اولین کار مشترک را رقم زدند. امروز این فضای مناسب ایجاد شده که اتفاق خوبی برای رفع مشکلات مردم ایجاد کند.