سهیلا خالقی تبار: لذت بردن از زندگی، هنر بزرگی است که انسان ها می توانند بیاموزند!/ “روانشناسنامه متینا” ماهنامه ای برای شناسایی و شکوفایی استعدادهای مخاطبان است
سهیلا خالقی تبار: لذت بردن از زندگی، هنر بزرگی است که انسان ها می توانند بیاموزند!/ “روانشناسنامه متینا” ماهنامه ای برای شناسایی و شکوفایی استعدادهای مخاطبان است

دانانیوز: ” روانشناسنامه متینا ” اولین ماهنامه روانشناسی است که در مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی تخصصی تهیه، تدوین و منتشر می شود به گزارش سرویس تازه های نشر ” دانانیوز”، خانم سهیلا خالقی تبار موسس مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی تخصصی متینا، ضمن تاکید بر اهمیت لذت بردن از لحظه های زندگی معتقداست: لذت […]

دانانیوز: ” روانشناسنامه متینا ” اولین ماهنامه روانشناسی است که در مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی تخصصی تهیه، تدوین و منتشر می شود

به گزارش سرویس تازه های نشر ” دانانیوز”، خانم سهیلا خالقی تبار موسس مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی تخصصی متینا، ضمن تاکید بر اهمیت لذت بردن از لحظه های زندگی معتقداست: لذت بردن از زندگی، هنر بزرگی است که انسان ها می توانند آن را بیاموزند!

وی با اشاره به اینکه” روانشناسنامه متینا” ماهنامه ای برای شناسایی و شکوفایی استعدادهای مخاطبان است در یادداشت معرفی این ماهنامه چنین آورده است: خدا را شاکرم بابت داشتنش وچه چیزی بالاتر از شاد زیستن و خوب زندگی کردن برای شکرگزاری است؟

خانم خالقی تبار در این نوشته بیان می کند: انسان ها در زمان های مختلف نیازهای متفاوتی داشتند و برای رفع آنها دست به کاوش و جستجو زده اند.افراد برای رسیدن به اهدافی خاص تلاش کرده و برای دستیابی به آن انرژی صرف می کنند. در هر مقطع از زمان نیازها و اهداف آدمی متفاوت است . کودکی که تازه راه رفتن می آموزد و مادری که نحوه برخورد مناسب با کودکش را در این سن پرس و جو می کند . زوج هایی که با هزاران عشق و امید برای تشکیل زندگی مشترک تلاش می کنند و می خواهند با قدم های درست در مسیر مشترک قدم بردارند. والدینی که از افت تحصیلی کودکانشان ، نگرانی به سراغشان می آیدو آنان که در صدد رشد و پرورش و به تعالی رسیدن خود هستند. همه اینها به دنبال مسیری درست و همراهی آگاه می گردند.
موسس مرکز مشاوره تخصصی متینا، پیدا کردن مسیر درست و یادگرفتن در همه موارد را به نظر کار ساده ای ندانسته و می گوید:استادی داشتم که می گفتند همه کارها سخت است .بیدار شدن از خواب شیرین صبحگاهی ،درس خواندن، سرکار رفتن، با دیگران به اشتراک رسیدن، راه رفتن ،غذا پختن و …. اما بعضی از افراد سختی ها را به آسانی و لذت تبدیل می کنند و به جای اینکه هر روز بارها و بارها سختی کشیدن را لمس کنند، لذت بردن را تجربه می کنند و این هنر بزرگی است که انسان ها می توانند بیاموزند.
لازم به توضیح است که، نشریه “روانشناسنامه متینا” ماهنامه ای روانشناسی است که در مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی تخصصی متینا در راستای اهداف والای این مرکز مشاوره و برای ایجاد و توسعه همراهی هر چه بیشتر مخاطبان عزیز تهیه، تدوین ومنتشر می شود.

این مجموعه بنا دارد تا با آشنا کردن شما با زمینه های مختلف در حیطه علم روانشناسی، نگاهی جدید را به شما هدیه کند و در شکوفایی استعدادها و ظرفیتهای پیدا وپنهان وجودی مخاطبان نقش ارزنده و ماندگاری را ایفا نماید. امید آنکه هر کسی رسالت وجودی خویش را بیابد و در آن مسیر به درستی حرکت کند.
زیبایی های زندگی انتها ندارند فقط کافی است چشمان خود را به دیدن زیبایی ها آشنا کنیم.

راههای ارتباط با مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی تخصصی متینا (تحت نظارت سازمان بهزیستی تهران):
۴۴۴۴۰۰۳۱ – ۰۹۰۵۶۰۴۰۲۱۹ ( شماره تماس و پیامک)
@matina.psychology.center (آدرس صفحه مرکز مشاوره متینا)
matina.psychology@gmail.com ( ایمیل مرکز)