آغاز همکاری علمی و آموزشی بین دانشگاه امیرکبیر و الخلیج عمان
آغاز همکاری علمی و آموزشی بین دانشگاه امیرکبیر و الخلیج عمان

دانانیوز: رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برنامه همکاری دو دانشگاه الخلیج عمان و امیرکبیر در سه حوزه آموزش، پژوهش و فناوری خبر داد. به گزارش دانانیوز به نقل از ایسنا، دکتر سید احمد معتمدی در نشست با معاون دانشگاه الخلیج عمان گفت: دو کشور ایران و عمان از نظر سیاسی و فرهنگی همواره ارتباط خوبی […]

دانانیوز: رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برنامه همکاری دو دانشگاه الخلیج عمان و امیرکبیر در سه حوزه آموزش، پژوهش و فناوری خبر داد.

به گزارش دانانیوز به نقل از ایسنا، دکتر سید احمد معتمدی در نشست با معاون دانشگاه الخلیج عمان گفت: دو کشور ایران و عمان از نظر سیاسی و فرهنگی همواره ارتباط خوبی داشته اند بنابراین برنامه ریزی شده تا ارتباط علمی و آموزشی میان دانشگاه های این دو کشور ایجاد شود.

وی افزود: درحال حاضر تنها فعالیت دانشگاه ها در حوزه آموزش نیست بلکه موضوع مراکز رشد و تحقیقات نیز در فعالیت های دانشگاه ها مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: این دانشگاه برنامه دارد در حوزه های مختلف آموزش، پژوهش و فناوری با دانشگاه الخلیج عمان همکاری کند. دامنه همکاری این دو دانشگاه زیاد است که امیداوریم در طی این همکاری تمامی حوزه ها مورد توجه قرار گیرد.

دکتر معتمدی عنوان کرد: قرار گرفتن در دانشگاه های نسل سوم از ارکان اصلی برنامه راهبردی دانشگاه است بنابراین برای تحقق این موضوع قدم های اجرایی خوبی برداشته است که قادر هستیم این تجربیات را به دانشگاه الخلیج عمان منتقل کنیم و از تجربیات این دانشگاه در این حوزه نیز استفاده کنیم.

در ادامه دکتر امیر گل رو مدیرکل همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در حاشیه این نشست گفت: در این نشست عدوانی معاون دانشگاه الخلیج کشورعمان حضور داشت که وی جزو سرمایه گذاران دانشگاه و از سرمایه گذاران مرکز رشد کشور عمان است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر، وی ادامه داد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته قرار است دو دانشگاه صنعتی امیرکبیر و الخلیج عمان در سه زمینه آموزش، پژوهش و فناوری همکاری داشته باشند که قرار است سه پروپزال به دانشگاه طی دو هفته ارائه شود.

مدیرکل همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: همچنین قرار است برنامه آموزشی مدیریت اجرایی در مقطع کارشناسی ارشد به صورت حضوری و یا غیرحضوری راه اندازی شود.

دکتر گل رو با بیان اینکه دانشگاه الخلیج عمان برنامه مشترک با دانشگاه های کشور انگلیس دارد، تاکید کرد: قرار است این دانشگاه با دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه فناوری نانو نیز همکاری های مشترک داشته باشد.

وی گفت: همچنین برنامه داریم شرکت های دانش بنیان و شتاب دهنده های دانشگاه را نیز به دانشگاه الخلیج عمان مرتبط کنیم.