زنگ مقاومت اصفهان؛ مراسم تقدیر از افتخار آفرینان مسابقات جهانی AZS۲۰۲۰
زنگ مقاومت اصفهان؛ مراسم تقدیر از افتخار آفرینان مسابقات جهانی AZS۲۰۲۰

دانانیوز: در نخستین روزهای مهر ماه ۱۳۹۹، آیین نواختن زنگ چهلم (زنگ مقاومت) و مراسم تقدیر از افتخار آفرینان مسابقات جهانی علوم و تکنولوژی azs۲۰۲۰ با حضور خانواده معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان در دبیرستان شاهد حضرت زینب سلام‌الله علیها واقع در ناحیه ۳ استان اصفهان برگزار شد. به گزارش دانانیوز به نقل از خبرگزاری […]

دانانیوز: در نخستین روزهای مهر ماه ۱۳۹۹، آیین نواختن زنگ چهلم (زنگ مقاومت) و مراسم تقدیر از افتخار آفرینان مسابقات جهانی علوم و تکنولوژی azs۲۰۲۰ با حضور خانواده معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان در دبیرستان شاهد حضرت زینب سلام‌الله علیها واقع در ناحیه ۳ استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش دانانیوز به نقل از خبرگزاری علم و فناوری – در نخستین روز از مهر ماه ۱۳۹۹، آیین نواختن زنگ چهلم (زنگ مقاومت) و مراسم تقدیر از افتخار آفرینان مسابقات جهانی علوم و تکنولوژی azs2020 با حضور خانواده معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان در دبیرستان شاهد حضرت زینب سلام‌الله علیها واقع در ناحیه ۳ استان اصفهان برگزار شد.

در این مراسم که به مناسبت گرامی داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برگزار شد، سرتیپ پاسدار مجتبی شیروانیان رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اصفهان، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان، خالد گمارمسئول جهاد علمی سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) ، علیرضا سلیمی دبیرکل جشنواره بین المللی اختراعات و نوآوری خیام، معاون سیاسی و امنیتی استاندار اصفهان، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان ، مدیر و مسؤلین ناحیه سه حضور داشتند که طی آن پس از اجرای برنامه های دانش‌آموزی و تجلیل از حاجیه خانم تابش مادر سردار شهید حاج حسین خرازی زنگ چهلمین سالگرد دفاع مقدس نواخته شد

.

مدیر کل مرکز حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس نیز در این آیین گفت: امروز دانش آموزان ستون‌های اصلی این نظام هستند که با الگو گرفتن از ۳۶ هزار دانش آموز شهید دوران دفاع مقدس نقش مهمی در آبادانی و سربلندی این سرزمین دارند.
سردار مجتبی شیروانیان افزود: اگر امروز درس مقاومت به خوبی به نسل جوان انتقال داده شود جوانانی همچون شهید حججی پرورش می‌یابند.
وی گفت: اگر امروز تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کرده ایم به خاطر رشادت‌ها و خون‌هایی است که در این راه برای حفظ این آب و خاک ریخته شده است.

سپس در این مراسم مهرداد سلیمانی نماینده سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان در اصفهان افزود: امروز شاهد افتخار آفرینی ۸ تیم از دانش آموزان اصفهانی در جشنواره جهانی علوم و تکنولوژی AZS2020 که با حضور ۲۳ کشور جهان و ۴۳۶ طرح در تاریخ ۲۰ تیر الی ۲۰ مردادماه به صورت آنلاین برگزار گردید هستیم.

سلیمانی افزود: روحیه خودباوری و حرکت به سمت نوآوری‌های فنی و علمی از سرمایه‌های دوران دفاع مقدس می باشد. در همان دوران دفاع مقدس هنگامی که شهرهای ایران هدف موشک‌های دشمن بود و هیچ کشوری به ما موشک و تجهیزات نمی داد، شهید طهرانی مقدم و دوستان وی، صنایع موشکی را پایه‌گذاری کردند و توانایی کنونی موشکی، نتیجه همان روحیه خودباوری و حرکت علمی آن زمان است.

وی خاطرنشان کرد: جرأت انجام کارهای به‌ظاهر نشدنی و ارتقای سرمایه انسانی کشور باید از همین ابتدا فرهنگ سازی شود و فضایی مناسب جهت بروز و شکل گیری استعداد و شخصیت دانش آموزان شکل گیرد.

در این دوره از مسابقات، پریا کریمی، فاطمه شریفی، سید مهدی امی مدال طلا و کارین قاسمی و مهدی قاسمی مدال نقره و دلارام مومنی، مبینا شریفی، ریحانه کریمی، عسل علامت ساز، مهرانا قنواتی و آنیتا موذنی مدال برنز خود را از مسئولین استانی دریافت کردند.