کرونا و باشگاه؛ چطور در باشگاه‌های ورزشی به کرونا مبتلا نشویم؟!
کرونا و باشگاه؛ چطور در باشگاه‌های ورزشی به کرونا مبتلا نشویم؟!

دانانیوز: نایب رئیس هیات پزشکی ورزشی استان کرمانشاه گفت: در شرایط شیوع بیماری کرونا، ورزشکاران حین انجام تمرینات ورزشی باید حداقل دو متر از هم فاصله داشته باشند و بهداشت فردی را کاملا رعایت کنند. به گزارش دانانیوز، دکتر نازنین آرین در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به گسترده‌تر شدن شیوع بیماری کرونا، اظهارکرد: باتوجه […]

دانانیوز: نایب رئیس هیات پزشکی ورزشی استان کرمانشاه گفت: در شرایط شیوع بیماری کرونا، ورزشکاران حین انجام تمرینات ورزشی باید حداقل دو متر از هم فاصله داشته باشند و بهداشت فردی را کاملا رعایت کنند.

به گزارش دانانیوز، دکتر نازنین آرین در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به گسترده‌تر شدن شیوع بیماری کرونا، اظهارکرد: باتوجه به این مسئله به همه ورزشکاران پیشنهاد می‌کنیم که حتی الامکان تمرینات ورزشی خود را در محیط خانه انجام دهند.
وی افزود: درصورتی که امکان ورزش کردن در این محیط فراهم نباشد، می‌توانند تمرینات ورزشی خود را در فضای آزاد و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی پیگیری کنند.
نایب رئیس هیات پزشکی ورزشی استان کرمانشاه اضافه کرد: به ورزشکارانی هم که مجبورند برای انجام تمریناتشان به باشگاه‌های ورزشی بروند توصیه می‌کنیم هنگام رفتن به باشگاه وسایل شخصی و ضدعفونی کننده همراه داشته باشند و کاملا بهداشت فردی را رعایت کنند. به صورت، بینی، چشم و گوش خود دست نزنند و حین تمرین از افرادی که دارای علائم شبیه به آنفلوانزا هستند، فاصله بگیرند.
وی افزود: بعد از تمرین هم لباس‌‎هایشان را در خارج از محیط داخل خانه تعویض کرده و کفش‌هایی که در داخل باشگاه از آنها استفاده کرده‌اند را به هیچ عنوان وارد محیط منزل نکنند، چراکه میزان آلودگی آنها بسیار بالا است.
آرین در ادامه تاکید کرد: ورزشکارانی که در داخل باشگاه تمرین می‌کنند باید دقت داشته باشند که محیطی که در آن تمرین دارند شلوغ نباشد و با یک سوم ظرفیتش فعال باشد. همچنین تهویه مناسبی داشته باشد و یکی از درب‌های باشگاه‌ را به منظور تهویه مناسب باز نگه دارند.
وی در ادمه میزان فاصله فیزیکی مناسب بین ورزشکاران حین انجام تمرینات ورزشی را دو متر اعلام کرد و گفت: این میزان فاصله فیزیکی هم برای ورزشکارانی که در محیط باز هستند و هم ورزشکارانی که در داخل باشگاه تمرین می‌کنند باید رعایت شود.
دانانیوز: پزشک ورزشی هیات پزشکی ورزشی کرمانشاه یادآور شد: از مسئولین باشگاه‌ها نیز می‌خواهیم پس از پایان هر تایم تمرین ورزشکاران، کف باشگاه و وسایل آن را کاملا ضدعفونی کنند.
وی تاکید کرد: از آنجایی که بسیاری از باشگاه‌های ما در محیط های زیرزمینی واقع شده‌اند و درصورت نبودن دستگاه تهویه مناسب می‌توانند به فضاهای خطرناکی برای شیوع کرونا تبدیل شوند، نظارت‌ها روی آنها باید بیشتر شود.  
آرین در پایان اعلام کرد: از ورزشکارانی هم که سابقه بیماری زمینه ای دارند و یا اینکه دارای علائم شبیه آنفلوانزا و کرونا هستند، می‌خواهیم تا زمان خوب شدنشان از حضور در باشگاه‌ها و فضاهای آزادی که مردم برای انجام تمرینات ورزشی به آنجا می‌روند، خودداری کنند، چراکه با این کار تهدیدکننده حیات خود و دیگران خواهند بود.