بازدید رییس انجمن خیرین مدرسه ساز و مدیرمسئول سبزوارنیوز از بنیاد خیریه سالمندان مادر سبزوار
بازدید رییس انجمن خیرین مدرسه ساز و مدیرمسئول سبزوارنیوز از بنیاد خیریه سالمندان مادر سبزوار

دانانیوز: پیش از ظهر امروز و به مناسبت آغاز هفته جهانی سالمند (۷ تا ۱۳ مهر) حاج حسین بهرآبادی و جواد دباغی مقدم مدیرمسئول سبزوارنیوز، از بنیاد خیریه سالمندان مادر دیدن کردند. به گزارش دانانیوز به نقل ازسبزوارنیوز ، در این دیدار مشترک، مهندس مهدی ذبیح اللهی، توضیحاتی درباره مشکلات پدیدآمده از سوی کرونا و […]

دانانیوز: پیش از ظهر امروز و به مناسبت آغاز هفته جهانی سالمند (۷ تا ۱۳ مهر) حاج حسین بهرآبادی و جواد دباغی مقدم مدیرمسئول سبزوارنیوز، از بنیاد خیریه سالمندان مادر دیدن کردند.

به گزارش دانانیوز به نقل ازسبزوارنیوز ، در این دیدار مشترک، مهندس مهدی ذبیح اللهی، توضیحاتی درباره مشکلات پدیدآمده از سوی کرونا و همچنین حمایت خوب مردمی ارائه داد.

هفته سالمند امسال با رویکرد گرامیداشت، تکریم و منزلت سالمندان، از روز ۷ تا ۱۳ مهر درحال برگزاری است.

سازمان ملل در سال ۱۹۸۲ شورای جهانی سالمندی را تشکیل داد و در همان سال طرحی را برای تعیین یک روز جهانی برای سالمندان ارائه داد تا اینکه در سال ۱۹۹۰ این شورا اول اکتبر را روز جهانی سالمندان تعیین کرد. به همین همه ساله درایران هفته ای تحت عنوان هفته ملی سالمند تعیین و برنامه های متنوعی به همین مناسبت برگزار می گردد. هر ساله از طرف سازمان جهانی شعاری برای این روز در نظر گرفته می‌شود.

شعار امسال: «کرونا، فرصتی برای تغییر نگاه به سالمندان»

روزشمار هفته سالمند:

دوشنبه ۷ مهر: رسانه، آگاهی بخشی، مطالبه گری، فرهنگ و گفتمان سازی

سه شنبه ۸ مهر: محیط دوستدار سالمند

چهارشنبه ۹ مهر: حمایت های اجتماعی، رفاهی و اقتصادی

پنج شنبه ۱۰ مهر: مراقبت و سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی

جمعه ۱۱ مهر: سرمایه و مشارکت اجتماعی، خانواده و جامعه

شنبه ۱۲ مهر: قانونگذاری، سیاستگذاری و راهبری امور سالمندان

یکشنبه ۱۳ مهر: آموزش و توانمندسازی

در پایان این دیدار مهندس ذبیح اللهی در گفت وگو با خبرنگار سبزوارنیوز درباره مسایل مختلف و خدمات این بنیاد توضیحات کاملی ارائه داد که به زودی تقدیم شما خواهد شد.