دولت الکترونیک، سرعت کار و کاهش هزینه‌ها؛ رئیس سازمان اداری کشور: نظام اداری دارای پیچیدگی‌های زیادی است و مردم برای بهره گیری از خدمات با مشکلات فراوان روبرو هستند!
دولت الکترونیک، سرعت کار و کاهش هزینه‌ها؛ رئیس سازمان اداری کشور: نظام اداری دارای پیچیدگی‌های زیادی است و مردم برای بهره گیری از خدمات با مشکلات فراوان روبرو هستند!

دانانیوز: معاون رییس‌جمهوری و سازمان اداری و استخدامی گفت: مجموع اقداماتی که در جهت الکترونیکی شدن خدمات بانکی در مدت ۲۰ سال گذشته انجام شد، دستاورد آن به سلامت نظام بانکی کمک کرده است. به گزارش دانانیوز به نقل از بورسنا، جمشید انصاری معاون رییس‌جمهوری و سازمان اداری و استخدامی روز یکشنبه در آیین رونمایی […]

دانانیوز: معاون رییس‌جمهوری و سازمان اداری و استخدامی گفت: مجموع اقداماتی که در جهت الکترونیکی شدن خدمات بانکی در مدت ۲۰ سال گذشته انجام شد، دستاورد آن به سلامت نظام بانکی کمک کرده است.

به گزارش دانانیوز به نقل از بورسنا، جمشید انصاری معاون رییس‌جمهوری و سازمان اداری و استخدامی روز یکشنبه در آیین رونمایی از خدمات و محصولات جدید بانک صنعت و معدن ( سدف، هدف، پات و ساحب) افزود: امروز شرایط کرونا در کشور موجب شتاب برنامه‌های دولت الکترونیک شد و انتظار می‌رود تحقق این مهم سبب بهبود بخشیدن به وضعیت شاخص‌های اقتصادی شود.

وی اضافه کرد: براساس ابلاغیه سازمان اداری و استخدامی به سازمان‌ها و دستگاه هایی اجرایی پرهیز ازتجمعات و رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مورد تاکید قرار گرفته و کم کردن تردد درسطح جامعه برای افراد و پیش رفتن به اجرای امور به روش الکترونیکی ضرورت دارد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: دسترسی بهتر و سهل‌تر مردم به سامانه‌های خدماتی الکترونیکی پیامد آن را بدنبال دارد که آنها از رفت و آمدهای روزانه خود بکاهند و بگونه ای بحران کرونا را مدیریت کرد.

وی افزود: سازمان اداری و استخدامی به عنوان دستگاه سیاست گذار دولت الکترونیک در کشور راهبری این موضوع را در سطح دستگاه های اجرایی برعهده دارد.

انصاری یادآور شد: یکی از هدف‌های توسعه دولت الکترونیک این است که بتوان تسهیلات لازم را برای دسترسی به خدمات دولتی برای شهروندان فراهم کرد، ضمن اینکه نظام اداری دارای پیچیدگی‌هایی است که مردم برای بهره گیری از خدمات با مشکل روبرو هستند و تلاش می شود، این مهم کاهش یابد.

وی گفت: کاهش ارتباط مستقیم خدمت گیرندگان با ارایه دهندگان خدمات به منظور ارتقای سلامت وکاهش شاخص فساد ارزیابی می شود و درعین حال ایجاد تضمین‌های لازم برای تحقق بهتر حقوق شهروندان در نظام اداری به عنوان دیگر اهداف توسعه دولت الکترونیک محسوب می شود.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: پیش بینی می شود توسعه دولت الکترونیک به کاهش هزینه‌های ارائه خدمات بین ارایه دهندگان و خدمات گیرندگان بدنبال داشته باشد.

وی یادآور شد: نظام بانکی در مقایسه با دیگر دستگاه های اجرایی از نظر پیاده سازی سامانه های الکترونیکی پیشرو محسوب می شود، بگونه ای که قدم های خوبی را در این ارتباط برداشته است.

انصاری، بانک صنعت ومعدن را پیشگام و پیشتاز در ابداع کارهای نوآورانه در بانکداری الکترونیکی ارزیابی کرد و گفت: اقدام های انجام شده توسط این بانک می تواند زمینه تبعیت سایر بانک ها را بدنبال داشته باشد.

دانانیوز: براساس این گزارش، با حضور حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن، توسط معاون رییس جمهوری بوسیله فرمان با رایانه، فعالیت سامانه های مزبور آغاز شد.

بانک صنعت و معدن به همراه بانک های کشاورزی، مسکن، توسعه تعاون و توسعه صادرات در مجموع پنج بانک توسعه ای دولتی محسوب می شوند.