رویداد جذب سرمایه حوزه آموزش؛ معاون صندوق نوآوری و شکوفایی:بازار فعالیت استارت آپ های آموزشی هنوز داغ است!
رویداد جذب سرمایه حوزه آموزش؛ معاون صندوق نوآوری و شکوفایی:بازار فعالیت استارت آپ های آموزشی هنوز داغ است!

دانانیوز:معاون توسعه صندوق نواوری و شکوفایی با بیان اینکه هنوز بازار فعالیت استارت آپهای فعال در عرصه آموزش داغ است، گفت: درصدد شناسایی هر چه بیشتر این استارت آپها هستیم. به گزارش دانانیوز به نقل ازبانک و صنعت، دکتر سیاوش ملکی فر امروز در رویداد جذب سرمایه حوزه آموزش که به صورت آنلاین در محل […]

دانانیوز:معاون توسعه صندوق نواوری و شکوفایی با بیان اینکه هنوز بازار فعالیت استارت آپهای فعال در عرصه آموزش داغ است، گفت: درصدد شناسایی هر چه بیشتر این استارت آپها هستیم.

به گزارش دانانیوز به نقل ازبانک و صنعت، دکتر سیاوش ملکی فر امروز در رویداد جذب سرمایه حوزه آموزش که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: توسعه فناوری در دنیا باعث شده که یک روند بازآفرینی در حوزه آموزش به وجود بیاید که شیوع ویروس کووید ۱۹ به این موضوع دامن زده و منجر به رجوع ما به سمت استارت آپها شده است.

معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: با گذشت بیش از هفت ماه از شیوع کرونا در کشور هنوز بازار فعالیت استارت آپ‌ها درحوزه آموزش داغ است؛ از طرفی تقاضا در این راستا زیادتر شده است.

ملکی فر گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تلاش دارد استارت آپ‌های توانمند حوزه آموزش را شناسایی کرده و به سرمایه گذاران معرفی کند.

وی با اشاره به رویداد جذب سرمایه حوزه آموزش گفت: ۶استارت آپ در این رویداد خود را برای جذب سرمایه گذار معرفی می‌کنند اما شاهد این بودیم که ۲ استارت آپ پیش از ورود به این رویداد سرمایه گذار خود را جذب کردند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: با توجه به وسعت حوزه آموزش، بنا داریم که در این زمینه مجددا یک رویداد استارت آپی دیگر برگزار کنیم.

ملکی فر خطاب به استارت آپهای حاضر در رویداد جذب سرمایه حوزه آموزش گفت: نیاز نیست که در راه اندازی یک استارت اپ، یک مدل کسب و کاری که تا کنون در دنیا وجود نداشته را خلق کنیم ؛ کافی است که یک مدل کسب و کار که در دنیا آزمایش شده را بدون نقض در کشور اجرایی کنیم. هیچکدام از بزرگان استارت اپی کشور برای اولین بار در دنیا و ایران ایجاد نشدند بلکه یک کپی هوشمندانه و ایرانی شده از حوزه‌های مختلف هستند.

وی با تاکید بر اینکه کپی کردن یک استارت آپ در ایران می‌تواند ریسک‌ها را کاهش دهد، گفت: ریسک در حوزه نوآوری خصوصا ریسک نوآوری بسیار زیاد است که کپی کردن می‌تواند ریسک را کاهش دهد.