همزمان با ایام ولادت حضرت رسول(صل الله علیه و آله)؛جشنواره «خوبی، زیباست» با مصادیق اخلاق شهروندی برگزار می‌شود
همزمان با ایام ولادت حضرت رسول(صل الله علیه و آله)؛جشنواره «خوبی، زیباست» با مصادیق اخلاق شهروندی برگزار می‌شود

دانانیوز: به منظور ارتقای فرهنگ شهروندی و به تصویر کشیدن ایده‌های شهروندان با مصادیق اخلاق شهروندی، نخستین جشنواره «خوبی، زیباست» در فضای مجازی برگزار می‌شود. به گزارش دانانیوز به نقل ازمهر، به منظور ارتقای فرهنگ شهروندی و به تصویر کشیدن ایده‌های شهروندان با مصادیق اخلاق شهروندی، نخستین جشنواره «خوبی، زیباست» در فضای مجازی برگزار می‌شود. […]

دانانیوز: به منظور ارتقای فرهنگ شهروندی و به تصویر کشیدن ایده‌های شهروندان با مصادیق اخلاق شهروندی، نخستین جشنواره «خوبی، زیباست» در فضای مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش دانانیوز به نقل ازمهر، به منظور ارتقای فرهنگ شهروندی و به تصویر کشیدن ایده‌های شهروندان با مصادیق اخلاق شهروندی، نخستین جشنواره «خوبی، زیباست» در فضای مجازی برگزار می‌شود.

مرضیه خسروی بروجنی دبیر اجرایی نخستین جشنواره «خوبی، زیباست» و رئیس فرهنگسرای اخلاق، نهادینه کردن تجلی اخلاق شهروندی و احترام به حقوق دیگران و بهبود فرهنگ شهروندی از جمله نوع دوستی، مهربانی، قانونمداری، همسایه داری، صله رحم، حمایت از مظلوم، احسان و کرم، امید به آینده و شادابی و نشاط را از جمله اهداف این جشنواره عنوان کرد.

وی تلاقی برگزاری این جشنواره با ایام ولادت حضرت رسول گرامی اسلام حضرت محمد (ص) و روز اخلاق و مهرورزی را به فال نیک گرفت و افزود: یکی از ویژگی‌های بارز شخصیتی حضرت محمد (ص) را خلق و اخلاق نیکوی آن حضرت بود و آنچه انبیای الهی مدام به آن توجه می‌کردند ارتقای اخلاق و مکارم انسان برای جامعه بوده است و جشنواره نیز در راستای گسترش مفاهیم و ارزشهای اخلاقی در جامعه است.

به گفته خسروی بروجنی، جشنواره “خوبی، زیباست” در سه رشته “کلیپ”، “استوری موشن” و “عکس نوشته” در بخش‌های آزاد و کانون‌های تولید محتوا با همکاری مرکز مشارکت‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران که عموم شهروندان و همچنین اعضای کانون‌ها می‌توانند مصادیق اخلاقی از جمله توکل، صبر و بردباری، وظیفه شناسی، صداقت، امانتداری، مهرورزی، مشورت، حیا و پاکدامنی، فروتنی، وفای به عهد، حسن خلق، بخشش و سخاوتمندی، مشارکت و همکاری، مدارا و مراعات، انصاف و گذشت، خردورزی، حفظ آبروی دیگران، صله رحم و احترام به والدین را در قالب‌های “کلیپ”، “استوری موشن” و “عکس نوشته” تولید و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

دانانیوز: به گفته رئیس فرهنگسرای اخلاق، با توجه به انتشار تیزر فراخوان در فضای مجازی و همچنین رسانه‌های گروهی، علاقمندان می‌توانند آثار خود را تا ۸ آبان مصادف با آغاز هفته وحدت همراه با ذکر مشخصات، از طریق نرم افزار کاربردی واتساپ به شماره ۰۹۲۱۶۵۴۵۷۸۴ به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی شاخصه‌های ارزیابی جشنواره را، “خلاقیت در تولید آثار”، “انتقال مفهوم” و “کیفیت تولیدات” عنوان کرد و گفت: در هر رشته از بخش‌های جشنواره، سه نفر برتر انتخاب و در آئین اختتامیه جشنواره که همزمان با میلاد پیامبر مهربانی‌ها برگزار می‌شود جوایز نقدی تا ۷ میلیون ریال همراه با لوح تقدیر به برگزیدگان اهدا می‌شود.

خسروی افزود: آثار برگزیده جشنواره با هشتگ های #خوبیزیباست #روزاخلاق و مهرورزی #میلاد پیامبر اسلام در فضای مجازی، باز نشر داده می‌شود.

دبیرخانه نخستین جشنواره “خوبی، زیباست” در فرهنگسرای اخلاق در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهید کاظمی، جنب بوستان گلزار واقع است و شماره تلفن ۳۳۳۵۵۰۳۶ آماده پاسخگویی به سوالات احتمالی مخاطبان است.