نسرین کیانی؛ مدرس روش” آموزش سریع مکالمه انگلیسی بدون گرامر! ” از ساده سازی در یادگیری مکالمه انگلیسی می گوید!
نسرین کیانی؛ مدرس روش” آموزش سریع مکالمه انگلیسی بدون گرامر! ” از ساده سازی در یادگیری مکالمه انگلیسی می گوید!

دانانیوز: مشکلات فارسی‌ زبانان برای یادگیری زبان انگلیسی چیز تازه ای نیست، یادگیری زبان و مخصوصاً زبان انگلیسی تقریباً به یکی از دغدغه‌های بشر امروزی تبدیل‌ شده است. ساعت‌ها و روزهای متوالی در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی به دنبال یادگیری هستیم، یا در خانه وقت نسبتاً زیادی را برای تقویت زبان می‌گذاریم، اما زبان فارسی […]

دانانیوز: مشکلات فارسی‌ زبانان برای یادگیری زبان انگلیسی چیز تازه ای نیست، یادگیری زبان و مخصوصاً زبان انگلیسی تقریباً به یکی از دغدغه‌های بشر امروزی تبدیل‌ شده است. ساعت‌ها و روزهای متوالی در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی به دنبال یادگیری هستیم، یا در خانه وقت نسبتاً زیادی را برای تقویت زبان می‌گذاریم، اما زبان فارسی به دلیل ریشهٔ نزدیک به عربی و دوری از فرهنگ و زبان‌شناسی اروپایی و آمریکایی، تاحدودی باعث می‌شود فراگیری زبان انگلیسی برای ما فارسی زبانان سخت وبه انرژی بیشتری نیاز داشته باشد.

به گزارش دانانیوز، خانم نسرین کیانی، مدرس مکالمه انگلیسی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران. که ۸سال سابقه تدریس دارد در گفتگوی کوتاهی که با خبرنگار سرویس آموزش دانانیوز، داشت، با اشاره به این که متاسفانه در مدرسه هیچ ارزشی به مهارت‌های شنیداری و گفتاری دانش‌آموزان داده نمی‌شود گفت: اکثر قریب به‌اتفاق دانش‌آموزان از گفتن صحیح و بدون ایراد یک جملهٔ سادهٔ روتین عاجزند و کتاب درسی عملاً نقشی در یادگیری ندارد و تنها وسیله‌ای است برای نمره گرفتن و تمام کردن درس و دوره است.
مدرس روش “آموزش سریع مکالمه انگلیسی بدون گرامر” در ادامه اظهار داشت: در دوران دبیرستان هم وضع به همین صورت است و عملا هیچ پویایی ویا فعالیت بخصوص و نوآورانه ای در دانش‌آموز محتوا و روش تدریس ایجاد نمی‌شود و این چرخهٔ معیوب تا دانشگاه ادامه پیدا کرده و در هیچ یک از مراحل تحصیلی از سوی مسولین امر چاره‌ای برایش اندیشیده نمی‌شود.

نسرین کیانی گفت: من دراین ۸ سال تلاش پیوسته ای را انجام دادم تا با ایجاد یک روش نوین، زمینه خطاها، باگ ها و مشکلاتی را که در عدم یادگیری درست مکالمه انگلیسی وجود دارد و در عدم توانایی صحبت کردن زبان اموزان در اموزشگاههای زبان نقش عمده و پایداری داشته ودارند، جستجو کرده وراههای بهتری را از درون روشهای سنتی و تکراری معمول و مرسوم آموزش زبان انگلیسی استخراج کنم.

مبتکر روش آموزش سریع مکالمه انگلیسی بدون گرامر، با تاکید بر اینکه آموزش گرامر، می تواند هیچ ارتباطی به مکالمه و صحبت کردن نداشته باشد، اظهار داشت: در روش من، برخلاف سیستم آموزشی که خروجی آن صرفاً یادگیری قواعد و گرامر خشک‌وخالی است، بیشترین انرژی را روی بخش گفتاری و محاوره کاربردی متمرکز می‌کنیم زیرا از دل روش معمول وسنتی دانه دانه خطاها و موانع را بررسی کردم و روشی ابداع و اجرایی کردم که بااین روش بخش مهم وعمده موانع یادگیری و مهارت محاوره زبان انگلیسی و مشکلات برای زبان آموزان عزیز برطرف شده است.
نسرین کیانی در توضیح روش ابداعی خود گفت: در این روش من در مرحله اول اموزش گرامر رو که اصلا نقش چندان تاثیرگذاری در مهارت مکالمه و صحبت کردن انگلیسی ندارد، از اموزش ام حذف کردم و فقط بر جملات کاربردی در محاوره های روزمره انگلیسی تمرکز و تاکید دارم و دقیقا زبان آموز را با الهام گرفتن از یادگیری زبان مادری یک کودک ۲ ساله ای که بدون اینکه حتی توان خواندن حروف را داشته باشد و یا بنویسد اما کاملا مسلط و روان میتواند زبان مادری خود را صحبت کند! من همان محیط و جملات و مکالمات و روش را برای زبان آموزانم فراهم می کنم.
مبتکر روش آموزش سریع مکالمه انگلیسی بدون گرامر، با اشاره به اهمیت فیلم ها و سریالهای در یادگیری زبان محاوره ای گفت: جملات و مکالمات داخل فیلم ها و سریالهای امریکایی در روش اموزشی من نقش مهمی دارند و آنها را بصورت مرحله به مرحله و براساس سنجش میزان پیشرفت زبان آموز، پیگیری می کنیم و درسهای اموزش بصورت متن انگلیسی جملات و ترجمه فارسی اونها بهمراه وویس توضیح کامل دروس ارایه می شود.
نسرین کیانی در پایان این گفتگو جامعه هدف در روش خود را تمام افراد از ۴سال هستند تا ۸۰سال و دانش اموزان مدارس ابتدایی تا پیش دانشگاهی و دانشجوها عنوان داشته و در خصوص جزئیات روش و نحوه ثبت نام علاقمندان گفت: در این روش، من روزانه ۱۰جمله کاملا کاربردی و کاملا محاوره ای با شاگردانم کارعملی می کنم و آنها باید روزانه نیمساعت زمان آموزش برای خودبگذارند و تکالیف هر درس رو بشکل وویس نیمساعته برای ما ارسال کنند تا پس از بررسی و رفع اشکالات زبان آموز برای دریافت دروس مرحله بعد آمادگی لازم را داشته باشد. البته مهمترین بخش کارم این هست که هرروز پرسش و پاسخ طراحی و تهیه می کنیم و باید شاگردان وویس پرسش و پاسخی رو ازدرس اول تا درس جدید برای ما ارسال کنند که اینکار باهدف جرات یافتن برای صحبت کردن به زیبایی یک انگلیسی و همچنین باعث تسلط آنها به محاوره میشود.
دانانیوز: گفتنی است، در روش ابداعی خانم نسرین کیانی،”روش آموزش سریع مکالمه انگلیسی بدون گرامر” کل دوره های اموزشی ۱۲ ترم تعریف شده و هرترم یک ماه هست و ۳۰ جلسه و ۳۰ درس
با بکار گرفتن این شیوه اموزشی بعدازگذروندن دوره ها و ترم های مورد نظر، دقیقا مثل زبان مادری انگلیسی صحبت خواهید کرد.
به امید دیدن روزی که هر ایرانی زبان بین المللی انگلیسی رو مثل زبان فارسی روان صحبت کنه