از صفر تا صد ” هوش مصنوعی ” با دکتر بهروز نقویان!
از صفر تا صد ” هوش مصنوعی ” با دکتر بهروز نقویان!
دانانیوز: برای پیاده سازی هوش انسانی در ماشین آلات - ایجاد سیستم هایی که مانند انسان ها را درک می کنند ، فکر می کنند ، یاد می گیرند و رفتار می کنند.

به گزارش دانانیوز، [آموزش هوش مصنوعی صفر تا ۱۰۰ ] دکتر بهروز نقویان☆(قسمت اول )_به گفته پدر هوش مصنوعی ، جان مک کارتی ، این “علم و مهندسی ساخت ماشین های هوشمند ، به ویژه برنامه های رایانه ای هوشمند” است.

هوش مصنوعی روشی است که باعث می شود رایانه ، ربات کنترل شده توسط کامپیوتر یا یک نرم افزار به روشی مشابه تفکر انسانهای هوشمند فکر کنند.

هوش مصنوعی با مطالعه چگونگی فکر مغز انسان ، و چگونگی یادگیری ، تصمیم گیری و کار انسان در هنگام تلاش برای حل یک مسئله و سپس استفاده از نتایج این مطالعه به عنوان پایه ای برای توسعه نرم افزارها و سیستم های هوشمند به دست می آید.

فلسفه هوش مصنوعی

کنجکاوی انسان ضمن سو استفاده از قدرت سیستم های رایانه ای ، وی را به این فکر سوق می دهد که “آیا یک ماشین می تواند مانند انسان فکر کند و رفتار کند؟”

بنابراین ، توسعه هوش مصنوعی با هدف ایجاد هوش مشابه در ماشین آلاتی که به نظر ما در انسان بسیار زیاد است ، آغاز شد.

اهداف هوش مصنوعی

برای ایجاد سیستم های خبره – سیستم هایی که رفتار هوشمندانه ای از خود نشان می دهند ، کاربران خود را یاد می گیرند ، نشان می دهند ، توضیح می دهند و به آنها مشاوره می دهند.

دانانیوز: برای پیاده سازی هوش انسانی در ماشین آلات – ایجاد سیستم هایی که مانند انسان ها را درک می کنند ، فکر می کنند ، یاد می گیرند و رفتار می کنند.

دکتر بهروز نقویان، پژوهشگر و متخصص هوش مصنوعی و مدیر پژوهشکده فناوریهای پیشرفته و هوش مصنوعی وابسته به پژوهشگاه فرهنگ و هنر