«من مرزی نمی‌بینم، شما چطور؟»پرهام مانیان در آمریکاو«گرگم و گله می‌برم» افسانه شعبان‌نژاد، در ترکیه افتخار آفریدند!
«من مرزی نمی‌بینم، شما چطور؟»پرهام مانیان در آمریکاو«گرگم و گله می‌برم» افسانه شعبان‌نژاد، در ترکیه افتخار آفریدند!

دانانیوز: موفقیت اثر کرونایی جوان ایرانی در جشنواره سن دیه گوپویانمایی کوتاه من مرزی نمی‌بینم، شما چطور؟ به کارگردانی آقای پرهام مانیان جایزه بهترین اثر پویانمایی جشنواره بین المللی فیلم سن دیه گو را دریافت کرد. به گزارش دانانیوز به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما ، این استاپ موشن کوتاه سه دقیقه‌ای با روش خمیری […]

دانانیوز: موفقیت اثر کرونایی جوان ایرانی در جشنواره سن دیه گو
پویانمایی کوتاه من مرزی نمی‌بینم، شما چطور؟ به کارگردانی آقای پرهام مانیان جایزه بهترین اثر پویانمایی جشنواره بین المللی فیلم سن دیه گو را دریافت کرد.

به گزارش دانانیوز به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما ، این استاپ موشن کوتاه سه دقیقه‌ای با روش خمیری (clay motion) ساخته شده و موضوع آن همکاری و صلح جهانی برای مقابله با کروناست.
این هنرمند جوان موفق به دریافت جایزه گلدن مورف  از  استودیو آردمن در سال ۲۰۱۹ نیز شده بود.
جشنواره بین‌المللی فیلم ” سن دیه گو ” ۲۰۲۰ از ۱۵ تا ۱۸ اکتبر، ۲۴ تا ۲۷ مهر برگزار شد و هیات داوران جشنواره، این فیلم را از میان بیش از یازده هزار اثری که از سوی هنرمندان ۷۵ کشور ارسال شده بود، برگزید.
استاپ موشن یکی از روش های تولید پویانمایی (انیمیشن سازی) است که در آن شیئی را فریم به فریم حرکت داده و تصویر آن را توسط دوربین ضبط می کنند. از توالی این تصاویر به نظر می رسد که شیء به خودی خود در حال حرکت است. عروسک هایی با مفاصل متحرک یا عروسک های ساخته شده با خمیر در این روش کاربرد زیادی دارند.

«گرگم و گله می‌برم» برنده جایزه جشنواره پویانمایی ترکیه

دانانیوز: پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» به کارگردانی آقای امیرهوشنگ معین برنده جایزه بهترین فیلم از هشتمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن کان‌لندیران‌لار Canlandiranlar کشور ترکیه شد.

به گزارش دانانیوز به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» که از تولیدات سال ۱۳۹۶ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است، تاکنون ۱۵ جایزه بین‌المللی را از آن خود کرده و بیش از ۳۰ حضور بین‌المللی نیز داشته است.
این پویانمایی هشت دقیقه‌ای برگرفته از داستانی با همین نام نوشته‌ی خانم افسانه شعبان‌نژاد از انتشارات کانون پرورش فکری است که با تکنیک پویانمایی دیجیتال در امور سینمایی کانون تولید شده است.
بر اساس این خبر، جوایز رسمی جشنواره پویانمایی ترکیه به بهترین فیلم، بهترین فیلم دانشجویی، بهترین فیلم اولی، بهترین فیلم ترکیه و جایزه ویژه هیات داوران اهدا شد.
پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» پیش‌تر نیز «جایزه هیروشیما ۲۰۲۰» به همراه تندیس جشنواره و جایزه نقدی یک میلیون ینی، جایزه ویژه جشنواره بین‌المللی پویانمایی مونسترا پرتغال، جایزه اول پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های پویانمایی ماراتن یونان، جایزه کبوتر طلایی (GOLDEN DOVE) بهترین فیلم کوتاه در بخش پویانمایی کوتاه شصت‌ودومین جشنواره لایپزیگ آلمان، جایزه فروغ آسیای پانزدهمین جشنواره بین‌المللی ایندی انیمیشن کره‌جنوبی، جایزه بزرگ بخش مسابقه جهانی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن پاریس، جایزه نیوفیس بیست‌ودومین جشنواره مدیا آرت ژاپن و… را در کارنامه خود ثبت کرده است.
این جشنواره از ۲۵ تا ۲۷ مهر سال ۱۳۹۹ (۱۶ تا ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰) در شهر استانبول ترکیه به صورت برخط برگزار شد.