رئیس سازمان دانشجویان: کیفیت آموزش و پژوهش،ملاک اصلی اعطای مجوز پذیرش دانشجوی خارجی به دانشگاههاست/هم اکنون ۴۶ دانشگاه مجوز پذیرش دانشجوی خارجی دارند!
رئیس سازمان دانشجویان: کیفیت آموزش و پژوهش،ملاک اصلی اعطای مجوز پذیرش دانشجوی خارجی به دانشگاههاست/هم اکنون ۴۶ دانشگاه مجوز پذیرش دانشجوی خارجی دارند!
دانانیوز: معاون وزیر علوم تاکید کرد: در جذب دانشجوی بین المللی به توانایی های دانشگاهها توجه شده است و کیفیت آموزش و پژوهش ملاک اصلی اعطای مجوز در این حوزه بوده است./آیین تجلیل از خدمات عبدالحمید علیزاده، مدیرکل سابق امور دانشجویان غیر ایرانی و معارفه افشین آخوند زاده، سرپرست اداره کل امور دانشجویان غیر ایرانی

به گزارش دانانیوزبه نقل از مهر، با حضور دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان، آیین تجلیل از خدمات عبدالحمید علیزاده، مدیرکل سابق امور دانشجویان غیر ایرانی و معارفه افشین آخوند زاده، سرپرست اداره کل امور دانشجویان غیر ایرانی این سازمان برگزار شد.

مجتبی صدیقی، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در آغاز این مراسم گفت: جذب دانشجوی بین المللی از نقاط قوت و موفقیت های وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان در دوره جدید است که این موفقیت حاصل همکاری دانشگاهها است.

وی افزود: جذب دانشجوی بین المللی از اهداف نظام آموزش عالی در برنامه ششم توسعه است و امروزه همه مسئولان دانشگاهی به اهمیت آن واقف هستند و جذب بیشتر دانشجوی خارجی از دغدغه های روسای دانشگاههاست.

معاون وزیر علوم تاکید کرد: در جذب دانشجوی بین المللی به توانایی های دانشگاهها توجه شده است و کیفیت آموزش و پژوهش ملاک اصلی اعطای مجوز در این حوزه بوده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۴۶ دانشگاه مجوز پذیرش دانشجوی خارجی دارند و در این حوزه فعالیت می کنند گفت: تا تحقق اهداف برنامه ششم در موضوع پذیرش دانشجوی خارجی فاصله اندکی باقی مانده است.

در ادامه این نشست عبدالحمید علیزاده، مدیرکل سابق امور دانشجویان غیر ایرانی گزارشی از اقدامات خود ارائه کرد که تدوین چندین آیین نامه اساسی در خصوص جذب دانشجویان غیر ایرانی، الکترونیکی کردن ارائه خدمات به دانشجویان، واگذاری مسائل اجرایی به دانشگاهها و ایجاد مراکز آموزش زبان فارسی در ۴۳ دانشگاه، محور این گزارش بود.

دانانیوز: در ادامه این مراسم، افشین آخوند زاده، سرپرست اداره کل امور دانشجویان غیر ایرانی با اشاره به حدود یک دهه سابقه خود در امور بین الملل و حوزه جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه تهران، ابراز امید واری کرد در مسیر تحقق اهداف سازمان امور دانشجویان در این حوزه موثر باشد.