به خودمان رحم کنیم؛ قرنطینه، تعطیلات نیست!
به خودمان رحم کنیم؛ قرنطینه، تعطیلات نیست!
دانانیوز: طرح جامع محدودیت های ضد کرونا در حالی از اول آذر آغاز می شود که مهم ترین علت اجرای آن در خانه ماندن هموطنان و کاهش ترددها برای قطع زنجیره شیوع ویروس است.


به گزارش دانانیوز به نقل ازخبرگزاری صدا و سیما ، سفر کردن و حضور در تجمعات یکی از راه‌های اصلی انتقال سریع ویروس کرونا است. برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس در خانه بمانید.

منصرف شدن از سفر یکی از راه‌های متوقف کردن انتقال زنجیره ایی کرونا در این روز‌ها است. مردم دنیا کنار همه بیم و امید هایشان از این که ویروس کرونا چه زمانی مهار می‌شود، از هر روشی برای آلوده نشدن به آن استفاده می‌کنند. کار‌هایی مانند رعایت نکات بهداشتی را انجام می‌دهند و از کار‌هایی نظیر سفر کردن منصرف شده اند. اگر فردی بعد از سفر متوجه شد به ویروس کرونا مبتلا شده، باید اطلاعات سفرش را به پزشک بدهد. فراموش نکنید سفر به شهر و روستا‌های دوردست می‌تواند دسترسی شما را به خدمات پزشکی تخصصی کاهش دهد. پس به خاطر خودتان، خانواده و دیگران در خانه بمانید.

همین مخاطرات کرونایی سفر است که در طرح جامع محدودیت های کرونا ، علاوه بر محدودیت های شدید درون شهری و تعطیلی مشاغل گروههای دو تا سه ، برای سفرهای برون شهری هم محدودیت های جدی و برای تخلف از آن جریمه اعمال شده است.