رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور: خدمات سامانه”ندای همراه”  به کل مددکاران و مراکز مشاوره اختلالات یادگیری ارائه خواهد شد/۱۸ هزار گوشی یا تبلت برای دانش آموزان با نیاز ویژه کشور مورد نیاز است
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور: خدمات سامانه”ندای همراه”  به کل مددکاران و مراکز مشاوره اختلالات یادگیری ارائه خواهد شد/۱۸ هزار گوشی یا تبلت برای دانش آموزان با نیاز ویژه کشور مورد نیاز است

دانانیوز: معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی ، از اهدا ۱۴ هزار تبلت به دانش آموزان با نیاز های ویژه خبر داد. به گزارش دانانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی، دکتر سید جواد حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست شورای  معاونین سازمان […]

دانانیوز: معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی ، از اهدا ۱۴ هزار تبلت به دانش آموزان با نیاز های ویژه خبر داد.

به گزارش دانانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی، دکتر سید جواد حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست شورای  معاونین سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: در قالب طرح  نهضت توان افزایی و طی آمایش سرزمینی که انجام شده است ، ۱۸ هزار دانش آموز با نیاز ویژه در سراسر کشور فاقد گوشی یا تبلت بوده اند که تاکنون ۴ هزار نفر از آن ها صاحب گوشی  یا تبلت شده اند و ۱۴ هزار نفر دیگر در قالب طرح نهضت توان افزایی  با استفاده از ظرفیت خیرین و برخی اعتبارات سازمان صاحب تبلت  خواهند شد.
وی افزود: به زودی همه ی دانش آموزان با نیازهای ویژه در سراسر کشور برای استفاده از شبکه شاد و آموزش های مجازی از امکانات اتصال به شبکه ی شاد و  آموزش های مجازی بهره مند  خواهند شد.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه مجموعه اعتبارات لازم برای تهیه  تبلت برای این دسته  از دانش آموزان بیش از ۲۰ میلیارد تومان است، گفت: ۴ هزار دستگاه تبلت را مرکز امور بین الملل تعهد نموده است و ۱۰ هزار تبلت دیگر را با استفاده از اعتبارات سازمان و خیرین به زودی تهیه و در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.
دکتر حسینی گفت: با توجه به در پیش بودن روز جهانی معلولین و  هفته ی بزرگداشت معلولین این اقدام سازمان گام مهمی در راستای توجه به تواناسازی دانش آموزان دارای معلولیت خصوصاً برای استفاده از شبکه شاد  و آموزش در بستر فضای دیجیتالی  است که در زیست بوم کرونا یک ضرورت انکارناپذیر برای تداوم آموزش ،پوشش حداکثری و عدالت آموزشی قلمداد می گردد.
وی افزود: امیدواریم با این اقدام همه ی دانش آموزان با نیاز های ویژه از امکانات و تجهیزات لازم برای استفاده از فضای مجازی  و آموزش های دیجیتالی بهره مند گردند.
حسینی با بیان اینکه ۱۴ هزار دانش آموز با نیاز ویژه که فاقد گوشی یا تبلت هستند با تفکیک استان ، مدرسه، جنسیت و نوع معلولیت مشخص شده اند و این تبلت ها در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: از مجموع ۱۴ هزار نیاز دانش آموزان به  تبلت ، بیشترین تعداد از استان های خراسان رضوی  با بیش از ۲ هزار،  اردبیل با بیش از هزار، آذربایجان شرقی  با بیش از ۸۰۰، آذربایجان غربی با بیش از  ۷۰۰،  فارس با بیش از  ۶۵۰ و سیستان و بلوچستان با  بیش از ۶۰۰ می باشد.
معاون وزیر با بیان اینکه سامانه ی ندای همراه راه اندازی شده است و ظرفیت آن به مراکز مشاوره، اختلالات یادگیری، کل مشاوران و مددکاران گسترش خواهد یافت، گفت : اپلیکیشن  جامع آموزش و پرورش کودکان استثنایی و۳۲ پایگاه جامع آموزش مجازی در ۳۲ استان نیز به زودی راه اندازی خواهند شد.
 وی افزود: مناسب سازی ۶۴ مدرسه پذیرا و اتیسم برای هر استان  و در هر مدرسه  و راه  اندازی ۳۲ اتاق سنجش دائمی در هر استان به شکل آگوستیک نیز در دست اقدام است.
 وی در پایان گفت : متاسفانه به دلیل تعطیلی ادارات در این هفته موفق به برگزاری مراسم هفته جهانی معلولین نشده ایم و مجموعه مراسم مربوط بزرگداشت هفته ی معلولین در هفته آینده به انجام خواهد رسید.