بزرگمردی که در اوج گمنامی شهره دنیا شد، دلنوشته فاطمه جمشیدی
بزرگمردی که در اوج گمنامی شهره دنیا شد، دلنوشته فاطمه جمشیدی
دانانیوز: هنوز داغ حاج قاسم در دلهامان سنگینی میکند، هنوز تصویر دست بریده ی علمدار از قاب چشمانمان محو نشده است، هنوز نگاه گریان آرمیتا را فراموش نکرده ایم، هنوز چشمان خیس همسر شهید علیمحمدی، و شهید شهریاری و رضائی نژاد و احمدی روشن را از یاد نبرده ایم. این داغ ها خیلی سنگین است.

به گزارش دانانیوز( سرویس دانایاران)، در بزرگداشت یاد و خاطره عروج مظلومانه شهید محسن فخری زاده، سرکار خانم دکتر فاطمه جمشیدی دکترای الهیات علوم قران و حدیث، پژوهشگر، نویسنده و شاعر، دلنوشته ای را باعنوان “در غم شهادت شهید فخری زاده ” برای دانانیوز ارسال کرده اند که ضمن سپاس از لطف و زحماتشان،این دلنوشته احساسی و دلنشین را در ادامه میخوانیم:

(ولا تَحسبنّ الذینَ قُتلوا فی سَبیل الله امواتا بل اَحیاء عند ربِهم یُرزقون …. )

سلام بر مردی از جنس ایثار و شهادت و از خود گذشتگی، سلام بر مردی که در اوج گمنامی شهره ی دنیا شد.

سلام بر مردی که دل از دنیا بریده و فقط خدا را دیده بود.

سلام بر تو ای شهید راه علم و پژوهش و دفاع از کشور. سلام بر تو که نگاهت، اندیشه ات و قدمهایت لرزه بر اندام دشمن دون، پست و بزدل می انداخت. سلام بر تو ای دانشمند بی بدیل و مبتکر که دلت وصل به آسمان بود و زمین تاب قدمهای سنگین و پر ارزش تو را نداشت.

و سلام بر چشمانی که تو را ندیدند ولی برایت اشک ریختند. سلام بر مردمی که از غم از دست دادنت جگرشان سوخت.

و ننگ بر کسانی که از وجود تو می ترسیدند و می هراسیدند. ننگ بر آنانی که وجودشان خالی از مروت و جوانمردی است، ننگ بر بزدلان ترسو.

هنوز داغ حاج قاسم در دلهامان سنگینی میکند، هنوز تصویر دست بریده ی علمدار از قاب چشمانمان محو نشده است، هنوز نگاه گریان آرمیتا را فراموش نکرده ایم، هنوز چشمان خیس همسر شهید علیمحمدی، و شهید شهریاری و رضائی نژاد و احمدی روشن را از یاد نبرده ایم. این داغ ها خیلی سنگین است.

ای دشمن ترسو که نمی توانی با قهرمانان و دانشمندان ما روبرو شوی و دست به ترور ناجوانمردانه می زنی! بترس از روزی که صدای خونخواهی مردم دل شکسته مان به آسمانها بلند شود. بترس از دل های شکسته ی همسران و فرزندان شهدا، از سنگینی داغ هایمان بترس. ایمان ما به خدا برای شما، از داشتن انرژی هسته ای ترسناک تر است. از بغض شکسته ی مردم ما بترس. از اشک مردمی که میزبان شهید فخری زاده بودند بترس.

هوای شهرمان پر از عطر شهیدان است. آسمان رستمکلا پر از دلتنگی پدران و مادران شهداست، پر از درد است، پر از غربت همسران شهداست، اینجا هوا پر از یاد تکه استخوان هایی است که بعد از سالها برگشته اند، ای دشمن خبیث بترس.

بدان که جوانان ما تربیت شده مکتب امام حسین علیه السلام هستند، آنها خوب بلدند راه شهدا را ادامه دهند، خوب میدانند که هدف شهید محسن فخری زاده چه بوده و راهش بی رهرو نمی ماند. سلام خدا بر شهدا. در صبح جمعه ای سردار دلها را به شهادت رسانده ای و در در عصر جمعه ای دیگر، فخر ایران را، از آن جمعه ای بترس که امام زمانمان می آید ….