متاکلاب؛ از ایده خلاقانه تا اقدامات بزرگ، با نیلوفر دست افشار و هومن علمی
متاکلاب؛ از ایده خلاقانه تا اقدامات بزرگ، با نیلوفر دست افشار و هومن علمی
دانانیوز: شرکت خلاق، در تعریف مقررات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکتی است که جوهره رشد آنها یعنی خلاقیت و نوآوری، برای ارائه محصولات و خدمات جدید و مدل های نوین کسب و کار در سطح بازارهای هدف است با این توضیح منظور از مدل های نوین کسب و کار ایجاد و خلق مزیت رقابتی مبتنی بر نوآوری در مدل کسب درآمد، کاهش هزینه ها، مدیریت زنجیره تامین، بازاریابی، متمایزسازی محصولات و سایر فعالیت هایی که منجر به ساختارهای جدید در الگوی کسب و کار بنگاه می شود.

به گزارش دانانیوز، مجموعه ” متاکلاب” از جمله مجموعه های خلاق و نوآورست که در سال ١٣٩٨ به همت و تلاش آقایان هومن علمی و هومن متولی وبا همراهی خانم نیلوفر دست افشار و چند تن از همکاران متخصص در ايران تاسیس شده و درحال حاضر در پارك فن آوري دانشگاه شريف فعالیت دارد.
خانم دکتر نیلوفر دست افشار که متخصص، محقق و مدرس حوزه گردشگری است در گفتگوی کوتاهی با سرویس فناوریهای نوین و مشاغل آینده خبرگزاری دانانیوز با اشاره به حوزه های پنجگانه مجموعه “متاکلاب” در بازاريابي، صنعت مد، آموزش، گردشگري و انتشارات و نقاشي اظهار داشت: در طول مدت کوتاه فعالیت متاکلاب (يكسال و نيم )به بيش از ١٠٠ نفر آموزش داده شده و در حال حاضر تعداد۲۰ نفر متخصص در این مجموعه خلاق و نوآور فعالیت دارند.
نیلوفر دست افشار با تاکید بر اینکه متاکلاب یک مرکز آموزش است که با تمرکز بر راه اندازی کسب و کار فعالیت می کند گفت: متاکلاب توسط آموزش ها و امکاناتی که در اختیارتان قرار می دهد، به شما کمک می کند تا بتوانید در مسیری که مختص شماست و با تمام وجود در آن قدم می گذارید، موفق شوید.
وی در معرفی حوزه های آموزشی متاکلاب گفت: امکانات آموزشی ما به دو دستهء آموزش های مقدماتی و حرفه ای تقسیم می شوند که در بخش آموزش های مقدماتی با استفاده از اساتید حوزهء توسعهء جامعهء انسانی و بالا بردن مهارت های فردی، از نقطه من کیستم؟ آغاز می کنیم و بعد از آن به چه کاری می خواهم انجام دهم؟ و چرا می خواهم این کار را انجام دهم؟ می رسیم و درنهایت زمانی که به علاقهء اصلی و آن کاری که با تمام وجود می خواهیم انجام دهیم، رسیدیم، در ادامه وارد آموزش های حرفه ای مربوط به حوزهء موردعلاقه مان می شویم و شروع به بالابردن سطح دانش و توانایی هایمان در آن حوزه می کنیم.

در ادامه این گفتگو آقای هومن علمي موسس مجموعه متاکلاب به خبرنگار بخش فناوریهای نوین و مشاغل آینده دانانیوز گفت: من با استفاده از تجارب ارزشمند راه اندازی کسب و کار در سال ١٣٩٤ در آمريكا و آلمان كرده و پس از راه اندازي شركت در اين دو كشور و با استفاده از منابع موجود، “متاکلاب” رابعنوان یک مجموعه خلاق و نوآور به کمک و همفکری برخی از دوستان متخصص تاسیس کردم.

متاکلاب؛ از ایده خلاقانه تا اقدامات بزرگ، با نیلوفر دست افشار و هومن علمی
متاکلاب؛ از ایده خلاقانه تا اقدامات بزرگ، با نیلوفر دست افشار و هومن علمی