نماینده دائم ایران: آژانس باید حفاظت از اطلاعات محرمانه پادمانی کشور میزبان را تضمین کند!
نماینده دائم ایران: آژانس باید حفاظت از اطلاعات محرمانه پادمانی کشور میزبان را تضمین کند!
دانانیوز: در پی درز گزارش امروز آژانس بین المللی انرژی اتمی در رسانه‌ها مبنی بر برنامه ایران برای نصب سه آبشار سانتریفیوژ‌های جدید غریب آبادی خواستار بازنگری در سازوکار محرمانگی آژانس شد.

به گزارش دانانیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، در پی درز گزارش امروز آژانس بین المللی انرژی اتمی در رسانه‌ها مبنی بر برنامه ایران برای نصب سه آبشار سانتریفیوژ‌های جدید در نطنز، غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی به آن واکنش نشان داد.

غریب آبادی با انتشار پیام در صفحه مکتوب خود در توئیتر نوشت: گزارش محرمانه امروز آژانس که حاوی محتویات نامه محرمانه ایران است، بلافاصله و حتی قبل از اینکه اعضای شورای حکام نیز بتوانند آن را رهگیری کنند در رسانه‌ها ظاهر شد. آژانس صرفا در رابطه با بروزرسانی تحولات مسوولیت ندارد، بلکه باید حفاظت از اطلاعات محرمانه پادمانی کشور میزبان را نیز تضمین کند.
وی افزود: اگر قرار باشد باز هم آژانس و کشور‌های عضو در خصوص این شکاف در امور محرمانه تحت انتقاد قرار نگیرند، آژانس باید سازوکار‌های محرمانه خود و از جمله استفاده از سایت داخلی «گاواتم» به عنوان ابزاری برای مکاتبات را مورد بازنگری قرار دهد.