مدیرکل امور دانش آموختگان: استعلام الکترونیکی تمام ارزشنامه دانش آموختگان خارج فراهم شد
مدیرکل امور دانش آموختگان: استعلام الکترونیکی تمام ارزشنامه دانش آموختگان خارج فراهم شد
دانانیوز: مدیرکل امور دانش آموختگان وزارت علوم گفت: امکان استعلام الکترونیکی تمام ارزشنامه‌ های قدیم و جدید دانش ‌آموختگان خارج از کشور که در سازمان امور دانشجویان ارزشیابی شده‌اند، فراهم شده است.

به گزارش دانانیوز به نقل از وزارت علوم سید عبدالحمید انگجی گفت: کلیه مدارکی که از سال ۱۳۹۹ در این اداره کل ارزشیابی شده دارای QR Code است.

انگجی افزود: اشخاص حقیقی و حقوقی با اسکن QR Code مندرج در گواهینامه موقت (یک سال) و یا ارزشنامه، توسط نرم‌‬ افزارهای QR Code Reader و یا درج کدصحت ۲۰ رقمی در آدرس پورتال سازمان (http://portal.saorg.ir قسمت خدمات استعلام کد صحت) می‌‬ توانند مشخصات دانش‬ آموخته را در سامانه یاد شده رؤیت نمایند و به راحتی صحت ارزشنامه و یا گواهینامه موقت را استعلام و تأیید یه تحصیلی را به صورت آنلاین مشاهده و اخذ نمایند.

وی افزود: برای ارزشنامه‬ هایی که قبل از سال ۱۳۹۹ بدون درج QR Code صادر گردیده است دانش‬ آموخته می‌‬ بایست به پورتال سازمان به نشانی http://portal.saorg.ir مراجعه و پس از ثبت‌‬ نام اولیه در قسمت خدمات/ اداره کل ا مور دانش‬ آموختگان / دریافت کد‬ صحت ارزشنامه‌‬ های قدیمی خارج از کشور، نسبت به اخذ QR Code اقدام کنند.

وی ادامه داد: سپس اشخاص حقیقی و حقوقی می‌‬ توانند با مراجعه به پورتال یادشده از پخش استعلام کد صحت، نسبت به صحت و سقم ارزشنامه اطمینان حاصل نمایند. ضمناً برای آگاهی از نحوه دریافت تأییدیه تحصیلی و نیز اخذ QR Code توسط متقاضیان، کلیپ آموزشی به نشانی http://portal.saorg.ir/grad-video-help/ پیش‌بینی شده است.

انگجی تاکید کرد: با توجه به موارد یادشده، به هیچ عنوان پاسخگویی کتبی به این قبیل استعلامات (مدارک دارای کدصحت و QR Code ) امکان‌پذیر نیست.