پذیرش بدون کنکور دانشگاه خواجه نصیر در مقطع ارشد
پذیرش بدون کنکور دانشگاه خواجه نصیر در مقطع ارشد
جزئیات پذیرش دانشجو بدون کنکور کارشناسی ارشد در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی اعلام شد.

به گزارش دانانیوز به نقل ازخبرگزاری دانشجو، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با استناد به” آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد‌های درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد” وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبات داخلی این دانشگاه تصمیم به پذیرش دانشجویان از مقطع کارشناسی دانشگاه‌های دولتی در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون (استعداد‌های درخشان) برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دارد.

بر این اساس متقاضیان فوق باید پس از ۶ نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم از کل واحد‌های دوره به لحاظ میانگین کل جزو ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند. در این حالت میانگین کل حداقل ۱۵ باشند و حداکثر در ۸ نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند.

همچنین سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی آن‌ها باشد و متقاضیانی که در طول شش نیم سال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل هشت نیم ساِل دانشجویان هم رشته وغیرهم ورودی خود جزو ۱۵ درصد برتر باشـند.

برگزیدگان رتبه‌های اول تا پانزدهم نهایی المپیاد‌های علمی- دانشجویی برای ورود به همان رشته و به شرط آن که از لحاظ میانگین کل جزو ۲۰ درصد برتر هم رشته و ورودی دانشگاه مبدا باشند.

دانشجویانی که از لحاظ میانگین کل جزو ۲۵ درصد برتر هم رشته و ورودی خود بوده (۱۰ درصد بعدی نسبت به ۱۵ درصد برتر)، و حداکثر در مدت هشت نیم سال دانش آموخته شوند، به ترتیب اولویت رتبه متقاضیان و به شرط کسب میانگین کل حداقل ۱۵ و عدم تکمیل ظرفیت پذیرش بدون آزمون توسط ۱۵ درصد برتر (صرفا” برای دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی) امکان پذیرش دارند و ظرفیت پذیرش دانشجو نیز مطابق با آیین نامه وزارتی خواهد بود.

هر دانشجو فقط میتواند متقاضی یک رشته خود (پنج گرایش به ترتیب اولویت علاقمندی اعلام شود) و یک رشته از رشته‌های بین رشته‌ای مطابق جدول اعلامی را انتخاب کند؛ بنابراین تنها دانش آموختگان رشته‌های مجاز مقطع کارشناسی هر رشته مطابق جدول، می‌توانند متقاضی یک رشته بین رشته‌ای باشند.

بر اساس اعلام دانشگاه، چنانچه دانشجویی بدون توجه به جدول رشته‌های مجاز اعلام تقاضا کند، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت و وجه پرداخت شده نیز بازگشت داده نخواهد شد. همچنین متقاضیانی که بیش از یک رشته بین رشته‌ای انتخاب نمایند تنها انتخاب اول آن‌ها بررسی خواهد شد.

ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه خواجه نصیر تا ۲۲ آذر تمدید شده است و دانشجویان در این مهلت فرصت دارند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.