معاون پژوهش وزیرعلوم: هر چقدر مدارس تقویت شود، موفقیت‌های علمی‌مان در جهان بیشتر و چشمگیرتر خواهد بود
معاون پژوهش وزیرعلوم: هر چقدر مدارس تقویت شود، موفقیت‌های علمی‌مان در جهان بیشتر و چشمگیرتر خواهد بود
دانانیوز: نباید فراموش کرد که آموزش عالی و پژوهش و فناوری ما در مدارس ریشه دارد و هر چقدر مدارس را تقویت کنیم، موفقیت‌های علمی‌مان نیز در سطح جهانی بیشتر و چشمگیرتر خواهد بود.

به گزارش دانانیوز به نقل از سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در در جشنواره تجلیل از دانش‌آموزان پژوهشگر تاکید کرد: نباید فراموش کرد که آموزش عالی و پژوهش و فناوری ما در مدارس ریشه دارد و هر چقدر مدارس را تقویت کنیم، موفقیت‌های علمی‌مان نیز در سطح جهانی بیشتر و چشمگیرتر خواهد بود.
دکتر غلامحسین رحیمی با بیان اینکه آموزش عالی کشور در سی سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است، اظهار داشت: در ۳۰ سال گذشته کسی فکر نمی‌کرد که در کشورمان دوره دکتری داشته باشیم و حتی کسی فکر تبادل دانشجوی دکتری را هم نمی‌کرد. همچنین کسی به ذهنش خطور نمی‌کرد که ایران در توسعه جهانی مشارکت کند.
وی با بیان اینکه ما در چند سال از نظر تولید مقاله در رتبه ۱۵ بودیم و امسال به رتبه ۱۴ رسیده‌ایم و میزان ارجاع به مقالات دانشمندان ایرانی نیز افزایش یافته است، گفت: امیدواریم این گام‌های استوار را محکم‌تر برداریم و این استعداد و توانایی که در جوانان و محققان کشورمان وجود دارد، ما را به افتخارات بزرگ علمی در سطح جهان برساند.
دکتر رحیمی با اشاره به اجرای برنامه‌های متعدد در هفته پژوهش و فناوری گفت: مهم‌ترین این برنامه‌ها، تقدیر از برگزیدگان علمی فناوری و پژوهشی است، برای این عزیزان که یک سال زحمت کشیده و برگزیده شده‌اند امتیاز بزرگی است که احساس کنند مدیران کشور فعالیت‌های آنها را می‌بینند و مورد رصد قرار می‌دهند.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با تاکید برتلاش همه جانبه برای ماندگار شدن موفقیت‌های علمی کشور در سطح بین‌المللی گفت: در دهه اخیر به تدریج ساختارهای فناوری را در کشور فعال کردیم، گرچه هنوز در بحث بین‌الملل هنوز کاملاً محسوس نیست اما در بحث ملی قابل اتکاء است و اگر حرکت توسعه فناوری دانش‌بنیان به همین صورت ادامه یابد، در پنج سال آینده به جایگاهی که هم‌اکنون در حوزه پژوهش رسیده‌ایم، در حوزه فناوری هم خواهیم رسید.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در پایان سخنان خود، یاد و خاطره شهید فخری زاده و همه شهدای دانش‌آموز را گرامی داشت.