از رواج کارچاق‌کنی رجیستری در شهرهای مرزنشین تا پولی شدن تلگرام!
از رواج کارچاق‌کنی رجیستری در شهرهای مرزنشین تا پولی شدن تلگرام!
دانانیوز: دانش‌آموزان و دانشجویان برای برقراری کلاس‌های درس با مشکل کیفیت نامناسب اینترنت دست و پنجه نرم می‌کنند و شرایط برای برقراری مطلوب این کلاس‌ها، مهیا نیست.

به گزارش دانانیوز به نقل ازتجارت‌نیوز، با وجودی که چندی است طرح رجیستری با هدف مبارزه با قاچاق تلفن همراه، کلید خورده است، اما برخی رسانه‌ها از سوءاستفاده کارچاق‌کن‌ها از پاسپورت مسافران در این زمینه خبر می‌دهد.

دیجیاتو در این مورد نوشته است که رجیستر چاق‌کن‌ها در شهرهای مرزی می‌نشینند و به گفته خودشان آشناهایی دارند که کار را سریع‌تر انجام می‌دهد. کارشان این است که گوشی‌ها را به دستان عده‌ای «نفر» می‌دهند تا بروند به عراق و برگردند.

این «نفرات» با اتوبوس به شهرهای مرزی چون پنجوین و… وارد می‌شوند و یا عصر همان روز برمی‌گردند و یا یکی دو شب می‌مانند و به ایران بازمی‌گردند. آنها مسافرینی هستند که پاسپورت‌هایشان مهر خورده و حالا می‌توانند گوشی‌های خودشان را رجیستر کنند.

بسته به خدماتی که ارائه می‌دهند نیز متقاضیان باید رقمی بین دو تا چهار میلیون تومان به آنها بپردازید، این هزینه جدا از هزینه گمرکی است که بعد از مهر خوردن پاسپورت باید به گمرک بدهید.

امیر اسحاقی، دبیر انجمن واردکنندگان می‌گوید که روش‌هایی نظیر فرستادن مسافر و بازگشت آنها در کمتر از یک روز و دیگر روش‌های مشابه، همگی راهی برای دور زدن طرح رجیستری است و هر چند ماه یکبار یک روش جدید درست می‌شود.

او می‌گوید در حال حاضر این روش بیشتر برای گوشی‌های جدید و گران‌قیمت منطق دارد و مشتریان آن هم عموما افرادی هستند که آیفون جدید یا گوشی‌های آخرین مدل سامسونگ و دیگر برندها را خریداری کرده‌اند.

کارنامه آموزش مجازی نمره قبولی نمی‌گیرد
خبرگزاری مهر در آستانه یک‌سالگی برقراری کلاس‌های آموزش مجازی در کشور، به بررسی کیفیت این نوع آموزش پرداخته و نوشته است که شواهد نشان می‌دهد به دلیل کیفیت پایین خدمات‌رسانی و مشکلات اینترنت، کارنامه آموزش مجازی آنطور که باید قابل دفاع نیست.

بر اساس این گزارش، دانش‌آموزان و دانشجویان برای برقراری کلاس‌های درس با مشکل کیفیت نامناسب اینترنت دست و پنجه نرم می‌کنند و شرایط برای برقراری مطلوب این کلاس‌ها، مهیا نیست.

در بحث آموزش مجازی علاوه بر مشکلاتی که مربوط به زیرساخت‌های فنی سامانه‌های دانشگاهی و دانش‌آموزی می‌شود و به وظایف وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش بازمی‌گردد، موضوع کیفیت اینترنت نیز به تنهایی، بزرگترین مشکلی است که از سوی کاربران آموزش مجازی عنوان می‌شود.

نمایشگرهای سامسونگ معرفی می‌شوند
آی تی رسانه از دنیای فناوری خبر داده است که سامسونگ در روز ۱۷ دی ماه از نمایشگرهای نسل آینده خود رونمایی می‌کند.

غول کره‌ای برای برگزاری رویدادی موسوم به The First Look 2021 برنامه‌ریزی کرده است. سامسونگ ضمن برگزاری این رویداد از فناوری‌های جدید نمایشگر، محصولات جدید و چشم‌انداز آینده نمایشگرهای خود رونمایی می‌کند.

رویداد CES 2021 در روز ۱۱ ژانویه سال آینده (۲۲ دی ماه) آغاز می‌شود و چند روز پیش از شروع برگزاری این رویدا،د شرکت سامسونگ احتمالا سری جدید تلویزیون‌های هوشمند سال ۲۰۲۱ خود را معرفی می‌کند. این مراسم در روز ۶ ژانویه سال ۲۰۲۱ (۱۷ دی ماه) برگزار می‌شود.

سامسونگ پست کنایه به اپل را پاک کرد
دیجیاتو نیز در مورد محصولات تلفن‌های همراه سامسونگ گزارش داده است که این شرک پست کنایه به حذف شارژر از جعبه آیفون ۱۲ را پاک کرد.

بر اساس این گزارش، اپل گوشی‌های سری آیفون ۱۲ را در بسیاری از کشورها بدون شارژر و هدفون عرضه کرده است. سامسونگ در ابتدا با انتشار یک پست در فیسبوک اپل را مسخره کرد، اما اکنون این پست حذف شده که ظاهرا تاییدی بر عدم وجود شارژر در جعبه گوشی‌های سری گلکسی S21 است.

تلگرام پولی می‌شود؟
یورونیوز از ارائه خدمات پولی تلگرام از سال ۲۰۲۱ خبر داده است. بر اساس این گزارش، پیام‌رسان تلگرام ارائه خدمات پولی خود را از سال آینده میلادی و با هدف تامین بودجه لازم برای اجرای توسعه خود آغاز می‌کند.

پاول دوروف، خالق روسی پیام‌رسان تلگرام در کانال شخصی خود نوشت: «تلگرام از سال آینده درآمدزایی خود را آغاز می‌کند.»

آقای دوروف چارچوب کلی برنامه درآمدزایی تلگرام را ارائه خدمات جدید پولی و راه‌اندازی یک بستر تبلیغاتی اعلام کرد.

او به مشترکان و کاربران فعلی این پیام‌رسان اطمینان داد که این اصلاحات تغییر محسوسی در نحوه استفاده از خدمات فعلی تلگرام ایجاد می‌کند.