سورنا ستاری: توسعه اقتصاد دانش‌بنیان به تغییر دیدگاه و فرهنگ سازی نیاز دارد!
سورنا ستاری: توسعه اقتصاد دانش‌بنیان به تغییر دیدگاه و فرهنگ سازی نیاز دارد!
دانانیوز: معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: اقتصاد دانش بنیان هم فرهنگ جدیدی است که به کشور تزریق شده است لذا باید فرهنگ و دیدگاه‌ها تغییر کند تا توسعه اتفاق بیفتد./اندیشکده تعاون نیز حلقه واسط دستگاه حاکمیتی و مجامع علمی در سطوح علمی و انجام مطالعات کاربردی در حوزه تعاون است.

به گزارش دانانیوز، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم افتتاح مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران (متنا) گفت: توسعه بخش تعاون در کشور به فرهنگ‌سازی نیاز دارد. اقتصاد دانش بنیان هم فرهنگ جدیدی است که به کشور تزریق شده است لذا باید فرهنگ و دیدگاه‌ها تغییر کند تا توسعه اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: صندوق‌های زیادی در حوزه تعاون وجود دارد که باید حامی ایده‌های نو باشد و شرایط را برای توسعه شرکت‌های خلاق این حوزه فراهم کند. این صندوق‌ها باید بر روی ایده‌های جوانان و ایده‌های آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور عنوان کرد: افتتاح مرکز اندیشکده تعاون یکی از نماد‌های همکاری ما با وزارت تعاون است که نشان از یک نگرش جدید درحوزه اقتصاد دانش بنیان دارد. با پیشرفت فعالیت مرکز اندیشکده تعاونی‌ها، جوانان تحصیل‌کرده جامعه در شرکت‌های دانش بنیان مشغول به کار شده و اشتغال‌زایی برای کشور فراهم می‌شود.

به گفته وی، اندیشکده تعاون نیز حلقه واسط دستگاه حاکمیتی و مجامع علمی در سطوح علمی و انجام مطالعات کاربردی در حوزه تعاون است./خبرگزاری دانشجو