رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس:جامعه ما قدردان قشر ایثارگر است / سهمیه کنکور ایثارگران تغییر نمی کند
رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس:جامعه ما قدردان قشر ایثارگر است / سهمیه کنکور ایثارگران تغییر نمی کند
دانانیوز: رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس با اشاره به سخنان منصور غلامی وزیر علوم در این مراسم مبنی بر احتمال تغییر میزان سهمیه های کنکور جامعه شاهد و ایثارگر بیان کرد: اگر قرار است این سهمیه ها بیشتر شود مجلس با آن موافق است اما در صورت اقدام برای کاهش این سهمیه ها، فراکسیون ایثارگران مجلس به طور جد با این موضوع برخورد خواهد کرد.

به گزارش دانانیوز به نقل از مهر، احمد امیرآبادی فراهانی رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از برگزیدگان شاهد و ایثارگر رتبه های زیر ۱۰۰ کنکور سراسری بدون احتساب سهمیه گفت: متاسفانه در جامعه ما تفکری مبنی بر ناحق بودن استفاده از سهمیه برای فرزندان شاهد و ایثارگر جا افتاده که رواج این تفکر ناشی از اقدامات مسئولین و تصویب قوانین غیرقابل اجرا است.

وی افزود: جامعه ما قدردان قشر ایثارگر است و باید این تفکر که فرزندان شاهد و ایثارگر تنها به جهت کسب سهمیه به درجات برتر علمی دست یافته اند زدوده شود.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس با اشاره به سخنان منصور غلامی وزیر علوم در این مراسم مبنی بر احتمال تغییر میزان سهمیه های کنکور جامعه شاهد و ایثارگر بیان کرد: اگر قرار است این سهمیه ها بیشتر شود مجلس با آن موافق است اما در صورت اقدام برای کاهش این سهمیه ها، فراکسیون ایثارگران مجلس به طور جد با این موضوع برخورد خواهد کرد.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس تصریح کرد: کاهش سهمیه ایثارگران در آزمون ها و کنکور سراسری خط قرمز مجلس و فراکسیون ایثارگران است و مجلس هیچ بنایی برای تغییر یا کاهش این ایثارگران ندارد.

وی خاطرنشان کرد: از شورای عالی انقلاب فرهنگی می خواهیم موضوع کاهش سهمیه های ایثارگران را مطرح نکند.