اضافه خدمت سربازان غایب بخشیده شد!
اضافه خدمت سربازان غایب بخشیده شد!
دانانیوز: سربازان غایب از مزایای خدمت در محل سکونت و بخشش اضافه آن بهره‌مند می شوند.

به گزارش دانانیوز به نقل ازخبرگزاری صداوسیما، فرمانده انتظامی شهرستان مهر گفت: مشمولان غایب بالای یک سال می‌توانند با ثبت درخواست اعزام در دفاتر پلیس +۱۰ و معرفی خود به وظیفه عمومی، علاوه بربخشش اضافه خدمت سنواتی، نسبت به انجام خدمت سربازی در محل سکونت خود اقدام کنند.
سرهنگ عظیم‌اله کرمی اظهار داشت: برابر ابلاغیه صادره از سازمان وظیفه عمومی ناجا مستند به ابلاغیه ستاد کل نیرو‌های مسلح، سامانه جذب مشمولان غایب بالای یک سال در نیروی انتظامی فعال شده است.
وی افزود: مشمولان غایب بالای یک سال می‌توانند با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت درخواست اعزام به یکی از دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه و پس از اخذ برگه اعزام به خدمت برای اختصاص به شهرستان محل سکونت خود و همچنین بخشش اضافه خدمت سنواتی به معاونت وظیفه عمومی استان و یا شهرستان‌ها مراجعه کنند.
سرهنگ کرمی تصریح کرد: عدم معرفی به موقع مشمولان، آنان را با محرومیت‌های اجتماعی همچون عدم استخدام در دستگاه‌های دولتی، عدم امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، خروج از کشور و عدم اخذ تسهیلات بانکی مواجه خواهد کرد.
وی اضافه کرد: همچنین برابر قانون موسسات دولتی و غیر دولتی از قبیل کارگاه ها، کارخانه ها، شرکت ها، بنگاه ها، مغازه‌ها و تعمیرگاه‌ها چنانچه مبادرت به بکارگیری مشمولان غائب کنند ضمن معرفی به مراجع قضایی برای بار اول هزینه سالانه یک سرباز و بار دوم و بیشتر هزینه سالانه ۳ سرباز جریمه خواهند شد.
فرمانده انتظامی شهرستان مهر گفت: متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ از آخرین اخبار مطلع شوند.