ایران به ابرقدرت پهپادی تبدیل شده است
ایران به ابرقدرت پهپادی تبدیل شده است
دانانیوز: دستاورد‌های پهپادی ارتش از جمله پهپاد‌های کمان، کرار، کیان، سیمرغ، انواع مهاجر، انواع ابابیل، یسیر، صادق، حازم، انواع مولتی روتور‌های رزمی و پشتیبانی رزمی و … با قابلیت اجرای عملیات در محیط جنگ الکترونیک و مجهز به سامانه‌های اخلال و فریب راداری از جمله سامانه‌هایی هستندکه رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح و فرمانده کل ارتش از آن‌ها در این نمایشگاه بازدید کردند.

به گزارش دانانیوز به نقل از شبکه خبر، این رزمایش ۲ روزه با شرکت صد‌ها فروند از پهپاد‌های عملیاتی نیرو‌های زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی ارتش در منطقه عمومی سمنان و مرز‌های ایران اسلامی برگزار می‌شود.

در این تمرین بزرگ که در گستره‌ای وسیع انجام خواهد شد، تعدادی از انواع پهپاد‌های بومی ارتش جمهوری اسلامی ایران ماموریت‌های مختلف رزمی، مراقبت و شناسایی، جنگالی و انتحاری در برد‌های پروازی مختلف از برد کوتاه تا برد دور را به مرحله اجرا خواهند گذاشت.

همچنین در نخستین تمرین مشترک و بزرگ رزم پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران، برخی تجهیزات، دستاورد‌ها و زیرسامانه‌های پهپادی تولید شده توسط متخصصان کشورمان در ارتش و صنایع دفاعی در قالب یک نمایشگاه با حضور مقامات و فرماندهان عالیرتبه نیرو‌های مسلح برای نخستین بار رونمایی و بکارگیری خواهد شد.

بازدید رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح و فرمانده کل ارتش از منطقه عمومی تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح و فرمانده کل ارتش با حضور در منطقه عمومی تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش از یگان‌های پهپادی حاضر در تمرین سان دیدند.

در این برنامه رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح و فرمانده کل ارتش از یگان‌های پهپادی شامل صد‌ها فروند انواع پهپاد‌های رزمی که در مسیری به طول بیش از یک کیلومتر مستقر شده‌اند، سان دیدند.

همچنین پس از این مراسم سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح و امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش از یگان‌ها و سامانه‌های پهپادی ارتش که در قالب یک نمایشگاه به نمایش در آمده است، بازدید کردند

در این نمایشگاه که شامل دستاورد‌های پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از پهپاد‌های عملیاتی از نیرو‌های چهارگانه ارتش است، صد‌ها فروند انواع پهپاد‌های رزمی، بمب‌افکن، رهگیر، شناسایی و مراقبتی، جنگالی، انتحاری و … به نمایش در آمده است.

دستاورد‌های پهپادی ارتش از جمله پهپاد‌های کمان، کرار، کیان، سیمرغ، انواع مهاجر، انواع ابابیل، یسیر، صادق، حازم، انواع مولتی روتور‌های رزمی و پشتیبانی رزمی و … با قابلیت اجرای عملیات در محیط جنگ الکترونیک و مجهز به سامانه‌های اخلال و فریب راداری از جمله سامانه‌هایی هستندکه رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح و فرمانده کل ارتش از آن‌ها در این نمایشگاه بازدید کردند.

همچنین در این نمایشگاه برای نخستین بار از تعدادی از محصولات جدید در حوزه پرنده‌های بدون سرنشین رونمایی شد.

در آغاز این مراسم و در مراسم سان دیدن از یگان‌های پهپادی مستقر، فرماندهان نیرو‌های چهارگانه ارتش، سردار سرلشکر باقری و امیر سرلشکر موسوی را همراهی کردند.

امیر سرتیپ دادرس در ارزیابی و بازدید از مراحل ابتدایی نخستین تمرین مشترک رزم پهپادی ارتش افزود: با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران؛ غیرت، توانمندی و پشتکار جوانان برومند این مرز و بوم، موجب شده است به مرحله‌ای از خودکفایی و حرکت جهادی در عرصه تولید تجهیزات نوین دست یابیم که قابلیت رقابت با کشور‌های پیشرفته در این حوزه را داریم به نحوی که در حوزه پهپادی حائز رشد و ارتقاء قابل توجهی بوده‌ایم.

وی افزود: در تمرین بزرگ رزم پهپادی نیرو‌های چهار گانه ارتش به تناسب ضرورت مواجهه با تهدید‌های احتمالی در حوزه‌ی تخصصی خود آرایش رزمی گرفته است و ثابت خواهند کرد در قالب یک اقدام بزرگ عملیاتیِ هم افزا، آمادگی پاسخ به هر تهدید را دارند.

امیر سرتیپ دادرس با بیان اینکه پیام اصلی برگزاری این رزمایش ایجاد صلح و امنیت در منطقه بدون نیاز به حضور و دخالت بیگانگان است؛ خاطرنشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران همواره و متناسب با تهدید کشور‌های فرامنطقه‌ای و دشمنان، برای بروزسانی تجهیزات و برگزاری رزمایش‌ها و تمرین‌های تخصصی رزمی اقدام می‌کند.

جانشین فرمانده کل ارتش با بیان اینکه پهپاد‌های به نمایش گذاشته شده در تمرین مشترک رزم پهپادی تنها گوشه‌ای از اقتدار و صلابت پهپادی ارتش است، تصریح کرد: انواع پهپاد‌های رزمی، شناسایی و انتحاری در نقاط مختلفی از مرز‌های زمینی و دریایی کشور عزیزمان همزمان با پرپایی نمایشگاه عظیم پهپادی به اجرای عملیات تاکتیکی می‌پردازند.