جداول رشته‌های جشنواره فرهنگی هنری «فردا»
جداول رشته‌های جشنواره فرهنگی هنری «فردا»
دانانیوز: سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری «فردا» ویژه فرهنگیان و دانش‌آموزان امسال با توجه به شیوع و همه گیری ویروس کرونا، در فضای مجازی و در بستر شبکه شاد برگزار خواهد شد.

به گزارش دانانیوز به نقل از روابط عمومی روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، آقای علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردو‌ها و فضای پرورشی درباره برگزاری این جشنواره گفت: با توجه به استقبال گسترده دانش‌آموزان و فرهنگیان از جشنواره فرهنگی هنری فردا و با توجه به درخواست مکرر استان‌ها مبنی بر تمدید زمان ارسال آثار، زمان ثبت‌نام این جشنواره تا ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ تمدید شده است.

وی ادامه داد: مقتضی است اطلاع رسانی لازم در این خصوص به مدارس و ادارات آموزش و پرورش انجام شود.

در دستورالعمل ارسالی این جشنواره به استان‌ها آمده است: در راستای برگزاری سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری فردا در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و با توجه به شرایط خاص کشور و شیوع بیماری کووید ۱۹ و لزوم رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و مراقبت از سلامت دانش‌آموزان و فرهنگیان، ضمن تاکید بر اجرای دقیق نامه شماره ۱۶۱۲۰۹ تاریخ ۰۳/۰۹/۱۳۹۸ با موضوع «شیوه نامه اجرایی جشنواره فرهنگی هنری فردا» به پیوست جداول عناوین رشته‌ها و گرایش‌های جشنواره که معطوف به شرایط برگزاری غیرحضوری است صرفاً ویژه سال تحصیلی جاری بازنگری شده و برای ابلاغ به تمامی مدارس اعلام می‌شود:

«اطلاع رسانی به مدارس در خصوص رشته‌ها و گرایش‌ها در کمترین زمان ممکن انجام شود.

به غیر از بخش «نقد» که موضوعات آن ارائه خواهد شد در سایر رشته‌ها و گرایش‌های جشنواره انتخاب موضوع «آزاد» است و دانش‌آموزان می‌توانند براساس نظر و سلیقه خود در هر زمینه‌ای به خلق اثر بپردازند.

تبصره: بدیهی است آثاری که به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند، در صورتی که متناسب با بخش‌های جنبی جشنواره باشند از سوی معاونت یا نهاد مورد نظر تقدیر خواهند شد.

برگزاری جشنواره در تمامی مراحل مدرسه، منطقه/ شهرستان، استان و کشوری در سال جاری به صورت غیرحضوری انجام می‌شود.

استفاده از بستر سامانه همگام برای ثبت‌نام و ارسال اثر و بستر شاد برای اطلاع رسانی و تشویق دانش‌آموزان به حضور و اجرای آنلاین جشنواره در مراحل مختلف مورد تاکید است.

در این دوره از جشنواره اجرای برنامه‌های گروهی به دلیل شرایط خاص کشور امکانپذیر نبوده و در صورت تغییر شرایط متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

در کلیه گرایش‌ها و رشته‌های جشنواره امسال تاکید بر اجرای اثر به صورت تک نفره و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی رعایت فاصله گذاری اجتماعی مورد انتظار است.

در بخش کانون‌های فرهنگی تربیتی جدول رشته‌ها و گرایش‌های جدید به پیوست ارسال شده است.

فرم‌های داوری و مقررات جشنواره به استثنا موارد مربوط به برگزاری جشنواره حضوری کماکان براساس کتاب «راهکار نامه» و بخشنامه شماره ۱۰۹۳۰ تاریخ ۲۹/۰۱/۱۳۹۷ خواهد بود.

پوستر و تیزر جشنواره از طریق سایت https://art-fh.medu.ir/fa اطلاع رسانی خواهد شد.

کانال جشنواره فرهنگی هنری در شبکه شاد نیز به نشانی fardafestival @ برای اطلاع رسانی اخبار و برنامه‌های جشنواره مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ثبت‌نام در جشنواره و ارسال آثار در جشنواره فرهنگی هنری فردا کماکان از طریق سامانه همگام برنامه ریزی شده است و باید از این سامانه استفاده شود.»