مدیرکل میراث فرهنگی لرستان: دانشکده هنرهای سنتی در بروجرد راه‌اندازی می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی لرستان: دانشکده هنرهای سنتی در بروجرد راه‌اندازی می‌شود
بورسنا، بروجرد- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی برای راه اندازی دانشکده هنرهای سنتی در بروجرد خبر داد.

به گزارش دانانیوز به نقل از مهر، سید امین قاسمی امروز یکشنبه در حاشیه دیدار مشترک با علاالدین بروجردی معاون امور بین‌الملل دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: به موجب این جلسه مقرر شد یک دانشکده کاربردی به منظور توسعه هنرهای سنتی و صنایع دستی با اولویت ورشو سازی و قلم زنی در بروجرد راه اندازی شود.

وی افزود: پیرو این گفتگو با خانم پویا محمودیان معاون صنایع دستی کشور نیز ملاقاتی داشتیم که خوشبختانه ایشان نیز، قول همکاری و مساعدت لازم را دادند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان با اشاره به اینکه شهر بروجرد در سال ۱۳۹۸ توسط وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به عنوان شهر ملی ورشوسازی انتخاب شد، تاکید کرد: جهت تأسیس دانشکده هنرهای سنتی در بروجرد، سرمایه‌گذار واجد شرایط نیز برای سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی کرده است.

قاسمی خاطرنشان کرد: با توسعه و ایجاد زیرساخت‌های لازم به منظور افزایش تولید صنایع دستی در بروجرد، این شهر به عنوان نامزد دریافت عنوان شهر جهانی ورشو به شورای جهانی صنایع‌دستی نیز معرفی خواهد شد.