چقدر برای تغییرات هوش مصنوعی در” فرهنگ” آماده هستیم!؟
چقدر برای تغییرات هوش مصنوعی در” فرهنگ” آماده هستیم!؟
دانانیوز: هر فناوری جدید به آموزش و راهنمایی مداوم نیاز دارد. آموزش باید به جای کارگاههای یک روزه ، در لقمه های کوچک و تجربی باشد ، که مقاومت کارمند بدبین را از بین می برد.

به گزارش دانانیوز( گروه فناوریهای پیشرفته و هوش مصنوعی)، دکتر *بهروز نقویان – البته ابتدا امیدواریم سیاست های کلان کشور همگام با پیشرفت جهانی باشدو از جهان عقب نمانیم و مشکلات فعلی بسرعت حل نماییم ‌
همانطوریکه ۲۰ سال قبل فناوری اطلاعات فرهنگ سنتی کاغذی را تغییرداد و برای کارکنان و مردم بکارگیری رایانه در کار و منزل عادی و حتی ضروری است و کمتر کسی یافت می شود ازموبایل هوشمند و رایانه استفاده نکند ، هوش مصنوعی موجی از تغییر را برای سازمان های قرن ۲۱ایجاد می کند.
هوش مصنوعی در حال حاضر در زندگی روزمره به عنوان دستیار شخصی صوتی استفاده می شود و مشاغل از هوش مصنوعی برای پشتیبانی آنلاین مشتری ، نظارت امنیتی ، توصیه های محصول و موارد دیگر استفاده می کنند.
شرکتهای برتر به سرعت در حال اتخاذ هوش مصنوعی هستند که به طور جامع باعث تغییر شیوه های کار و سبک زندگی خواهد شد ‌ .
مانند هر تغییری ، به ویژه یک مورد بسیار مهم ، کارمندان و مدیران از طبیعی است نگران باشند.
یک مطالعه نشان داد که ۸۰ درصد از کارمندان معتقدند داشتن مهارت های هوش مصنوعی یک مزیت رقابتی برای شرکتشان محسوب می شود .
در حالی که ما فقط در حال مشاهده مراحل آغازین هوش مصنوعی و نهایی مزایا و تأثیرات آن بر محیط کار هستیم ، اما سرانجام دوره ای از تغییرات بنیادی آغاز خواهد شد که نیاز به بازنگری در رابطه بین انسان و ماشین دارد. همانطور که عصر صنعتی انسان ها را ملزم به تنظیم ایستگاه های کاری خود در اطراف خطوط مونتاژ می کند ، هوش مصنوعی نیز از ما می خواهد مهارت های جدیدی را برای انطباق با هوش مصنوعی فرا بگیریم و ایستگاه های کاری خود را متناسب با آن بسازیم.
همانطور که شرکت ها از هوش مصنوعی استفاده می کنند ، باید یاد بگیرند که بیشتر از اینکه وظیفه محور باشند ، داده محور شوند. هوش مصنوعی می تواند آگاهی را سریعتر و با هزینه بسیار کمتری ارائه دهد و می تواند در تمام جنبه های تجاری مورد استفاده قرار گیرد. آن دسته از شرکت هایی که از هوش مصنوعی استفاده نمی کنند ، از نظر رقابتی بسیار ضرر خواهند کرد.
همانطور که شرکت ها – و کارمندان – برخی از کارهای پیش پا افتاده ای را که انجام داده اند رها می کنند ، این بدان معنی است که آنها باید مهارت های خود را ارتقا دهند تا بتوانند کارهای استراتژیک بیشتری را انجام دهند.
-تغییر فرهنگ کاربرد هوش مصنوعی خواه قصد داشته باشید یا نه ، اتفاق خواهد افتاد این سوال مطرح می شود که آیا شما می خواهید پیش قدم شوید یا اجازه می دهید خود به خود پیشرفت کند؟” برای انجام این کار ، شما باید اهداف مشخصی را برای آنچه هوش مصنوعی برای شرکت شما انجام می دهد و برای هر بخش مربوط به آن تعیین کنید.
-با نصب سیستم ها و فرایندها هوش مصنوعی، باید آنها را زودهنگام وارد برنامه های خود کنید و مرتباً به روز کنید. به کارمندان خود کمک کنید تا مزایا و چگونگی انطباق آنها با این تصویر را ببینند.

  • کارمندان شما باید به این ایده عادت کنند که فناوری دائماً در حال تغییر است ، و این بدان معنی است که آنها همچنین باید به طور مداوم در شغل خود تکامل و تحول پیدا کنند. دوران داشتن یک شغل برای یک عمر تمام شده است.
    -افراد جدید را با این انتظار که هوش مصنوعی در آینده است استخدام کنید.
  • آموزش ، آموزش ، آموزش. این ناگفته نماند. هر فناوری جدید به آموزش و راهنمایی مداوم نیاز دارد. آموزش باید به جای کارگاههای یک روزه ، در لقمه های کوچک و تجربی باشد ، که مقاومت کارمند بدبین را از بین می برد.

*بهروز نقویان، مدیر پژوهشکده فناوری های پیشرفته و هوش مصنوعی وابسته به پژوهشگاه فرهنگ و هنر