دکتر سورنا ستاری: هم اکنون ۵ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت دارند/بازگشت ۲ هزار تحصیل کرده دانشگاه‌های برتر دنیا به کشور
دکتر سورنا ستاری: هم اکنون ۵ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت دارند/بازگشت ۲ هزار تحصیل کرده دانشگاه‌های برتر دنیا به کشور
دانانیوز: معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: در چندسال گذشته بیش از ۲ هزار نفر از تحصیل کنندگان دانشگاه‌های برتر دنیا به کشور بازگشتند.

به گزارش دانانیوز، دکتر سورنا ستاری در گفتگو باخبرگزاری صدا و سیما با اعلام این مطلب گفت: خوشبختانه بیشتر این افراد یا یک شرکت دانش بنیان را تأسیس و یا در این شرکت‌ها مشغول به کار شدند.
وی افزود: هم اکنون ۵ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت دارند که فروش آن‌ها پارسال ۱۲۰ هزار میلیارد تومن بوده و پیش بینی می‌شود تا پایان سال افزایش قابل توجهی داشته باشد.
آقای دکتر ستاری به توسعه زیست بوم دانش بنیان در کشور و تأسیس کارخانه‌های نوآوری در سطح کشور اشاره و عنوان کرد: این شرکت‌ها با خود یک فرهنگ جدید در اقتصاد دانش بنیان و دیجیتال در کشور را توسعه می‌دهند.
وی اضافه گفت: استقبال جوانان از این حرکت جدید در حوزه اقتصاد دانش بنیان باعث شده است تا چگونگی تبدیل آموزش و علم به اقتصاد بعد از چند سال، توسعه پیدا کند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور اضافه کرد: باتوجه به حجم سرمایه گذاری بسیار زیاد بخش دولتی و خصوصی در حوزه آموزش، مدل‌هایی همچون توسعه پارک‌های علم و فناوری، کارخانه‌ها و مراکز نوآوری مدل‌هایی هستند که باعث می‌شود آموزش به اقتصاد وصل شود.
آقای دکتر سورنا ستاری به زیست بوم فوق العاده دانش بنیان در منطقه اشاره و بیان کرد: در حوزه‌هایی مثل ‌ای سی تی، سلول‌های بنیادی، هوافضا و… شرکت‌های بسیار خوبی وجود دارد که امیدواریم این شرکت‌ها توسعه پیدا کند.