رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشورشیب نزولی دارد!
رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشورشیب نزولی دارد!

به گزارش دانانیوز به نقل از شبکه خبر، لاری، درباره میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا در کشور بیان کرد: در حال حاضر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور شیب نزولی پیدا کرده و به ۷۴.۹۳ درصد رسیده است. این میزان در هفته‌های گذشته بیش از ۸۰ درصد بود. شرایط حال حاضر تقریبا مشابه میزان رعایت […]

به گزارش دانانیوز به نقل از شبکه خبر، لاری، درباره میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا در کشور بیان کرد: در حال حاضر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور شیب نزولی پیدا کرده و به ۷۴.۹۳ درصد رسیده است. این میزان در هفته‌های گذشته بیش از ۸۰ درصد بود. شرایط حال حاضر تقریبا مشابه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اواسط آبان است.

وی ادامه داد: بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا در محدوده دانشگاه‌های علوم پزشکی البرز، بیرجند، سمنان و همچنین کمترین میزان نیز در محدوده دانشگاه‌های علوم پزشکی اسفراین، آبادان و گلستان ارزیابی شده است.

معاون وزیر بهداشت گفت: در بازه زمانی ۱۵ تا ۲۴ بهمن، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اکثر استان‌ها کاهشی بوده که به طور مثال در محدوده دانشگاه علوم پزشکی اصفهان این میزان از ۸۷.۱۷ در ۱۵ بهمن به ۶۸ درصد در ۲۴ بهمن، در محدوده دانشگاه علوم پزشکی کاشان از ۶۷.۴۴ در ۱۵ بهمن به ۶۳ درصد در ۲۴ بهمن، در محدوده دانشگاه علوم پزشکی آبادان از ۵۴.۲۳ در ۱۵ بهمن به ۴۶ درصد در ۲۴ بهمن رسیده است.

وی افزود: همچنین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محدوده دانشگاه علوم پزشکی خوی از ۹۰.۵۱ در ۱۵ بهمن به ۶۶ درصد در ۲۴ بهمن و در محدوده استان تهران از ۷۷.۸۴ در ۱۵ بهمن به ۷۰ درصد در ۲۴ بهمن و در محدوده دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری از ۹۰.۴۸ در ۱۵ بهمن به ۵۵ درصد در ۲۴ بهمن رسیده است.

لاری اظهار کرد: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا تقریبا در تمام کشور مشاهده می‌شود و این زنگ خطری برای هفته‌های پیش رو خواهد بود. زیرا رابطه مستقیمی میان کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و افزایش موارد ابتلا و پس از آن بستری و فوت به علت کووید ۱۹ وجود دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از همه مردم و اصناف می‌خواهیم که همانند همه ماه‌های اخیر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را با همکاری و همراهی مناسب خود ادامه بدهند. عادی انگاری و ساده پنداری شرایط بیماری در همه ماه‌های مبارزه با ویروس کرونا نشان داده که منجر به خیز مجدد بیماری خواهد شد؛ بنابراین از همه مردم و مسئولان کشور می‌خواهیم که میزان همکاری خود با نظام سلامت برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی را افزایش بدهند تا شاهد افزایش موارد ابتلا و بستری و فوت به علت کووید ۱۹ در کشور نباشیم.

با قرمز شدن وضعیت کرونا در ۷ شهر اهواز، آبادان، بندر ماهشهر، دزفول، شادگان، شوشتر و کارون از استان خوزستان، رنگ به قرمز از امروز (شنبه ۲۵ بهمن) به نقشه کشور بازگشت. در حال حاضر، وضعیت کرونا در هفت شهرستان قرمز، ۴۰ شهرستان نارنجی، ۲۲۹ شهرستان زرد و ۱۷۲ شهرستان آبی است.

از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور(اوایل اسفند ۹۸) تا کنون ۵۸ هزار و ۸۰۹ نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند.