هفت اصلاحه مهم در لایحه بودجه؛ طبق نظر مجلس
هفت اصلاحه مهم در لایحه بودجه؛ طبق نظر مجلس
دانانیوز: رئیس مجلس گفت: در لایحه اصلاحی بودجه ۷ مورد اصلاح صورت گرفت که مجلس نیز امروز با رأی بالایی با اصلاحات موافقت کرد.

به گزارش دانانیوز به نقل از خانه ملت؛ آقای محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی پس از تصویب کلیات لایحه اصلاح شده بودجه سال ۱۴۰۰ با بیان اینکه مجلس از همان ابتدا با جلساتی که با دولت گذاشت با تفاهم و توافق موضوعات را پیش برد، افزود: لایحه اول جهت حل مشکلات مردم در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید.

رئیس قوه مقننه در ادامه با بیان اینکه بودجه کشور تنها تصمیم دولت نبوده و وقتی بودجه‌ای یکساله تصویب می‌شود، اقتصاد مردم را در سال آتی رقم می‌زنیم عنوان کرد: با این حال تعامل لازم در میانه کار اتفاق نیفتاد و کلیات لایحه بودجه در صحن علنی از سوی نمایندگان رد شد.

وی افزود: دولت مجددا لایحه اصلاحی بودجه را داد که طی آن حدود ۷ مورد اصلاح صورت گرفت که مجلس نیز امروز با رأی بالایی با اصلاحات موافقت کرد و کلیات لایحه بودجه را به تصویب رساند که اکنون این لایحه جهت بررسی اصلاحات به کمیسیون تلفیق ارسال می‌شود.

آقای قالیباف ادامه داد: با توجه به زمان کمی که باقی مانده، کمیسیون تلفیق از امروز عصر تلاش خود را آغاز می‌کند تا با کار شبانه روزی تا پایان وقت جمعه بازنگری و تصمیم گیری برلایحه بودجه انجام شود.

وی اضافه کرد: پس از آن، لایحه در سامانه بارگذاری می‌شود و نمایندگان و کمیسیون ها، ۴۸ ساعت فرصت دارند تا پیشنهادات خود را ارائه کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه با احتساب رفت و برگشت مصوبات به شورای نگهبان و مجلس، زمان کمی برای اتمام کار بررسی لایحه بودجه داریم خاطرنشان کرد: بنا داریم یکشنبه هفته آینده در صحن علنی وارد بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ شویم. البته پیشنهادات سابق نمایندگان نیز موجود است.