دستور قالیباف برای پیگیری حل اختلاف دولت و مجلس!
دستور قالیباف برای پیگیری حل اختلاف دولت و مجلس!
دانانیوز: رئیس مجلس در اجرای فرمان رهبر انقلاب در خصوص حل اختلاف در باره ماده‌ای از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها ،روسای کمیسیون‌های امنیت ملی و انرژی را موظف کرد تا موضوع را پیگیری و نتیجه را در اسرع وقت گزارش کنند.

به گزارش دانانیوز به نقل از صدا و سیما، در پی بیانات شب گذشته رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم حل اختلافات دولت و مجلس درباره یکی از مواد قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، آقای محمدباقر قالیباف، آقایان مجتبی ذوالنوری و فریدون عباسی، روسای کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی و انرژی مجلس را مامور تعامل با دولت با محوریت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی کرد.
وی از این دو نفر خواسته است تا درباره اجرای ماده ۶ قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها (مربوط به توقف اجرای پروتکل الحاقی) با جلب نظر اعضای دو کمیسیون و همچنین محوریت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در تعامل با دولت از جمله سازمان انرژی اتمی و وزارت خارجه موضوع را به سرعت پیگیری کنند.
آقای قالیباف همچنین خاطرنشان کرد که گزارش نتیجه این اقدامات و رایزنی‌ها در اسرع وقت به وی و صحن مجلس ارایه شود.
وی تاکید کرد: ضرورت دارد دغدغه نمایندگان مردم در مجلس در اجرای کامل و دقیق اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در صدر پیگیری‌ها و رایزنی‌ها قرار داشته باشد.