سورنا ستاری: فناوران، سربازان زمان تحریم هستند/ارتباط نخبگان با صنعت دستاورد‌های بزرگی داشته است
سورنا ستاری: فناوران، سربازان زمان تحریم هستند/ارتباط نخبگان با صنعت دستاورد‌های بزرگی داشته است
دانانیوز: فراورده‌های جدید برگرفته از واکسن تا دارو‌های مورد نیاز حوزه زیست فناوری با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی شد.

به گزارش دانانیوز به نقل از صدا وسیما، با تلاش فناوران دو شتابدهنده زیست فناوری، ۹ محصول فناورانه با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری رونمایی شد.
این محصولات شامل واکسن کُشته برونشیت ماساچوست، واکسن کُشته نیوکاسل، رلتسیمود، واکسن کرونا، اکسی توسین، پکسیگانان، تلاوانسین، امیگانان هستند.
گفتنی است این شتابدهنده‌ها در جهت تولید محصولات نوترکیب و زیست فناوری فعالیت می‌کنند.

سورنا ستاری: فناوران، سربازان زمان تحریم هستند

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: امروز، در زمان تحریم، فناوران نخبه در حال تولید محصولات کلیدی هستند و این افراد سربازان زمان تحریم اند.
آقای سورنا ستاری در مراسم رونمایی از محصولات فناورانه زیست فناوری افزود: از محققان این حوزه تشکر می‌کنم و الان بیش از یک میلیارد دلار صرف واردات مواد اولیه می‌شود که می‌توان آن را در داخل کشور تولید کرد.
وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت فوق العاده در حوزه زیست فناوری و شیمی، برنامه ریزی‌ها انجام شده است تا به تولید داخل برسیم.
آقای ستاری گفت: ارتباط مناسب بین نخبگان و صنعت سبب شده است تا امروز دستاورد‌های بزرگی حاصل شود.
وی افزود: کارآفرینی که از پول خودش برای پژوهش هزینه می‌کند تا دولتی که از بودجه هزینه می‌کند، تفاوت زیادی در خروجی‌ها وجود دارد و این اتفاق در زیست بوم فناوری در حال رخ دادن است.