سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:آمریکا بدون تعصب همچنان آماده بازگشت مشترک به برجام و مذاکره با ایران است
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:آمریکا بدون تعصب همچنان آماده بازگشت مشترک به برجام و مذاکره با ایران است
دانانیوز: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: آمریکا بدون تعصب و جزم‌اندیشی همچنان آماده مذاکره با ایران بوده تا از طریق دیپلماسی ، گامی مشترک در بازگشت به تعهدات برجام برداشته شود .

به گزارش دانانیوز به نقل از بورس پرس، یورونیوز نوشت: ند پرایس درباره آخرین مواضع واشنگتن درباره برجام و ایران ، گفت : آمریکا همچنان برای گفت‌وگو با ایران آماده بوده و اما درباره چگونگی این مذاکره ، تعصب و جزم‌اندیشی ندارد تا از طریق تعامل در دیپلماسی معنی‌دار، دو کشور برای بازگشت مشترک و متقابل به تعهدات در برجام گام بردارند.

وی افزود: ۱+۵ بهترین مسیر برای پیگیری پرونده هسته‌ای ایران و آمریکا بوده و آمریکا شفاف اعلام کرده آماده گفت‌وگو با ایران است اما در جلوگیری از رسیدن ایران به سلاح هسته ایی ، کاملا متعهد و همیشه مصمم است و مهمترین ابزار برای تحقق این امر ، دیپلماسی است و رایزنی ها با شرکا ادامه دارد.

پرایس با اشاره به بازنگری در سیاست خارجی آمریکا در یمن و عربستان ، ادامه داد: ضمن تمرکز بر رفتارهای آینده ریاض ، فشار برای آزادی فعالان سعودی ادامه دارد و انتشار گزارش سازمان سیا از قتل خاشقچی ریال جلوگیری از تکرار جنایات است.